Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha csak csirkét eszem, akkor...

Ha csak csirkét eszem, akkor mi vagyok?

Figyelt kérdés

Nem eszem sem marhát, sem disznót, se szarvast, semmit. Csak csirkét, de azt is ritkán.

Nagyon sajnálom az állatokat, és ez alól csikre sem kivétel, csak vegetáriánusnak lenni nehéz, és szerintem húsra mindenképp szükségünk van.

Szerintetek ez hülyeség? És van ennek valami neve? "Fél-vega?"

17L


2015. ápr. 5. 19:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Fél-vega az valami olyan, mint kicsit terhes lenni.
2015. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell divatmajomnak nevezni, aki vega (a kérdező nem az természetesen). Nem értem, hogy miért lenne ez divat?


Kérdező! Nincs olyan, hogy fél-vega. Valaki vagy eszik húsételeket, vagy nem. Igen, vegetáriánusnak lenni nehéz, nem is lehet mindenki az, főleg azok, akik szeretnek húsokat enni.

Te egy olyan ember vagy, aki csak a csirkét eszi. Jó dolog, hogy így érzel az állatok iránt, és azt is megértem, hogy azt gondolod, a húsra szükséged van. Mivel saját bevallásod szerint ezt csak fél éve csinálod, koránt sem tekinthető kialakult táplálkozási szokásnak, még simán visszatérhetsz a pacalhoz, vagy teljesen felhagyhatsz a húsevéssel. Rajtad áll.

2015. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 mi a fene ***** válasza:
Ha csirke esik jól, edd azt. Mi is sok baromfit eszünk, évente 1-2 szer veszünk marha húst, pacalt még ritkábban ! Sertést gyakrabban esszük.Egyél sok gyümölcsöt és zöldséget !
2015. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell divatmajomnak nevezni, aki vega (a kérdező nem az természetesen)."


Nem értem a kérdést!


A kérdezőt neveztem divatmajomnak, aki nem vega.

Csak görcsösen vegának (fél-vegának)akar tűnni, annak ellenére, hogy semmi köze sincs hozzá.

2015. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ennyi élettelen embert, te jó ég :D

Komolyan, ide már csak azok a senkik járnak kommentelgetni, akiknek amúgy nincs életük, és az okoz örömöt ha nagyokosan beoltanak valakit. Brávó :D

Persze tisztelet a kivételnek, és köszönöm a normális válaszokat!


Amúgymeg a kötözködő seggarcnak mondom, hogy a környezetemben senki nem vega, ezt saját akaratomból csinálom. És igen, tudom hogy ez nem vegaság, ezért is kérdeztem. De hát ennyi eszed már nincs hogy felfogd a kérdés lényegét.

2015. ápr. 7. 21:51
 16/29 anonim ***** válasza:

Én olyant is hallottam, hogy csirkét is ehet vega.

Nos, én 99%-ban csirkét és halat eszem (70-30 arányban), akkor vega vagyok? :) Én nagyon nagyon nem hinném.

2015. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Hatalmas akaraterő kellhet, hogy ne egyél egy kis lókolbászt, csak csirkét...


Én is kipróbálom most és a reggeliig 100% vega leszek.

2015. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%

#8: Mert nem volt meggyőződéses vega és valószínűleg szereti vagy kényelmesnek tartja a húst. Én már nem is voltam vega, amikor paleós lettem, de a húsfogyasztási gyakoriságom maradt úgy havi 1... (ez többnyire lazac).


Kérdező, nincs húsra szükségünk, semmi nincs benne, amit ne lehetne másból egész könnyen bevinni, persze némi odafigyelés nem árt, de húsevés mellett sem. Vegetáriánusnak lenni nekem nem volt nehéz s most is meg tudnám tenni, ha nagyon akarnám, de nincs motivációm, a lazac pedig finom s a halakhoz jóval lazább érzések fűznek, mint sok más állathoz (de azokból is képes vagyok házit vagy vadat enni. vega koromban rosszabb voltam, sok tejet ittam... a bolti tej sem valami állatbarát dolog). Ez totálisan egyénfüggő. Nekem hetente húst enni lenne nehéz, gyerekkoromban az volt a helyzet, minden vasárnap hús, ráadásul csirke, ettől lettem vega évekig és a csirkét egész életemben kerülni fogom, azt hiszem.


Kevés húst eszel, pont mint én, én így fogalmaznék. Vagy ha valaki főzni akar Neked, megmondod, hogy max. csirkét eszel a húsok közül. Nem kell külön név.

2015. ápr. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ketogén vegánnak lenni a nehéz, nem is biztos, hogy sok ilyen van, de hogy páran megpróbálják s vannak ilyen blogok, az tuti. Necces, azt kell mondjam. Nyersvegán se lennék. Nekem, a hedonistának épp elég a vega paleo ketogén életmód közvetlen közelében lengedezni :) Tisztán is menne, ha muszáj lenne, de nem az.
2015. ápr. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Szerintem tök felesleges ilyen "szakszavakat" használni egy divat vegánál.
2015. ápr. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!