Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit egyek hús helyett?

Mit egyek hús helyett?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom, hogy hanyagolni szeretném a húst az étrendemből, viszont mivel egészen idáig szinte csak ezen éltem, fogalmam sincs, mivel helyettesítsem. Főzni nem szeretek, sose szerettem, mindig gyorsan összedobom a reggelimet, vagy gyorskaját eszek. Tudtok olyan ételeket mondani, amik olcsók és könnyen elkészíthetőek?

2015. febr. 17. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell elhagynod a húst, mert erre is szüksége van a szervezetednek, de egyél mellette zöldségeket, tejtermékeket, tojást stb. is.
2015. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
tofut, de ajánlom a halat is, mert egészséges
2015. febr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
fehérjében gazdagok még a hüvelyes növények is, pl. bab, sárgaborsó, lencse stb. ezekből elég könnyű főzeléket készíteni. a csicseriborsó is jóféle, ha konzervet veszel, abból pillanatok alatt készíthetsz hummuszt, amit kb. bármilyen zöldséggel mártogathatsz, kenheted szendvicsbe is, ahogy kedved tartja.
2015. febr. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen főzési tapasztalatokkal előbb elég lenne előbb egy összeszedett változatos minőségi táplálkozásra való átállás:) Sok zöldséggel, hússal. Tanulj meg főzni, anélkül nem megy.


Egyébként a húst miért kéne helyettesíteni? Egyszerűen teljesen más kajákat kell enni vegaként. A szójagyári és egyéb hús- és tejtermék "kiváltó" szemeteket kerüld.


Aztán majd a szervezeted sír a húsért, és akkor úgyis eszel, rájössz, hogy az öncélú vegaság csak önsanyargatás.

2015. febr. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyél gombát!
2015. febr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát. Az az igazság, hogy egyáltalán nem kívánom a húst, fáj tőle a hasam, rossz lesz a közérzetem és már egy jó ideje csak a könnyű kajákat kívánom, úgyhogy inkább azt érzem önsanyargatásnak, ha húst eszek:D Persze a halat nem hagyom ki, jelenleg az az egyetlen husi, amit kívánok. Mostanában krumplipürét, meg főzelékeket eszek, nem is olyan rossz, azt hittem, nehezebb lesz hús nélkül.
2015. febr. 22. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!