Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Mi a véleményetek a...

Vegánok! Mi a véleményetek a cirkuszokról és az állatkertekről?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 21:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%

Csak olyan cirkuszba mennék el, ahol egyáltalán nem használnak állatokat.

Az állatkerteket is elítélem. Fajmentést csak nagyon kevés folytat, és nem is megoldás az ember okozta problémára, az életterek eltűnésére. Folyamatosan gyártják a kölyköket, hogy bevonzzák a látogatókat. Ezeknek aztán ha megnőnek gyakran nincs helye, és a legtöbbjükre halál vár, bár nem híresztelik, ugyanis más állatkertek is tele vannak. Kivétel nélkül minden állatnak túl kicsi a területe, még a rovaroknak is. Kicsi és egyhangú. Az állatok unatkoznak, viselkedési zavaraik vannak, letargikusak. De ha nem így lenne, akkor sem a saját életüket élik az állatkertben, semmiben nem dönthetnek szabadon, még a párválasztásban sem, a legtöbb ösztönüket nem élhetik ki.

Etikai vegán, jobban mondva olyan vegán személy, aki kiáll az állatok jogaiért, ne járjon egyik helyre sem. És semmilyen más szórakozási formát se támogasson, ahol állatokat használnak.

2015. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19%
Kedves utolsó! Szerinted ha az emberek nem járnak többé állatkertbe, és azok csődbe mennek, Szerinted mi lesz azokkal az állatokkal? Sajnos ez sem jó megoldás.
2015. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván nem fog megtörténni, hogy egyik napról a másikra senki nem megy állatkertbe vagy cirkuszba. Ez egy lassú folyamat lenne, leginkább nevelés hatására, tehát az így gondolkodók pl. már nem vinnék a gyerekeiket, és azok sem az övéiket stb.. Ez azt jelentené, hogy az állatállományt lassan építenék le, tehát nem szaporítanák őket, nem adnák-vennék őket egymás közt, nem szereznének utánpótlást a természetből sem (mert még a mai napig is teszik bizonyos fajoknál). Az állatkertben amúgy sem az állatok természetes viselkedését figyelhetik meg a gyerekek, ennél még egy természetfilmből is többet tanulnak. Emiatt nem kellene egy állatnak egész életében szenvednie.
2015. aug. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Nagy Zozo válasza:
67%

Azt látom, hogy a kettészakadt táborban senki nem foglakozik azzal, hogy miért is vannak ezek az intézmények. Elsősorban a gyerekeknek, ahol megismerhetik élőben ezeket az állatokat, mert sajnos nincs mindenkinek pénze elutaznia természetes élőhelyükön megtekinteni a flórát, és a faunát.

Természetesen mindkét álláspontot képviselő hozzászólóknak vannak igazságaik, de talán mégis jobb megismerni az élővilágot, mint pusztán könyvekben, vagy tv műsorokban látni. Fontos azonban, hogy valóban a lehető legjobb körülmények között tartsuk az állatokat, hiszen őket feláldozzuk a magunk, és a saját fajtájuk szolgálatára. Ennél sokkal fontosabb, hogy a saját élőhelyeiken mindent tegyünk meg a fennmaradásuk érdekében. Ebben nagy szerepet kaphatnak az állatkertek is, mind a fajták megmentésében, és visszatelepítésében, de még inkább az állatok megismertetésén túl az állat, és növények védelmében tett kampányolással. Így én azt gondolom, hogy ezek a létesítmények szükséges rosszak, amiket a lehetőségünk szerint a legjobban kell üzemeltetni.

2015. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%

Én nem vagyok vega, de egy évig az voltam valamikor. Az állatkertet és a cirkuszt sem szeretem. különösebben. Sem az emberi produkcók sem az állati mutatványok nem kötnek le.


Azok a vándorcirkuszok ahol állatok is vannak, kifejezetten állatkínzásnak tartom a sok utaztatás miatt.


Sok állat befogásánál (hogy egyet cirkuszban vagy állatkertben láss, rengetegnek meg kell halnia. Sok delfint pusztul el kifogáskor vagy fogvatartásban, azért, hogy a nagyérdemű közönség perecet zabálva tapsolhasson, ill megsimogathassa.


A fajok megvédésével kapcsolatosan meg az a véleményem, hogy annak az egyednek már baromira nem számít, kb kínzás az egész. Ha én lennék az utolsó ember, és jönne egy marslakó, hogy elvigyen fajmentés céljából valami marson lévő kertesházba (kifutós akármi) ahol mindenki mustrálgatna, kössz, de nem kérnék belőle!


Tetszettek volna nem kiirtani a fajtámat - mondhatná valamelyik állat (ember nyilván nem mondhatja, mert a mi fajunk leginkább önveszélyes faj). Az állatrezervátum lenne a megfelelő erre a célra.


Amúgy nekem meg az a provokatív(?) kérdésem a vegásokkal szemben, hogy van-e bőrből készült cipőjük, övük, ruhájuk, tárcájuk, vagy egyéb holmijuk?

2015. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Előzőnek: A vegetáriánusok többségének van. De a vegetarianizmus csak a húsevést tiltja, tehát hogy a táplálkozásért ne öljenek meg állatot.

A vegánok nem hordanak, mive a veganizmus alapelve, hogy (amennyire csak lehet) kizárjunk minden állati eredetűt a táplálkozásból és az élet minden területén is. Ezen túlmenően mindent, ahol állatokat természetellenes körülmények között vagy célokra használnak, pl. állatkert, cirkusz, delfinárium, versenyek, viadalok stb.

2015. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves 15!

9 éve vagyok lakto-ovo vegetáriánus.

Szerintem vegetáriánusok nem vesznek bőr/szőrme ruhákat. Nekem egy darab bőr csizmám van, de azt úgy kaptam, és kidobni sajnálom és nem is látom értelmét. Persze mondtam az illetőnek, hogy legközelebb ne ilyen ajándékokat vegyen nekem. Magamtól eszembe nem jutna venni. Persze embere válogatja.

És értem a kötöcködésed, teljesen jogos. De ez kb olyan, mint ha megölünk 2 embert, az nyilván kisebb bűn mintha 32-t. Persze egyik sem etikus, de azért az első opció mégis csak "elfogadhatóbb".

2015. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta nem voltam se cirkuszban, se állatkertben. Az állatkertet azóta nem szeretem, mióta feltűnt, mennyire bánatosak az állatok a rács mögött. Viszont az állatok iránti szeretetem ott (is) indult, volt hogy hetente mentem az anyukámmal. Sok állatot felismerek, hol él, miért különleges stb imádtam az állatos könyveket és műsorokat világ életemben.


A cirkuszban a nagymacskák, majmok és az elefántok mindig is megalázottnak tűntek. Túl értelmesek/méltóságteljesek ahhoz, hogy ostorcsapásra ugráljanak. Sírni támad kedvem, nem nevetni ha ilyen műsort látok. Valóban, töltsék meg a műsort emberi produkciókkal és háziállatokkal, kutyával, lóval stb. Ne majommal, oroszlánnal.


Nem kérdezted, de én a botanikus kertet szeretem :D Ha nyaralok vagy kirándulok, akkor sokkal inkább vonz a fűvészkert, mint az állatkert. Vega vagyok, a botanika a hobbim. Az állatokat mindig is szerettem és felnőttként már látom, a bezártság nem jó nekik.

2015. szept. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!