Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A szemi-vegetárianizmus miből...

A szemi-vegetárianizmus miből áll? Mit egyek húsok helyett, ha belekezdek ebbe az étrendbe?

Figyelt kérdés
A szemi vegetáriánusokra azt is mondják, hogy tejtermékeken, tojáson (tehát állati eredetű ételeken) kívül ehetnek még halat, de néhol azt is írják, hogy baromfit. Heti egyszeri halon kívül nem szertnék húsokat enni, de eddig minden nap a reggelimben, szendvicsben sonka volt. Mit tegye bele helyette? A sajt nem elég változatos. Ötletek? Ti mit esztek? Vegetáriánus főételek?

2013. aug. 12. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a szendvicshez nincs ötletem, mert nem eszek kenyeret, de esetleg rakhatsz bele szeletekre vágott főtt tojást. viszont reggelinek kiváló a zabkása(tej nélkül ugyanolyan finom, vízzel is főzhető, és úgy variálod ahogy akarod. lehet almás-fahéjas, rakhatsz bele fekete kakaóport, bármilyen gyümölcsöt, összekeverheted lekvárral, joghurttal, stb, és borzalmasan finom, és ígérem, hogy egy adag után nem leszel éhes minimum 3-4 óráig.)

ezenkívül reggelinek mehet zabpalacsinta, túrókrém(akár édesen, akár sósan kőrözött formában..akár kenyérbe is:), túrógombóc, saláta(feta sajttal, tonhallal, joghurt öntettel, stb)

Főételek: én borzalmasan nagy főzelékimádó vagyok, gyakorlatilag az összeset szeretem. a lencsefőzeléknek, és a többi hüvelyesnek pedig kifejezetten nagy fehérjetartalma van!

fontos megemlítenem a gombát, ugyanis azaz egyetlen növényi eredetű, viszont teljes értékű fehérje. legalább egy héten egyszer próbáld beiktatni, de nem ártana, ha többször.(csak ugye a gomba egy kicsit drága.) annak variálása pedig végtelen, a bolognaitól kezdve(hús nélkül) a gombapörköltön át(ajánlanám gerslivel, azaz árpagyönggyel, hihetetlenül finom) a gombalevesig, ahogy szeretnéd, rengeteg gombás étel van.

viszont ajánlanám, hogy vegyél fehérjeturmixot. persze nem kötelező, viszont egy kezdő vegetáriánusnak még nehéz úgy megoldania az étrendjét, hogy ne betegedjen meg, kell idő, mire kitapasztalod, hogy milyen ételektől érzed jól magad. egyébként tofupörköltet is lehet készíteni, finomabb füstölt tofuból, gyümölcslevesek, nasinak almakompót, cukor nélkül.:)

nyiss ki egy receptkönyvet, és olvasgasd. gyakorlatilag a legtöbb ételt el lehet készíteni hús nélkül kreativitással.

sok szerencsét.:)

2013. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:)

fehérjeturmixban azért nem bízok, mert (hiába tévesen) nekem az összekapcsolódik a "gyúrós" férfiakkal, akik doppingolnak, és mindenféle egészségtelen dolgot csinálnak, szednek... Lehet, hogy ki fogom kérni egy orvos véleményét is..

Cukrot pedig eszek, mert nem szeretnék fogyni, így is vékony vagyok, de köszi, hogy kiemelted. mégegyszer köszönöm a választ, sokat segítettél:)

2013. aug. 13. 00:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel, kezdő vegának még elég egyszerű, rengeteg állati fehérjét is ehet, a kérdező pláne nem is akar vega lenni. Én se vagyok az, de hetente még én se eszem húst, sok lenne az nekem. Pár évig voltam vega, nekem elég természetesnek tűnt, bajom még akkor se volt, amikor tojást sem ettem, pedig akkor még kevesebbet tudtam az egészséges táplálkozásról.


Jobbára zöldséget, tojást, olajos magvat eszem :) Ez elég változatos tud lenni és a fehérjemennyiség is összejön, bár nagyon kell hozzá a zöldség, különben nem tenné (nem tudok sok tojást enni naponta).

Szendvicset nem szoktam enni, de hús nélkül is lazán meg lehet oldani. Tojáskrém, reszelt sült répa, vajkrémek, tejföl és alma, padlizsánkrém, ésatöbbi... Nekem a sonka lenne unalmas már a második napon... Sajtból pl. oly sokféle van, de azt sem bírnám naponta :D


Vega főételek? Tele van receptekkel a Net, de az ember maga is kitalálhat valami neki bejövőt.

