Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Magyarországon van olyan...

Dorcsuu kérdése:

Magyarországon van olyan üzlet, ahol vegán alternatívákat árulnak? (Pl sajt, joghurt, fagyi, stb)

Figyelt kérdés
Németországban és Ausztriában rengeteg bioboltban láttam már vegán húsokat (bár engem az nem vonz), sajtot, krémsajtot, joghurtot, fagyit, csokit, készételeket (pl pizza). Itthon nem lehet valahol ilyeneket kapni?

2015. okt. 29. 05:56
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Vegán hús, sajt, joghurt nincs. Az nonszensz.

Van növényi eredetű tej-,hús-, és sajtpótló, szójából, egyebekből. Minden nagyobb élelmiszerboltban látom, például Interspar, Tesco. Növényi joghurtot még nem láttam.

2015. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Alpronak van szójajoghurtja. Egyébként tényleg Tesco, Spar, Auchanban (Kecskeméten legalábbis) vannak ilyen vega dolgok, nyilván függ attól hogy melyik városba laksz. Meg vannak bioboltok, ott ahol hűtőszekrény is van, ott látni még ilyen magokból készített vega kolbászokat, szejtánt, meg ilyeneket.

De a legjobb ha a saját lakóhelyeden felfedezel minden élelmiszerüzletet, hogy hol mi van.

Édességből van pár, amit mindenhol lehet kapni és vegán: Tibi étcsokik (a töltöttek is: ananászkrémes, sárgabarackos stb.), Boci étcsoki, Oreo keksz, piros Ritter, de a kuki csemege, sima háztartási keksz is az, nézd az összetevőket, sokféle más keksz is van amibe nincs tejszármazék és tojás.

CBA-ban is árulnak növényi eredetű olcsó "sajtot", de azt nem csekkoltam összetevőknél hogy tényleg 100% növényi-e.

2015. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

mindjárt idehányok


Csak azt nem értem miért hívják vegán húsnak.. Annyira paradox. A lábunkat például hívhatnánk rózsaszínű autónak.


A sajt, tejtermék. Ha növényekből készíted, akkor az sajtkészítmény. Olyan mint a vodka ízű szeszes ital.


A vegák és vegánok egyébként esznek rovarokat?

2015. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a "vegán hús" megnevezés tényleg gáz, én még sose láttam egy termékre se ráírva ilyen megnevezést. :) Mert ilyesmi nem is létezik.
2015. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Mizo csinál növényi olajból krémfehérsajtot (feta utánzat), amit Törökországba szállítanak. Lehet, mostmár a vegán térhódítás miatt csomagol Magyarországra is, érdemes kutatni utána hipermarketek polcain. Esetleg rákérdezni az eladótól, hogy van -e ilyen termék.
2015. nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, növényi zsírból nem olajból :D
2015. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem joghurtot es fagyit barmelyik nagyobb boltban lehet kapni (pl. Auchan, Spar, Interspar, Tesco, Aldi, stb.) Sajttal meg nem talalkoztam, de azt netröl tutsz rendelni tuti.
2017. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!