Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit vigyek magammal vegetárián...

Mit vigyek magammal vegetáriánusként az útra?

Figyelt kérdés
Nem tudom van-e itt valaki aki jártas ebben, de számomra mindig nagy gondot jelent, hogy milyen ételeket pakoljak otthon egy többnapos túrára, kirándulásra vagy utazásra, ha közben nem igazán van lehetőségem vásárolni. Hűtős kaja ráadásul nem is jó ilyenkor nyáron és olyan sem, ami nagy helyet foglal hátizsákban.
2015. júl. 9. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig én vegetáriánusként pont, hogy könnyebbnek találom a pakolást :)


A húsok nagyon könnyen megromlanak ebben a melegben, pl., ha belegondolsz.


Nagyban függ attól, hogy főzni, sütni lesz-e lehetőségetek? Tüzet rakni pl?


De egyébként amit mindenképpen tennék el azok friss zsemlék (lehetőleg aznap reggelről), ha szereted, akkor knäckebröd, mellé hűtést nem igénylő zöldségkrémek.

Nem túl gyorsan romló zöldségek pl. paprika, uborka, répa, paradicsom, ha még kemény, avokádó szintén (egyszerűen olyat vegyél a boltban, ami még jó kemény, nem puha.)


Ha főzni is van lehetőségetek akkor hagyma, krumpli, esetleg gomba (de azt az első nap érdemes rögtön felhasználni), cukkini, padlizsán, stb. Vihetsz akár konzerv babot, kukoricát is.


Süthetsz otthon az útra pogácsát vagy éppen zöldségfasírtot is, az hidegen is jó.

2015. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
pitát, bele sok zöldséget, csicseriborsó fasírtot, mellé kis üvegben az öntetet, sajtos melegszendvics, vega hamburger, padlizsánkrémes szendvics
2015. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tuti, hogy segít, ha előadom, hogy vega paleo ketogén stílusban mit viszek az útra... :) De még úgy is könnyű pakolni.

A kemény mag, ami alig foglal helyet és egyhetes út végén is biztosítja, hogy ne haljak éhen, az a darált dióval elkevert tisztított vaj (kókuszzsírral is működik, csak kevésbé finom, bár a legutóbbi Kerrygold ghím nem tetszik, vajként klasszisokkal jobb. de a ghí jobban eláll)... Sokoldalú cucc, kenyérrel éppúgy ehető, mint banánnal, én málnával szeretem, de azt ugye nem tudok vinni. Nem baj, kanállal is ehető, csak úgy magában.

Magkenyereket szoktam vinni, olajos magvakat... Az első napra főtt tojást is lehet (ha nem kánikulában utazik fekete motoros hátsó dobozban, akkor amúgy sok napig eláll héjában...). A zöldség necces, azt venni szoktam, kivéve az első napot. Nem fér több kiló zöldség a dobozba és nem is tuti, hogy jót tenne nekik...

Keménysajt is OK.

Vega pástétom se lehet rossz, zsírban pörkölt szezám és napraforgó, jól befűszerezve... Mi romolna meg benne? :) Ez is a kis térfogatban sok kalória típusa, ami jól tud jönni.

2015. júl. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket! :)
2015. júl. 13. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!