Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nevezhető vegetáriánusnak,...

Nevezhető vegetáriánusnak, aki néha eszik húst?

Figyelt kérdés
Nagyot nevettem a napokban egy ismerősömön, amikor elkezdett velem vitatkozni, hogy egészségtelen az, hogy nem eszem húst. A legnevetségesebb számomra az volt, amikor elmesélte, hogy a TV-ben, valamelyik főzős műsorban volt egy vegetáriánus nő, aki azt mondta, hogy néha megeszik egy kis csirkemellet, mert az fehér hús. Vagy valami ilyesmi volt a történet. :) Szerintetek akkor tényleg vegetáriánus lenne az illető? Az én ismereteim szerint a vegetáriánus az a személy, aki nem eszik húst. Persze van többféle vegetáriánus, de egyik sem eszik húst. Tojást, tejterméket lehet, de húst nem. Különben miért lenne vegetáriánus? :D
2015. máj. 24. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Csak az a vegetáriánus aki egyáltalán nem eszik húst,én úgy tudom.
2015. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

A vegetarianizmusnak sok fokozata van. Azt is bele lehet erőltetni az irányzatok közé, amikor csak halat, baromfihúst eszünk, de ezek csak cimkék, amiket maugra aggatnak az emberek, főleg divatból.


"- Szemivegetarianizmus

A fogyasztható állati eredetű nyersanyagok baromfihússal és hallal bővülnek. (Meg kell jegyeznünk, hogy a szemivegetarianizmus egy mai "divatirányzat", és valójában semmi köze a vegetarianizmus eredeti céljához, az erőszakmentességhez.)"


[link]

2015. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Nevezhető szűznek, aki néha lefekszik ezzel-azzal? Persze, hogy nem. Aki eszik húst, halat, az nem vegetáriánus, az ismerősöd pedig foglalkozzon a saját tányérjával, ne a tiéddel.
2015. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon sok fajtája fokozata van. Van aki csak fehér húst eszik, van aki húst nem, de halat igen. Van aki húst nem, de rákot igen (pedig az nem hal), van aki tojást sem, tejet sem, mézet sem....stb...

Minegyik irányzat kitalál már magának egy nevet vagy többet....a ktya se tudja már követni

2015. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Jézusom, ekkora hülyeséget rég hallottam. Nyilvánvalóan nem nevezhető annak.
2015. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
NEM. Én havi egyszer eszem húst, többnyire lazacot. Nem vagyok vega, csak közel állok hozzá s szinte minden napom húsmentes. De nem vagyok vega. Sok évig az voltam, akkor természetesen nem ettem húst (max. aki a cseresznyébe került, de ez üzemi baleset és nem ér. ja igen, tökmindegy, hogy fehér, vörös, vad, kukac vagy rák, az mind állat), nem ettem állati zsírt, nem ettem állati bőrt... Hiszen aki eszik, az nem vega, bárminek nevezi magát.
2015. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A vegetáriánusok semmilyen állatot nem esznek, tehát csirkét, halat, vagy más vízi állatot sem. És nem tesznek kivételt néha sem, senki kedvéért, vagy mert úúúúúgy megkííííííívánták. Az ilyen személy nem nevezhető vegetáriánusnak, csak olyan valaki, aki ritkán eszik húst.

A peszkateriánus valójában nem vegetáriánus, mivel a hal is állat, tehát a vegetáriánus életmód kizárja.

2015. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Persze, szünetet tartó vega vagy, esetleg böjtölsz.

Vagy "egészségügyi okok miatt" kiegészíted olykor-olykor.

2015. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
ez hülye nem vegetáriánus és nem azért hülye mert eszik húst hanem azért mert vega az összes vega sötét mint a fa szom az ember minden evő! szóval minden kell enni ennyi jó hogy nem már a ragadozók is vegák lesznek
2015. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szemivegetáriánus, no comment.
2015. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!