Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusként milyen...

Vegetáriánusként milyen növényekkel oldható meg a vas és a B12 vitamin pótlása?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Vassal nincs gond, az lényegében minden zöld növényi részben benne van és vasszöges almával is megoldható a bevitel. B12 viszont állati belsőségekben van a legnagyobb koncentrációban, persze mesterségesen injekcióval is pótolható, csak az beteges dolog.
2015. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

B12-t a legnagyobb mennyiségben a spirulina tartalmaz, ami egy tengeri alga, bio boltokban lehet kapni porított formában, én pl. néha ha csinálok banánturmixot, teszek bele egy kis spirulinát és ettől még zöld is lesz a turmix. :)

Vas van mindenféle piros/sötét színű gyümölcsben: szilva, cseresznye, erdei bogyósok stb.

2015. febr. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

B12: alga, tojás, tejtermékek (lakto-ovo vegetáriánus étrend esetén)

A vas szinte minden sötétzöld levelű zöldségben jelentős mennyiségben van. Tipikus példák a spenót, sóska.

2015. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De lehet, hogy pótlás előtt célszerű lenne vérteszt, hogy egyáltalán milyen a szintjük benned, van-e hiányod.

Ha táplálkozással nem tudnál elegendő mennyiséget bevinni, táplálékkiegészítővel mindkettő könnyen megoldható.

2015. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gaál Ibolya válasza:
B12 pótlása:sörélesztővel.Patikamagazinban olvastam.
2015. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a válasz, de azt tudom, hogy hiába van vas bizonyos növényekben, más a hemvas, ami a húsokban található.
2015. márc. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

B12 minden élesztőben van. Éhgyomorra edd, mert megerjeszti a beledben az előzőleg megevett ételt.

Vas a levélzöldségekben van elég.

2015. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Vasat legfőképpen a céklában és a spenótban találsz. A B12-őt pedig tejtermékekben, de mindkettő megoldható egy egyszerű tablettával is.
2015. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vas: cékla!

B12: csíráztatott lucerna!, fekete nadálytő, esetleg alga.


Itt (lentebb a linken) olvassátok el, nagyon szépen le van írva, egyéb miatt is érdemes lucernacsírát fogyasztani!


[link]

2015. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!