Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hiszi sok húsevő, hogy...

Miért hiszi sok húsevő, hogy minden húsevő egészséges, és minden vegetáriánus egészségtelen?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 22:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
71%
Miért, hiszi?
2014. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
79%
És fordítva?
2014. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
De néhány húsevő úgy érvel a vegetarianizmus ellen, mintha a törvényszerűen minden húsevő egészséges lenne.
2014. ápr. 26. 23:10
 4/48 bumbi02 ***** válasza:
77%

Azért valljuk be, hogy ez a vegáknál minimum ugyanilyen mértékben előfordul, hogy a másikat alapvetően egészségtelennek tartják, pedig aztán dédim se tudja mi az a vegetarianizmus,mégis idén tölti a 88-at elég jó állapotban.


Ez nem hinném hogy kifejezetten elválasztható lenne húsevésre, és annak elhagyására. Attól is függ, hogy milyen életmód mellett dönt az ember vegetarianizmus mellett,illetve hogy tudatosan pótolja-e a kieső tápanyagokat, vagy csak szimplán nem eszik húst, és emiatt sok minden hiányzik a szervezetéből.Mert valljuk be, manapság sajnos ritka hogy az emberek utána olvasnának valamit, főleg mikor vegának lenni sokszor divat is a tinik közt, hogy "különcök" lehessenek.

2014. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
74%

"sok húsevő" -> "néhány húsevő" Na, lassan kiderül hogy 1 ember szólt be eddig. Tényelg kíváncsi vagyok az érvére, mert ez így nem túl konkrét.


Egyébként Magyarországon viszonylag magas a szív- és érrendszeri betegségek, 2-es cukorbetegség, veseproblémák száma. A többség pont leszarja, vagy fogalma sincs a táplálkozásról.

2014. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
50%
Tudod én azt hiszem, hogy naponta ötször kiverni az egészséges, annál kevesebbszer egészségtelen. Na akkor mi van?
2014. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
72%

én azon vagyok kiakadva, mikor folyton azzal jönnek, hogy ha vegetáriánus vagy, akkor egyoldalúan táplálkozol, ha meg eszel húst, akkor tök egészségesen..pedig a húsban közel sincs meg minden nyomelem, vitamin, stb.


pedig simán lehet, hogy a húsevő mindennap rántott húst eszik sült krumplival. az aztán marhára változatos.

2014. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 orsolyamaroon válasza:
37%

Van már erre jó pár tanulmány, ami azt igazolja, hogy sokkal egészségtelenebbek voltak a vegetarianusok, de hát keress rá a neten.

Egyik ismerősömnek olyan csigolyakopása van, 30 évesen, mint egy 70 évesnek, ezt mondta neki az orvos. Meg , hogy egyen húst. Ne eszik azóta se, és gyenge is az immunrendszere...

2014. ápr. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem tudom, én mégy ilyennel nem találkoztam, aki ezt mondta volna, én ugyan nem vagyok vegetáriánus, de ha ilyet hallanék az biztos, hogy körbe nevetném. :)

Az én véleményem viszont az, hogy igazából egyik oldal se egészséges, hogyha csak úgy eszik vki, tehát szerintem az egyensúlyon kellene lennie a hangsúlynak, kell a hús is, kell a zöldség/gyümölcs is, a hal is. Továbbá szerintem a mai élelmiszereinket nézve ez a vita nagyban felesleges, mert kb. minden "egészségtelen", a bio élelmiszereken kívül. Viszont, ha már a bio élelmiszereket emlegettem, az se jó szerintem, ha semmi "egészségtelen" nem jut a szervezetbe be.

2014. ápr. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 Béla211 ***** válasza:
92%
Amúgy én is így gondolom mint az útólsó.Nem véletlen ,hogy azokban az országokban ahol kevesebb húst esznek. Több zöldséget és halat ott tovább élnek az emberek.
2014. ápr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!