Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kávé-tuning ötletek?

Kávé-tuning ötletek?

Figyelt kérdés

Csak valami nagyon egyszerűre gondoltam, amivel fel lehet dobni a kávét? Fagyit azt tudom, valami egyebet szeretnék. Milyen például hozzá: gyümölcs (és ha jó, akkor melyik?), puding, méz, joghurt (natúr/ízes?), esetleg valami kekszet beleáztatni? Egyéb ötletek?

Előre is köszönöm! :)



2014. febr. 21. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
rum
2014. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy furan hangzik de en szeretem par csepp citromlevel es mezzel de ugyis finom ha kulon-kulon teszed bele a dolgokat. ja ha teszel citromot, ne tegyel tejet, mert furan fog kinezni
2014. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én csokit szoktam belerakni vagy olyan is volt, h a Pickwick (nem tudom kapni-e még) mentás-csokis teájával együtt főztem meg (tehát filter+ kávé volt), vagy pedig a kávé mellé tettem kókuszlisztet és olyankor csak annyi vizet öntöttem rá, h egy masszát kapjak. de ma pl. nutellát tettem bele :)
2014. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, jöhetnek még! :)
2014. febr. 21. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Én alapból kókusztejjel iszom, s ha jót akarok, mézzel, valamint vaníliával :) Néha kis kakaó is kerül bele, de inkább fordítva, a házi csokim alapanyaga egy kis kávé, a sok kakaó mellé ;)

De zsírtejjel is jó, ma véletlenül kifelejtődött belőle a rizs, s inkább csak kókusztejporos, diós, vaníliás "tojássárgájatej" lett :D (1 tojássárgájához 3 dl víz, a többi opcionális). Ez inkább fordított dolog, kávéízesítésű "tojástej", mert a kávé mennyisége igencsak pici benne, de jól észrevehető. Nekem jó, mert ízlik s így nem kell cukrot tennem bele, azt szeretem kerülni, de keserűn nem iszom meg a kávét és semmi mást sem.


Néha pedig üres kávét iszom, mellé 1-2 kocka csokit. Ez az egyetlen alkalom, amikor képes vagyok üresen inni, így valahogy rendben van.

2014. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer már fölvetetted ezt kérdést. Hetente megkérdezed? Amúgy leginkább azzal dobhatnád fel, ha egyszer innál igazi kávét... ami szakszerűen elkészítve, finom kávéból készül. Ha ilyet nem szeretnél, hanem az égetett vackodat szeretnéd tuningolni, 10mp gugli után találsz 1000 "receptet". Miért vagy ennyire lusta? Nem ittál elég kávét?
2014. febr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Utolsó: Ezt rosszul gondolod, ugyanis én még semmi ilyen témájú kérdést nem tettem föl ezen kívül. A google-ban nem találok olyan receptet, ami ennyire egyszerű lenne, ezért gondoltam, megkérdezem az egyéni 'alkotásokat'. Amúgy szívesen megnézném a másik ilyen kérdést is, ha belinkelné valaki, mert nem találom. :)

2014. febr. 22. 07:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Dióval
2021. ápr. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!