Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha az ember vegetáriánus volt...

Ha az ember vegetáriánus volt eredetileg, miért szokott rá a húsra?

Figyelt kérdés
2015. nov. 2. 15:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
De nem volt az.
2015. nov. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudok róla, hogy az lett volna, én hallottam már azt is, hogy dögevő volt, amikor még nem tudta elejteni az állatokat. Ami számomra elég logikus, akkoriban nem volt kifizetődő finnyáskodni, az ember pedig mindenevő, meg tudja enni a húst is, bolond lenne otthagyni, ha előtte hever s pont nincs gazdája.


Vannak ötleteim, miért volt számára szimpatikus a hús.

A hús egész évben elérhető (bát télen levadászni nehezebb, az tény) s egész sok energiát és sokféle tápanyagot képes adni a zsákmány. Igaz, hogy ez az olajos magvakra is áll (a gyümölcsök nem annyira elérhetők télen, különben sem jó az összetételük az emberre nézve, persze energiaként hasznosíthatók), de azokat is gyorsan összeszedik az állatok s nem hiszem, hogy könnyű lenne egy emberi csoportnak egész télre biztonságosan bespájzolni diófélékből... Egy komplett állat, belsőségekkel, velővel, hússal, hájjal elég csábító lehetett, s az ember elég ügyes és okos s szociális volt ahhoz, hogy egy idő után el tudja ejteni.

2015. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%

Az ember (mint ahogy minden majomféle) mindenevö (volt és most is az).

A tápláléka nagy részét a zöldségféle meg gyümölcsök tették ki, mert az az, ami mindig megtalálható volt (mivel a trópusokon nincs tél), viszont a hús sokkal több emergiát ad, mint a legtöbb növényi táplálék, viszont nem egyzserü beszerezni. Vagy a ragadozók által otthagyott maradék húsrészeket lopták el, vagy - mint a majmok jó része - vadásztak kisebb állatokra, ami azonban sokkal megeröltetöbb volt és ritkábban is volt sikeres.

2015. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
A 2. voltam s kihagytam, hogy ugyebár, ahogy az ember kezdett elterjedni a bolygón, s egyre északabbra jutott, egyre inkább a húsra és zsírra kellett alapoznia. Egyes állatok energiát nyernek még a fenyőtűből is, de az embernek ez nem megy, még a lágy fűvel sem tud valami sokat kezdeni. A trópusokon természetesen könnyebb, én korábban az itteni helyzetről írtam, ahol nyáron és ősszel még egészen jó a növényi eledellel való ellátottság, télen jóval nehezebb a helyzet s jól jön a vadászat. Persze sok állat ezt megoldja raktározással és téli álommal, az ember inkább aktív maradt s kihasználta a lehetőségeket.
2015. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Állítólag vannak olyan elemek, amelyekre a szerveznek szüksége van, de a növények nem tartalmazzák. Az egészséges szervezet "tudja", hogy mire van szüksége (mit kíván), s ha az hús, akkor azt nem kell megvonni tőle, mert az rosszkedvet okoz.
2015. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
79%

Sajnos a mai ember szervezete nem a húst kívánja, hanem a sót meg a fűszereket, ami a húson van.


Megnézném hányan eszik nyersen az oldalast, meg a csirkét... :)

Nyersen senki nem kívánja a húst. Az ember "ízfüggő" lett az utóbbi évszázadokban.

Megőrül a sült és fűszeres ízekért.

Nyersen rá sem nézne a húsra!

2015. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Épp a napokban hallottam egy rádió-műsorban, hogy téves az a nézet, hogy őseink kizárólag növényevők voltak. Csak rákényszerültek, mert a vadak elejtése sokkal nehezebb volt, és a növények gumóit kiásni, vagy a bogyókat leszedni könnyebb. De tudták, hogy az csak szükség-megoldás az éhenhalás ellen.


Ezért ahogy írta is valaki, még az oroszlánok, stb. által otthagyott maradékot is elfogyasztották, sőt azt is tudták, ha a "velős-csontot" feltörik, akkor abban a velő igen-igen sok táperőt jelent nekik...

2015. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy téves az a nézet??? Ilyen nézet soha nem volt és nem is lesz. Az egy dolog, hogy pár elmeroggyant kitalál valami baromságot. De attól az még nem lesz tudományos tény.
2015. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

#6: Ez nem így van, remek nyers húsok vannak. Ha friss lazachoz tudnék jutni, akár minden hónapban szívesen megennék egy nagy kupacot nyersen s rá se néznék más húsra.


Van, aki a fűszereket szereti a húson és sokszor olvastam már itt, hogy a húsnak nincs íze. Szánnivaló ember, aki csak ízetlen húsokat evett életében... Én csak az ízletest eszem meg, amire bőven elég egy kis só, esetleg bors :) Az enyémekhez zsír sem kell, mert az is van bennük jócskán.


Ha fűszerízt akarok, zöldséget sütök... Habár a zöldségek is oly finomak sóval, borssal, hogy viszonylag ritkán fűszerezem őket... Azért néha előfordul ;)

2015. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
20%

Az eddigiek szinte mindent elmondtak, biológusként csak cizellálni tudnám ugyanezt:

Az ember soha nem volt vegetáriánus, ezt az emésztőrendszere is bizonyítja: a gumós zápfogak, a viszonylag rövid vékonybél, a gyomor, máj stb. működése, az elcsökevényesedett vakbél mind-mind azt mutatják, hogy mindenevők vagyunk. Sőt, ha megnézzük az emberszabású majmok fogazatát, már az is elárulja, hogy bizony, még ők is fogyasztanak néha húst.

Természetesen, ezzel nem akarom kisebbíteni a növényi táplálékok fontosságát. Sőt! De be kell látni, hogy vannak olyan fehérjék (aminosavak), amiket csak az állati eredetű táplálékból tudunk beszerezni. Na meg a raktározhatóság, a hideg éghajlat (évszak) stbstb., mint ahogy ezt már valaki leírta...

Az, hogy jelenleg milyenek a hús(?)készítményeink, már egy másik dolog - erre is válaszol a szervezetünk: nem véletlenül van újabban olyan sok betegség (cukorbetegség, magas vérnyomás ill. koleszterinszint, szívinfarktus, rák stb.) De ez nem a hús hibája, hanem a mindenféle adalékanyagoké és az életmódé.

A nagy okos WHO is kihozta ezt a legújabb jelentését, ami egyértelmű marhaság (és nem utsósorban lobby). De ez már egy másik mese...

2015. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!