Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus karácsonyi menü...

Vegetáriánus karácsonyi menü - tippek?

Figyelt kérdés
Tudom, odébb van még a karácsony, de azért körbekérdezősködöm :-) A hagyományos ünnepi ételek ugye majdnem mind húsosak... hogyan és miből készítsek ünnepi ételt vegaként? Ötleteket várok!

2015. nov. 15. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerösöknél sok éve karácsonykor a halászlé helyett babgulyás van (természetesen húsdféle nélkül) - ez lehet neked is opció.


Jó lenne tudni, milyen ételeket ettetek a családban eddig, amikhez valamennyire hasonló menüt keresnél.


Nagyon sok helyen szokás a töltött káposzta - ezt meg lehet csinálni zöldséges-rizses töltelékkel is.


A sült húsos ételeket lehet gombával, vagy egyéb zöldségfélékkel (padlizsán, cukkini, sárgarépa, brokkoli, karfiol, sütötök, stb) helyettesíteni, rengeteg olyan recept van, amiböl nem hiányzik a hús.


Ha írsz a szokásaitokról vagy arról, hogy milyen jellegü ételeket szerettek, meg hogy csak a szük családnak vagy esetleg több vendégnek számod, akkor szivesen keresek konkrét recepteket is neked.

2015. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából csak magamnak szánom a húsmentes menüt (természetesen a többiek is ehetnek belőle, ha akarnak), én vagyok az egyetlen vegetáriánus a családban.

Halászlé amúgy sem szokott lenni, de olyan nálunk elő nem fordulhat, hogy ünnepnapokon ne húsleves legyen. Ezen kívül sült vagy rántott hús szokott lenni, meg rántott gomba, többnyire rizzsel.

2015. nov. 15. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyél egy kicsit kreatív :) Sokkal több vegetáriánus étel van a világon, mint gondolnád.


Tavaly nálam fokhagymakrémleves majd fügés-diós sült brie sajt volt a menü.


Idén vörösboros erdei gomba tartare-on gondolkodom, zöldfűszeres kecskesajt, madárbegysaláta és pirított baguette szeletek köretnek. A levest, előételt még nem találtam ki.


Itt van egy-két igazán remek, ünnepi vegetáriánus ötlet:

[link]

[link] (1. kép)

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"de olyan nálunk elő nem fordulhat, hogy ünnepnapokon ne húsleves legyen. Ezen kívül sült vagy rántott hús szokott lenni, meg rántott gomba, többnyire rizzsel"


Ha ezt akarod "követni", akkor készíts zöldséglevest, de úgy, mintha húslevest föznél, azaz nem berántva vagy habarva. Így - ha olyan füszereket használsz, mint amit ahúslveshez szoktak -, jóformán nincs különbség, igen hasonló az íze és a kinézete is.

Rántani majdnem minden zöldségfélét (padlizsán, pattison, zikkini, gomba, sárgarépa, hagyma, karalábé, karfiol, brokkoli, zeller) lehet, de a szokással ellentétben sokkal ízesebb, ha nem fözik meg elöre a zöldségeket, hanem nyersen panírozzák és úgy sütik ki. A rizs jó köretnek, de ha apróra (kb 3-4 mm-es kockákra) vágott zöldségeket teszel bele, sokkal finomabb és szebb lesz.

2015. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ehh, nekem meg kell beszélnem a családdal, hogy óhajtanak-e vega menüt. Egy része egészségügyi okok miatt szigorított vega étrenden van, néha felrúgják az ünnepek kedvéért, néha nem. Én nem vagyok vega, csak ritkán eszek húst.


Alap kérdés, hogy a családod mit szokott főzni. Nálunk sült kacsa szokott lenni (idén mondjuk változik), ahhoz van krumpli, párolt lila káposzta, úgyhogy csak a húst kellene valamivel kipótolni. Illetve az is érdekes, hogy a tűzhely melyik része lesz elfoglalva, rám pl. csúnyán nézne a család, ha a különcködésemmel megpróbálnám kitúrni a kacsát a sütőből.


Ha tudsz kicsit angolul, akkor neten rengeteg karácsonyi receptválogatást találsz. Én általában az ő értékítéletében bízok: [link] Ebből a listából a Mushroom and Walnut Stew, a Mushroom and Chestnut Pie, a Carrot and White Bean Veggie Cutlets és a Leek, Feta and Bulgur Wheat Patties kívánságlistás nálam, de szívesen kipróbálnák egy Mushroom Wellingtont is. De számomra egy vega Stroganoff is nagyon ünnepi :)


Ha a rántott cuccokhoz véletlenül krumplipüré lenne a köret, azt lehet turbózni: sült fokhagymával, főtt zellerrel, főtt répával és sütőtökkel (készülök bevágni egy adagot a mélyhűtőbe), párolt brokkolival stb. Rögtön ünnepibb.


A turbózott krumplipüré mellé a diétázó rokonaim sós pitét, quiche-t szoktak csinálni, mert azt tele lehet rámolni fehérjével, meg zöldsalátát (télen a madárbegy megy).


Ha egytálétel kell, akkor a kertészpitét (vega pásztorpitét) tudom ajánlani.

2015. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia!Én az orosz salátát ajánlom!
2015. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!