Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A szívem vágyik a hús után,...

A szívem vágyik a hús után, de az agyam ellenzi a halott állatok megevését! Mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék vegetáriánus lenni, de egyszerűen ha megérzem a makaróni illatát vagy a sajtbueger ízére gondolok, nem tudok úgy tekinteni rájuk, mint egy állat húsára. Pedig teljes szívemből ellenezném a dolgot, de nem megy. :( Mit tegyek? :O
2014. okt. 16. 17:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
63%
Edd meg. Attól még rengeteg állatot ölnek meg és semmi nem változik akkor, ha nem eszed meg azt ami előtted van. Annak az állatnak már mindegy.
2014. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
61%

Egyél húst! Az ember mindenevő, ezt az eszeddel is tudnod kellene.

Az állatokat azért tenyésztik, hogy táplálék legyen belőlük.

De az állatvilágban is nagyon sok húsevő van. Azok is élő állatot ölnek meg, hogy legyen táplálékuk. Ilyen a macska is.

De a növények is élőlények, és azokat is megesszük.

Ne a divatra hallgass, hanem a józan eszedre.

2014. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
66%

Nem az a fö gond, hogy az emberek esznek állatot és ezét el kell pusztítani, hanem az, hogy sokan csak egy pici részt esznek meg belöle és a többi megy a kukába. EZ AZ a rész, ami miatt fölöslegesen pusztult el, nem pedig az, amit megesznek.

A biológiáol következöen az élethez hozzátartozik, hoyg az állatokat másikak megeszik, mert különben ök pusztulnának el. Az ember mindenevö, azaz növényt ÉS állatot is kell fogyasztania ahhoz, hogy egészséges legyen. (Akik nem fogyasztanak állati terméket, azok rengeteg táplálékkiegészítöt, vitamint kell, hoyg fogyasszanak - ami azonban szintén állati eredetü, mégha legtöbbször nem is tudják)


A természeti népek tisztelettel néztek az állatokra is, nem ölték öket fölöslegesen meg, viszont amit elpuszítottak, annak minden részét felhasználták, ezzel is az állatot megtisztelve.

Ma, amikor sokan a csirkéböl csak a mellét, a disznóból csak a karajt/szüzpecsenyét eszik, ÖK tényleg pocsékolják az állatok életét.

2014. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen más megfontolásból lettem vegán. Néhány hónap amíg el tudod hagyni a húsevést, én már nem bírom egyszerűen megenni, pedig korábban nagyon szerettem. Egyébként én halat eszem, szóval nem tudom, hogy az belefér-e nálad. Eleinte próbáld ki a tofut, panírozva, sütve is el tudod készíteni, vagy a szejtánt, abból nagyon finom gyrost lehet csinálni, youtube-on keress rá, talán gitta konyhája néven van fent videó a vegán gírosról, az nagyon finom. Szejtánt csak akkor egyél, ha nem vagy gluténérzékeny! Fasírtot minden hüvelyesből és a legtöbb zöldségből lehet csinálni, ha jól van elkészítve az is nagyon finom. Keress vega éttermeket és nézz recepteket a neten. Ami még nagyon jó, csak nem tudom, hol laksz, mert lehet, hogy csak Budapestre szállítanak, az a vegafutár. A férjem teljesen odavolt a húsért, de pár hónapja megkért, hogy inkább tőlük rendeljek, mert annyira jól főznek.
2014. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
78%
Bizonyára hallottál róla, hogy létezik olyan a biológiában, hogy tápláléklánc. Az élőlények egymást eszik meg. Amikor a tápláléklánc csúcsán álló csúcsragadozó elpusztul, akkor az ő testének anyagait a baktériumok és gombák, rovarlárvák "eszik meg" (hacsak nem jön egy kifejezett húsevő ragadozó (pl. hiéna). Attól, hogy csiripel, ugrándozik, simogatni való stb. még ennivaló is.
2014. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
100%
Nekem is teljesen ugyanez a problémám, nem is hinnéd, hogy mennyire átérzem a helyzeted. Nálunk mindenki húsevő, és engem is arra tanítottak, hogy ne törődjek semmivel, csak egyem a húst, mert az állatok arra valók. Én azonban ezzel nem értek egyet. Szerintem nekik is joguk van élni, épp úgy, ahogy nekünk. Én is imádom a hamburgereket, stb.., és néha-néha elfogyasztok egyet. De úgy általánosságban nem eszek nagyon húst. Szerintem csináld te is hasonlóan, egyél kicsivel kevesebb húst, mint amennyi jól esne. Így nem fogod magad annyira rosszul érezni. Nyugtasson az a tudat, hogy Te nem vagy gyilkos, egyszerűen csak megeszed azt, amit "találtál". (Bocsi a példáért, de mondjuk a vadonban is: a keselyűk találnak egy bomlásnak indult antilop testet és elfogyasztják. De nem Ők ölték meg, tehát nem ők a felelősek az állat haláláért, hanem valaki más.) Gondolj te is erre, és ne érezz bűntudatot, nem te ölted meg, semmi közöd nem volt hozzá. Én így próbálom csinálni, ahogyan a barátaim is. Sok sikert! :)
2014. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nekem a kérdésem tulajdonképpen az, hogy hogyan tudnék ennek ellenére is lemondani a húsról...

Kérlek értsétek meg, én ezt szeretném. Hallottam már nagyon jó helyessetítőkről, pl. sok helyen olvastam, hogy egy jól elkészített vegaburgert a húsevők sem tudnak megkülönböztetni az igazitól. Talán tényleg ott kezdem, hogy elmegyek egy vega étterembe, és megkósolom, mennyire jól tudják elkészíteni a kedvenceimet hús nélkül. Ami nagyon hiányozna: hamburger, gyros, töltött káposzta, töltött paprika, fasírt, makaróni, rizses hús. Egyelőre ennyi, meg talán a rántott hús. Amit most sem nagyon eszem, az a grillcsirke meg a halak, lehet túl sokat ettem belőlük régebben, de meguntam, és már nem kívánom.

2014. okt. 16. 17:55
 8/37 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os sorstárs! Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémával. Nem értek teljesen egyet veled, persze ezeket az állatokat már levágták, nekik mindegy, de a jövő állatait meg lehet menteni, hiszen a kereslet határozza meg a kínálatot: ha kevesebb ember vásárol húst, kevesebbet is fognak levágni. És lehet, hogy én csak egy ember vagyok a milliárdból, de sok kicsi sokra megy, ha már másik 100 ember dönt hasonlóan, egy kisebb csorda tehenet megmentettünk a haláltól.
2014. okt. 16. 18:01
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
hát pedig, ha jót akarsz magadnak egyél grillcsirkét, meg halat. amit írtél és nehéz lenne lemondani róla, arról ne azért mondj le, mert hús van benne, hanem mert egészségtelen hulladék. a szervezetnek kell a fehérje
2014. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
16%
szerintem ezt nézd meg https://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak&feature=share ja és amugy annak aki azt mondja az ember minden evö vagy húsevő annak üzenem hogy növényevö és kicsit nézzen utána és nézzem eg amit linkeltem
2014. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!