Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért válasszák némelyek a...

Miért válasszák némelyek a vegetarianizmust?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Tanulj meg helyesen írni!


Azért,mert nekik így tetszik. Miért esznek egyesek napi egy kiló húst,kenyeret és miért zabálják a cukrot? Mert nekik meg úgy tetszik.

2015. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Mert borzadnak a gondolattól, hogy egy halott élőlény húsát eszik. Vagy mert láttak elborzasztó, de sajnos igaz videókat arról, hogyan kínozzák az állatokat a tartásuk alatt és milyen brutális módon mészárolják le őket a szomorú kis életük végén a vágóhídon. Én eszem húst, de amikor véletlenül belefutok 1-1 ilyen cikkbe, hogy mennyire csak a pénzszerzés számít a húsiparban és eközben milyen kevéssé törődnek az állatok igényeivel (nem az a bajom, hogy végül leölik őket, hanem hogy amíg élnek, addig is kegyetlen sorsuk van) akkor nekem is napokra elmegy a kedvem a húsevéstől. Vagy mikor látom a nagyáruházak halpultjainál, ahogy azokat a szerencsétlen pontyokat százasával becseszik egy kisméretű akváriumba, hogy szegények nem úszkálni, de mozdulni sem tudnak, csak néznek nagy szomorúan... hát ilyen dolgok miatt dönthet valaki úgy, hogy vega lesz, hogy legalább ő maga ne járuljon hozzá az állatok kínzásához.
2015. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
74%
Azért, mert az állatok ugyanúgy érző lények, mint mi. Nekik is van lelkük, nekik is van joguk élni. Persze most majd jönnek, azok akik leírják, hogy már évmilliók óta az élőlények fogyasztják egymást, de szerintem, akkor sem ugyanaz, ha mondjuk egy répát eszel meg (mert az a szerencsétlen répa nem fogja fel, hogy kihúzzák a földből, nem érzi) vagy egy ártatlan csirkét vagy egy disznót levágnak( valami borzalmas hallgatni, ahogy a disznó visít szenved) Szóval azért választják sokan a vegetarianizmust (szerencsére), mert belátják, hogy az életnek nem csak az az egy módja létezik, hogy össze-vissza öljük meg gyilkoljuk egymást.
2015. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Mert sajnálom az állatokat, és sokkal jobban érzem magam így h nem eszem húst :)
2015. márc. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Mert azt hiszik, hogy egészségesek lesznek, közben csak ez most a divat.
2015. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Munkissrác válasza:
49%
A stresszt amit az állatok élet-halál küzdelmeikbe éreztek nem akarják megenni. Én is közel állok ehhez. Panda szerű étkezést folytatok, sok bambusz kevés hús.
2015. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Mert tudják, hogy egy kiskutya, kiscica és egy kis borjú között rangban nincs semmi különbség. Szerető, érző állatok, külön tudattal, viselkedéssel, személyiséggel. Ajánlom mindenkinek a "Földlakó" című dokumentumfilmet, amiben bemutatják a hús-tej-tojásipar borzalmas világát. Az embereknek tudniuk kéne ezekről, de helyette mindenki álltatja magát, hogy bizony ők azért születtek a földre, hogy megegyük őket... Az ó- és középkorban pedig mindenki azt gondolta, hogy a rabszolgák azért születtek a világra, hogy nemesebb, felettük rangban magasabban állókat szolgáljanak, mi? Az ember beismeri a hibáit a korral haladva, ma már jóval kisebb számban élnek szolgasorban ugyan olyan jogokkal rendelkező emberek, mert mind haladunk a korral, több dologra jövünk rá, emberi jogi egyenlőségek, nemi, vallási egyenlőségek, ésatöbbi. Így van ez az állati egyenlőséggel is, egyre többen jönnek rá a húsipar hátterére, egyre több tudós, doktor bizonyítja be, hogy a növényi alapú étrend a legjobb az emberi lénynek, rájövünk hogy nem irányíthatjuk és pusztíthatjuk ilyen szinten a természetet és a körülöttünk lévő állatokat. A Kína Tanulmány c. könyv 500 oldalon keresztül, több, mint 50 év kutatás alapján bemutatja a pozitív hatásait a veganizmusnak (és vegetarianizmusnak). Hjaj, és emberek, nincs olyan hogy hiánybetegség, ha csak növényi alapú étrendet folytatunk. KITALÁCIÓ! Kedves ismerősöm, 50 éve nem evett se tojást, húst, tejterméket, maratonokat fut, és úgy néz ki, mint egy 35 éves. De ott vannak azok az ismert olimpikonok, akik nem esznek állati fehérjét, és világelsők több sportban, erősebbek, mint bárki más! Keressetek rá a neten, ha van kedvetek. Vagy éljetek tudatlanságban, és ne vegyetek tudomást a körülöttetek történő dolgokról. Ezt nem prédikációnak szántam, hanem egy ajánlásnak. És nem kell lemondanotok semmiről, fel tudnál sorolni bármilyen ételt, én el tudom készíteni ugyan azt az én alapanyagaimból, ugyan olyan ízvilággal. :)

Ne haragudj, hogy így kitört belőlem, szeretem "terjeszteni" a gondolataimat ebben a témában, és semmi rosszindulatot ne érezz bennem, a családom minden egyes tagja húsevő, és ugyanúgy szeretem őket, nem nézek le senkit, én vagyok az egyetlen vegán (hús free, tojás free, (állati) tejtermék free, (állati) zselatin free) és nagyon ajánlom, még csak 9 hónapja folytatom, de lefogytam, erősebbnek, könnyebbnek érzem magam, elmúltak a krónikus, """örökölt""" betegségeim tünetei, nincs migrén, hátfájás, ízületfájás! Mi ez, ha nem a paradicsom!:) Anyukám nagyon egyszerűen főz, de egyébként én sütök-főzök magamnak, a családom is több züöldséget/gyümit eszik, olajos magvakat, stb. Na EZÉRT választják némelyek a vegetarianizmust/veganizmust :)

2015. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Utolso nagyon jol leirta ;) Én 14 eves vagyok es negy eve nem eszek hust. Sokan jonnek azzal hogy "jaj a hus az kell az embernek, meg vissza kell szokni a husevesre, plane a te korodban nelkulozhetetlen." En nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de az biztos, hogy lenyegesen jobban erzem magam, miota nem eszek hust.
2015. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a hatása miatt. Jobb érzés.
2015. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én még szeptemberben döntöttem úgy, hogy a húsfajtákból csak halat eszem. Jó döntés volt. 12/L
2015. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!