Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ovo-lacto vegák! Főzés sütés...

Ovo-lacto vegák! Főzés sütés nélkül milyen egyszerű recepteket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
így max többnyire saláták vannak, minden mennyiségben, ha nem akarsz pancsolni.. de ennél azért tágabb kört is mondhatnál, tehát mi fér bele? mikróssüti, mikróskaja esetleg? mert full hidegen még ilyen szendvicsskrémek vannak, amiket tudok ajánlani (padlizsánkrém, kőrözött.. ilyesmi... de nem tudom, desszertet, hideg kaját, vagy ebédnek valót keresel...
2015. aug. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen, mikrózni az még belefér! Köszönöm a segítséget! :)
2015. aug. 20. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:

A tojást (általában) nem fogyasztnám nyersen. Mikróban bögrés süti, tükörtojás/rántotta lehet belőle, de akár kipróbálhatod a nyersvegán étrendet is, ha ennyire nincs lehetőséged főzni. Vagy használhatsz nyersvegán recepteket nagyrészt, tejtermékekkel kiegészítve. Aprítógéped van?

Főleg főétkezést keresel, vagy reggelit is javsoljunk? :)

2015. aug. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Reggeli, napközben, suliba valamit elvinni, ilyesmi.: )
2015. aug. 20. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Reggelire, ebédre én a következőket szoktam:

- műzli vagy gyümölcsök natúr bio joghurttal vagy tejjel

- sajtok gyümölcsökkel (pl. szőlő, eper, stb.)

- rántotta, omlett - a munkahelyemen fel is tudom melegíteni, de zsemlébe is lehet tenni. Akár zöldségekkel is, pl. újhagyma, paprika, stb. Ez persze nem sütés nélküli, de azt írtad tudsz mikrózni.

- különböző saláták és szendvicsek teljes kiőrlésű magos (pl szezámmag, tökmag) zsemléből - pl. amiket nagyon szeretek az a dió-körte/alma-kecskesajt és a rukkola-aszalt paradicsom-olajbogyó-mozzarella-koktélparadicsom.

- ritkábban mézes vagy lekváros kenyér vagy vajas croissant.

- nyers zellerszár, répa, egyebek valamilyen joghurtos mártogatóssal

- zöldséges tortillatekercs

- antipasti válogatás (általában lehet minden boltban kapni és pl. töltött paprika, marinált gomba, olajbogyók vannak benne)


Otthonra főzés nélkül (ezek macerásabbak ill. nem jól szállíthatóak ezért otthonra) pl.:

-túrós cukkini vagy uborkatekercsek répával, retekkel vagy zellerrel (ilyesmi: [link]

- avokádó brie vagy camemebert sajttal, olívaolajjal, citrommal (nem jól szállítható, mert az avokádó megbarnul)

- cukkinitészta (vékony csíkokra vágott cukkini) tejszínes paradicsomöntettel, parmezán sajttal

- zöldséges nori tekercsek

- túróval vagy zöldségkrémmel (pl. avokádókrém) töltött paradicsom, paprika


még sokminden van, de most hirtelen ennyi :)

2015. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tökpörkölt. Megcsinálod az olajos hagymás pörköltalapot, a tököt meg felkockázod mintha hús lenne. Aztán összefőzöd. Én abban a fél évben amikor vega voltam szinte csak ezt nyomattam. :D
2015. szept. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hú utolsó, ez tök (;) jó ötlet, sok minden mással - mint pl. zöldbab, borsó, cukkini, satöbbi - már próbáltam, de a tök valahogy nem jutott eszembe, köszi a tippet, legközelebb így készítem el a zöldségpörit :)
2015. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!