Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Halotti torra milyen sütik...

Halotti torra milyen sütik illenek?

Figyelt kérdés
Holnapra lesz, de nem tudom milyet kéne csinálnom. Linkelnétek esetleg recepteket? A válaszokat előre is köszönöm!!

2014. júl. 29. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha most akarsz nekikezdeni.....bármilyen süti jó, szerintem.
2014. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hamuba sült pogácsa nagyon morbid? :)
2014. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, kiről van szó, de először is fogadd részvétemet...


Mivel szorít az idő, én a te helyedben két alappal dolgoznék változatosan, az egyik a bolti leveles tészta: megveszed, hagyod kiengedni, kinyújtod, megtöltöd bármivel, megkened a tetejét egy felvert tojással és kész. Szép, illatos, finom és gyors. Én szoktam bele tenni lekvárt, egy-egy kocka csokit, pudingokat, túrót, mákot, diót, szóval tényleg bármit. Vagy csak késsel feldarabolod hosszúkásra, megszórod sajttal és voilá!, kész a sajtos rúd:)


A másik jó lehetőség az egyik legegyszerűbb alaptészta, a linzertészta. 3:2:1 tömegarányban kell összekeverni lisztet, margarint és cukrot, tehát a recept pl 30 dkg liszt, 20 dkg jó minőségű sütőmargarin és 10 dkg porcukor, bármekkora mennyiséget csinálhatsz, csak az arányokra figyelj oda. A margarin legyen hideg, ne gyúrd tovább, ha már összeállt és tedd hűtőbe pár órára vagy akár éjszakára. A tésztába mehet még egyébként két tojás sárgája és egy citrom reszelt héja. Aztán kiveszed a hűtőből, kinyújtod és megtöltöd, vagy csinálsz belőle rácsos sütit, az is nagyon látványos és finom.

Mehet bele mák, dió, lekvár, cukros-fahéjas alma, bevonhatod olvasztott csokival, ez így soknak tűnik, de valójában nagyon rövid és könnyű műveletek:)


Ha pedig nem marad időd sütni, akkor marad a bolti aprósütemény, az sem a világ vége... Remélem, tudtam segíteni.


:)

2014. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2014. júl. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!