Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, miből mennyit egyek,...

Meeko2422 kérdése:

Vegánok, miből mennyit egyek, hogy ne hízzak el (ha ilyen életmód mellett el lehet egyáltalán)?

Figyelt kérdés

Új még számomra ez az életstílus,de szeretnék belejönni,nagyon megköszönném ha segítenétek.Gyakorlott vegánokat kérdezek.

Nem vagyok képben az arányokkal.



2015. szept. 20. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne elhízni, szerintem sokkal könnyebben, mint hússal, hisz tipikusan sok a szénhidrát (nem feltétlenül, persze, vegánként is lehet pl. napi 20g szénhidráton élni, nem is nehéz).


A mennyit a fő a hízás szempontjából, de persze bekavar a mit is, főleg, hogy az hat a mennyiségre s az egészség is fontos...

De nem tudom, milyen választ vársz. Senki nem fogja megmondani, hogy kenyérből N szelet, ésatöbbi, azt se tudjuk, miket eszel. A kalória- és tápanyagszükségletednek megfelelően egyél.

2015. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha elkezdenél olvasgatni a tápanyagokról. Zsírok, szénhidrátok, fehérjék, mik azok, mely élelmiszerekben kb. milyen arányban találhatóak. Ha ez megvan, már te is könnyebben eligazodsz, hogy mely ételek hizlalóbbak (kalóriadúsabbak) melyek kevésbé.
2015. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dorcsuu ***** válasza:

Egy magas szénhidráttartalmú és alacsony zsírtartalmú vegán diétán nagyon nehéz, szinte lehetetlen elhízni. Amikor vegán lettem, azonnal ledobtam pár kilót mindeféle próbálkozás nélkül. Azt ajánlom, hogy először egyél amit csak akarsz, aztán ha már teljesen sikerült áttérned erre az életmódra, és azt veszed észre, hogy híztál, csökkentsd le a zsírokat az étrendedben! Zsírban gazdag pl az olaj, a diófélék, a magvak, a kókusz, az avokádó, stb. Én főleg azt ajánlom, hogy ha egészségesebb szeretnél lenni, akkor iktasd ki az olajat és a feldolgozott növényi zsírokat (pl margarin) teljesen, valamint próbálj meg minél kevesebb feldolgozott ételt enni. De hidd el, egy vegán diétán (ha jól csinálod) nagyon nehéz elhízni. :)

Ha még érdekel a téma, keress rá ezekre: John McDougall (orvos, Starch Solution szerzője), Forks Over Knives (film), Vegucated (film), Food Matters (film)

2015. okt. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!