Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Elég szigorú diétára vagyok...

Elég szigorú diétára vagyok fogva, és sok mindentől rosszul is vagyok, de most osztálytalálkozóm lesz egy étteremben. Szerintetek mit válasszak?

Figyelt kérdés
Előre kell leadni a rendelést, átnéztem az étlapot. Ami a legfontosabb, hogy ne legyen semmi hagyma, fokhagyma, hagymás fűszerezés az ételemben, vagy bármilyen intenzívebb fűszerezés, mert attól nagyon rosszul leszek, aztán pánikrohamom lesz. Igazság szerint nem ehetek glutént, laktózt, cukrot, kukoricát, burgonyát, vörös húst, tojást sütve, gyümölcsöt délután, élesztős dolgokat, mogyorót, margarint, sima étolajat(csak hidegen sajtolt napraforgó olajat használhatunk), 2 féle fehérjét egyszerre(tehát pl. rántott hús), szóját. Nagy vonalakban ennyi.. Szerintetek a dressing nélküli Ceasar saláta-merthogy a dressingben van fokhagyma- (jégsaláta, paradicsom, bacon, csirkemell csíkok, pirítós), vagy roston sült mozzarella (friss saláta ágyon, mézes balzsamecet) lenne a jobb megoldás? A mozzarellában szerintetek lehet hagymás valami? És milyen a mézes balzsamecet, nem túl intenzív? Tisztában vagyok vele, h a mozzarella is tartalmaz laktózt, de ettől nem szoktam rosszul lenni, csak elvileg nem szabadna. A saliban meg attól tartok, h a bacon kicsit nehéz lenne a pocimnak, de amúgy meg annyira szeretném... Vagy legyen málnakrémleves, ami nyilván tartalmaz laktózt és cukrot is, viszont tudom, h nem vagyok tőle rosszul. Ezzel ugye csak az a baj, hogy a kis csészéből a levest 2 perc alatt kikanalazom, amíg a többiek fél-1 órán át rágódnak a hatalmas pizzáikon és táljaikon. Mi legyeeen, az agyam elsül? 20/L
2014. ápr. 8. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A legokosabb, ha nem eszel semmit.
2014. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj egy hatalmas adag salátát... és hangsúlyozd ki, hogy nagy adag legyen, mert főételként eszed, és nem eszel mást,... és akkor főétel adagban hozzák...Persze akkor azért arra számíts, hogy többe fog kerülni, mint egy szimpla sali...
2014. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
amúgy sem eszem 6 után, szóval számomra valóban ez lenne a legjobb.. de valamit csak kellene...
2014. ápr. 8. 22:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Natur csirkemell saláta ágyon. Vagy hívd fel az éttermet es egyeztess velük.
2014. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
na hát az lett végül, h roston sült csirkemell, olyan fűszerezéssel, h semmiképpen se legyen benne hagyma, jégsali, paradicsom és mozzarella. nincs ilyen az étlapjukon, de gondolom nem kértem lehetetlent. viszont biztos 3* annyiba fog kerülni, mert h egyedi menü.. de legalább nem leszek tőle rosszul. legalábbis nagyon remélem
2014. ápr. 8. 22:35
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem hinném, hogy 3x annyiba kerülne, mert azzal garantáltan elvennék a kedvedet, hogy az életben mégegyszer betedd oda a talpadat,plusz elmondanád, világgá kürtölnéd az összes ismerősödnek, barátodnak,hogy egy ilyen horrorisztikusan drága helyet még nem láttál.

A lényeg szerintem az, hogy ha salátát kérsz, akkor azt ne saláta adagban hozzák ki, mert azzal pikk-pakk végzel, és akkor tényleg lesheted a többiek evését, a hatalmas pizzákkal, csülkökkel meg mindennel, hanem ugyanolyan nagy adagot hozzanak, mint a többieknek, csak saláta legyen + ha azt mondod, hogy a málnakrémlevestől(nem tudom, honnan veszed, hogy attól nem vagy rosszul+ honnan veszed, hogy van nekik, merthogy most nincs málnaszezon) nem vagy rosszul, akkor legyen az...és az is nagyobb adag legyen, mint amúgy lenne...

2014. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azért nem írtam, h hozzanak nagyobb adagot, mert bár sajnos nem úgy nézek ki, de nem eszem túl sokat. éppen elég lesz az nekem. (kifizetni is.) és már tényleg annyira hozzászokott a szervezetem ahhor is, h 6 után nem eszem, h nem is esik túl jól. azért tudom egyébként, hogy a málnakrémlevestől nem vagyok rosszul, mert bár sok olyan összetevőt tartalmaz, amit nem szabadna ennem, az édességek -tehát nem fűszeres dolgok- sosem ülik meg a gyomrom. a rántott hústól sem vagyok rosszul, csak elvileg nem szabad ennem. a tükörtojástól sem, csak elvileg nem szabad ennem. az ilyen-olyan süteményektől sem, csak elvileg nem szabad ennem. mondjuk hogyha ezeket rendszeresen fogyasztanám, akkor egy állandó rossz közérzet lenne rajtam. szóval csak megéri megpróbálni betartani, és minél kevesebbszer megszegni. amitől tényleg rosszul tudok lenni, az a hagyma, viszont attól már minimális mennyiségben is, vagy az erős fűszerezés, túl intenzív ízek. egyébként esetleg lehet nekik fagyasztott málnájuk. valamelyik heti menüben is volt valamilyen gyümölcskrémleves, és egészen biztos, hogy az sem volt szezonális.
2014. ápr. 9. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!