Ha valaki eszik gabonát, tejterméket, hüvelyeseket, az sokat segít, én ezeket főtt ételben szinte soha, de azért így sem jövök zavarba... Zöldségcurry, ugyanez curry helyett tandori masalával és főtt tojással (a zöldségek sem ugyanazok), főzelékek zöldségfasírttal vagy tükörtojással, lecsó (abba is mehet más zöldség is, mint a megszokottak, mi pl. szinte mindig teszünk bele cukkinit), paradicsomos káposzta... Krumplis étel is rengeteg van s szerintem egyikbe sem kell hús.

2013. aug. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi a válasz! :) hát azt elhiszem, hogy unnád a sonkát, én szeretem a sajtot, szinte mindegyik fajtát, de a trapistán kívül szinte az összes drága.. habár összehasonlítva a sonkával, nem tudom melyik érné meg jobban... Tegnap sokat böngésztem,, és jó sok finomnak tűnő receptet találtam :P annyit még tudtok segíteni, hogy pl tofut hol tudok venni? bioboltban, vagy akár intersparban, tescoban is lehet kapni? Vagy hasonló ételek esetleg amiket szoktak hús helyett/pótlására enni, mint a tofu és a szója..

köszi mégegyszer:)

2013. aug. 13. 10:22
 5/14 anonim ***** válasza:

Én jóféle parmezánt szoktam (pl. Grana Padano), ami jó esetben már 5 ezer/kg áron kapható VISZONT olyan intenzív íze van, hogy 1-2 dekát is megérez az ember =) Jobban megéri, mint valami 2 ezres ízetlenebb. Kevés sajtot eszem, de az legyen jó. A jóféle füstölt sajtok is ízesek, azok jobbak szendvicsbe is (a parmezán inkább valamire reszelve vagy pestónak) s sokkal olcsóbbak, mint a parmezán.


Szóját nem eszem, tudtommal csak az erjesztett szójaterméket érdemes fogyasztani, a normál nem egészséges... Én személy szerint nem is szeretem a szóját, mert ízetlen. Elég egyebet eszem ahhoz, hogy hús nélkül se legyen fehérjehiányom (attól inkább a vegán maratoni futóknak kell tartaniuk, de azoknak se lesz, ha odafigyelnek az étkezésükre).

Tofut bioboltokban és hipermarketekben biztosan lehet kapni, de valószínűleg kisebb boltokban is, nem ritkaság. Van natúr és füstölt.

2013. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jó ha tudod, hogy a "szemi-vegetárianizmus" nem igazi vegetarianizmus, csak egy mai divatirányzat. Úgyhogy ne csodálkozz, ha vegetáriánusnak nevezed magad, de a következetes vegák (akik semmilyen állat húsát nem fogyasztják) kiröhögnek.
2013. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

" Én jóféle parmezánt szoktam (pl. Grana Padano)"


Az parmezánutánzat, mivel eredeti parmezánból csak egy márka árulhat a világon. A JÓ parmezánnak 10,000 a kilója. A legtöbb sajtpultban árulnak, kérdezz rá.


Egyébként sokszor használom én is, olcsóbb variánsnak tökéletesen megfelel, finom is. De hülyeségeket ne írjunk.

2013. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6: tudom hogy ez ne is számít annak, mivel elvileg csirkét is esznek, meg egyéb szárnyasokat.. hetente azért akarok egy kis halat enni, h azzal pótoljak, ha kell valamit. amúgy semmilyen más húst nem szeretnék. reméle sikerülni fog, egyszer próbáltam, de 3 hétig bírtam kb.. és ráadásul senki se támogat nagyon benne, de én ezt szeretném.. szóval lehet h kiröhögnek, nem miattuk csinálom.

köszi a válaszokat, parmezánt én is csak makarónira szeretem pl. szójának tényleg nincs íze, de úgy tudom jó a hús helyett, hasoonló tápanyagokat tartalmaz:)

2013. aug. 14. 23:24
 9/14 anonim ***** válasza:

"..tudom hogy ez ne is számít annak, mivel elvileg csirkét is esznek, meg egyéb szárnyasokat.."

Félreértettél. Semmilyen állat húsát nem fogyasztják (halat sem). De nekem mindegy hogy étkezel, csak kérlek ne nevezd magad vegának, mert nem vagy az.

2013. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2013. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!