Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, tudtok egyszerű,...

Vegánok, tudtok egyszerű, egészséges és lehetőleg gyors recepteket?

Figyelt kérdés
Elég uj vagyok, nemrég lettem vegetáriánusból vegán. Az anyám úgy tűnik kezd beletörődni, és megkérdezte mit csináljon nekem ebédre, mit eszek meg. Tudnátok linkelni/ leírni recepteket amik nektek beváltak? (Ugyebár hús, tejtermékek, tojás, vaj nélkül)

2016. febr. 11. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegán, de vannak kedves vegán ételeim. Ott van pl. a zöldségcurry, sokféle zöldség mehet bele (szerintem vöröshagyma, sárgarépa, sok karfiol a legjobb, meg ami még van, mi mindenféle maradékot beledobunk, még kevés alma és körte is OK bele, pedig azok gyümölcsök :) pár zöldség ütközne a többivel, azt hagyjuk, de ez bizonyára ízlés dolga). Zsiradék, curry, nem bonyolult. Rizs megy hozzá (de biztos a köles is, ha valakinek az szimpatikus, szerintem itt már feltalálod magad), de önteni lehet bele egy kis kókusztejet is, nekem tetszett úgy, csak túl édes ne legyen.


A többi vegán ételem inkább édesség, túl egyszerű (sült zöldség. szerintem megunhatatlan :D) vagy nyersvegán.

2016. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lencsefőzelék ***** válasza:
2016. febr. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul akkor írd be a youtube-ra hogy "What I eat in a day vegan" és találni fogsz millió videót :)
2016. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bakk László válasza:
38%

Szerezd meg Steiner Kristóftól a Kristóf konyhája című könyvet. Alapmű vegánoknak.

Egyébként el sem tudom képzelni, hogy mi a túróért lettél vegán, ha magad sem tudod, hogy mit egyél. Óvjuk az állatokat, és nem baj, ha éhendöglesz? Anyám, borogass!


E hozzászólás írója is vegán étkezést folytat, de előtte tájékozódott, és nem rest magára főzni.

2016. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp figyelj oda, hogy heti 1-2x egyél a következőekből: hüvelyesek (bab, lencse...); zöld [levelesek] (káposzta, spenót vagy brokkoli, spárga...)

Ami még jó, ha nyers zöldséget-gyümölcsöt is eszel napi 1x, illetve szerintem a csonthéjasoknak, olajos magoknak is helye van a vegán étrendben (erről már megoszlanak a vélemények. Nézz utána a sörélesztőnek, a csicseriborsó lisztnek (és egyéb tojás helyettesítési módoknak) és nyugodtan próbálj ki növényi helyettesítőket (pl mandula, rizs "tej; szója"joghurt"; tofu vagy szejtán).

Akkor eszel egészségesen, ha több zöldségfélét (és egyéb teljes kaját pl babot, magokat, aszalványokat) eszel mint finomított szénhidrátot (cukor, tészta, kenyér...).

Nálam a következő ételek fordulnak elő rendszeresen:

-zöldségleves (ezer féle összetételben, hol karalábéval, hol paradicsommal, hol lencsével...)

-tészta zöldséges szósszal (a szószba mehet brokkoli, tofu, répa, kukorica, paradicsom... mikor mi. hol bazsalikommal, hol curryvel fűszerezem, hol gyömbérrel és csilivel, mikor mihez van kedvem)

-rizs és zöldséges ragu (vagy babpörkölt, gombapaprikás...)

-krumpli (paprikás krumpli, rakott krumpli vegán módra, főzeléknek zöldségfasírttal, hagymás krumpli sült zöldségekkel, főtt krumpli sóska vagy paradicsommártással leöntve, villámgyors sültkrumpli pariszósszal)

-hagyományos édes magyar ételek (nudli, gombóc, almáspite, mind könnyen elkészíthető vegánnak)

Ne lepődj meg, lehet hogy többet fogsz kívánni, és többet is ehetsz (na nem mértéktelenül).

Amúgy gyakorlatilag akármit elkészíthetsz vegánnak, csak rákeresel a nevére és arra hogy vegán, biztos lesz recept a neten (valószínűleg angolul)

Hajrá, jó döntés volt! (Ja és facebookon várunk a vegán csoportokban ;) )

2016. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) már szereztem mandula-, és kókusztejet, meg egyéb dolgokat, eddig minden simán megy. Pár éve azt hittem a vegák csak salátalevélen élnek, meg néha kimennek legelni, de elég nagyot tévedtem azt hiszem :D
2016. febr. 13. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
uborka+banán+paradicsom+hangya+narancs+paprika+mandarin+tücsök+tea+méz+alma
2016. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nagyon könnyu, főzzél krumplit/rizst/ teljes kiörlésü vagy normális tésztát (a többsége vegán, pl. Barilla, Spar bio tésztája nagyon olcsó, finom és vegán). Egy serpentyüben egy kevés olajjal (vagy pl. bab konzervből a szósz erre is jó, ha kevés zsírt akarsz fogyasztani), dobjon bele bármilyen zöldséget (brokkoli/karfiol/gomba/paprika/tök/kukorica/patlidzsán/sárgarépa/spenót, igaz bármi lehet) és még ehez egy szelet tofut, falafelt, seitant, vagy akár bármilyen babfélét hozzá tenni.
2016. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!