Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szertintetek mi a jobb? (full...

Szertintetek mi a jobb? (full tisztán, semmi gyógyszerrel) Minden nap másra edzeni, vagy 2,3 naponta az egész izomra?

Figyelt kérdés

16 vagyok

vékony testalkatú, de az alapok megvannak, mondták már, hogy jól nézek ki.

65kg 175 cm. A genetikám nem a legjobb. Lassan fejlõdök, gyorsan visszaesek. Mit tegyek, hogy elégedett legyek?


2014. aug. 9. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi értelme 2-3 naponta az összes izmodat edzeni, mert regenerálódási időre is szüksége van az izmaidnak. Sokkal hasznosabb ha minden nap más izomcsoportot edzzesz meg (azért pihenőnap is legyen). Egyébként nem tudom mit értesz "gógyszer" alatt, kifejtenéd?
2014. aug. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én így ajánlom:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én teljes testes átmozgató edzéseket csinálok, kb 105percben megvan minden alkalommal, és ezt heti 4-5-6x amikor az időm engedi. A kezdetektől fogva így csinálom, és jó étrenddel (mindamellett hogy könnyen zsírosodom) mindig jó formám volt/van tömegekésnél (6 hónap egy huzamban 3000kcal) és szálkásításkor is (1800-2000kcal). Szóval szerintem mindkettő jó, ahogy az időd, energiád, és pénzed engedi.
2014. aug. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!