Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha csak csirkét eszem, akkor...

Ha csak csirkét eszem, akkor mi vagyok?

Figyelt kérdés

Nem eszem sem marhát, sem disznót, se szarvast, semmit. Csak csirkét, de azt is ritkán.

Nagyon sajnálom az állatokat, és ez alól csikre sem kivétel, csak vegetáriánusnak lenni nehéz, és szerintem húsra mindenképp szükségünk van.

Szerintetek ez hülyeség? És van ennek valami neve? "Fél-vega?"

17L


2015. ápr. 5. 19:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
28%

Semmi, ennek nincs címkéje. És azt eszel, amit akarsz, miért lenne hülyeség? A te dolgod.


Egy vega.

2015. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

#19: Nekem a peleolit életmód nem menne :) A ketogénben viszont mi a nehézség? Az csak a szélsőségektől tilt, nem?


Amúgy halat soha nem eszek, én őket sajnálom legjobban.

2015. ápr. 8. 17:40
 23/29 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pont nem sajnálom a halakat, bár azt sem akarom, hogy őket kínozzák, az igaz. Van, aki az üzemi állatot eszi, a vadat nem, mert az nem arra van... Szerintem meg az legalább élt, az egyik állat megeszi a másikat pedig elég megszokott eme bolygón, ha én nem is akarom túlzásba vinni.


A ketogén a szélsőségektől tilt??? Ezt még sosem hallottam s nem is tartom igaznak. Nem sokmindentől tilt, ez nem paleo, inkább csak a szénhidrátokat kell minimalizálni. Olyan szinten, hogy pl. a répára vagy hagymára óvatosan szabad csak nézni, de a paradicsomleves is csak óvatosan fér bele. Egy alma esélytelen, ha zöldségételt is akarsz enni... Természetesen gabona alapvetően nincs, bár ez nem gond. Zöldségből sok is beleférhet (ez relatív s függ a ketogén diéta szigorúságán, a lazába egy kiló még simán belefér, ami nekem már egészen kellemes mennyiség, ha nem is olyan nagyon sok), de inkább csak a szénhidrátszegény fajták. Nos, ez durván eltér az emberek normál táplálkozásától... Hirtelen átállva rá elég durva is tud lenni, nekem 2 év szénhidrátszegény életmód kellett, hogy könnyű legyen a váltás. Egyeseknek a zsírmennyiség is problémás, nekem inkább vissza kell fognom, sokkal zsírosabban is jólesne, mint ami belefér a fogyást jelentő mennyiségbe :)

2015. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
A ketogén diétát nem egészséges embereknek találták ki, hanem az 1920-as években bizonyos gyerekek betegségeinek és tüneteinek enyhítésére. Nagyon szigorú diéta volt, alapvetően a szénhidrátot zsírokra és némi fehérjére cserélve. Hogy az utóbbi időben felkapták, kicsit átalakítva mint egészséges táplálkozást és csodamódszert akarják eladni, és ebből meggazdagodni, az más kérdés.
2015. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Ha csak csirkét eszem, akkor mi vagyok?"


Termeszetesen csirke vagy. Mert "az vagy, amit megeszel"! :)

2015. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#24: Igen, az epilepsziára jó. De amúgyis roppant hasznos, nemhiába választotta sok ember életmódjának. Hogy mit kapnak fel, az nem érdekel. Néha a vegaság is divatos, attól még nem kezdek el húst enni, ha nem akarok...
2015. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Valogatós. Ez egy jóízű mosolyt csalt az arcomra. :)
febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha a saját csirkéd, amit te nevelsz, akkor rendben van, de ha bolti csirke... A mai csirkék 3 hónap helyett 3 hét alatt nőnek vágáséretté. A csirke megeszi a mérget, amivel turbo fokozaton nő, te meg megeszed a csirkét. Gratulálok!

Ennyi erővel a sertéshús, a marhahús még mindig jobb. Ha már mindenképp baromfi akkor egyél inkább pulykát.

febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Amikor ezt a kérdést feltetted még pelyhes kiscsibe voltál. Mára már fiatal pipi vagy, 5-6év múlva pedig már vén tyúk leszel!
febr. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!