Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most írok egy beadandót a...

Most írok egy beadandót a vegákról. Mit jelent az, hogy kóser hús (zsidóknál)? Miben más, mint a többi? Mit tartatok erről a témában a legfontosabbnak?

Figyelt kérdés

-Eredete

-fajtái

-vallási okok

-méregtelenítés

-emberi szervezetre a hatás, előnyei, hiánybetegségek

-tápanyagszükséglet

-húspótlók

-Ételek

-túlzott fogyasztással járó megbetegedések

-várandóság és terhesség alatt

-környezeti hatások

-állattartás


Mi kell még bele? (15 oldalnak kell lennie.)


2010. márc. 31. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a februári vagy márciusi ipm magazinban volt egy cikk a kóser húsról, szerintem azipm onlapján utána tudsz nézni.
2010. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
azt nem értem, hogyha egy beadandót írsz a vegákról, abba hogyan építed be a kóser hús témát?
2010. márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A vallási részhez, a zsidókhoz gondoltam. Mivel ők nem vegák, csak disznót és véres ételeket nem esznek ha jól tudom.
2010. márc. 31. 14:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Próbáltam neked összeszedni a gondolataimat, hogy mit tanúltunk róla, de sajnos már nem emlékszem. Annyi meg van, hogy ők (zsidók)nem fogyasztják a vért. A leölt állatból minden csepp vért próbálnak kifolyatni, meleg vizet használnak a forrázáshoz, hogy ne alvadjon bele a vér. Ezeket a szokásokat náluk a vallás diktálja, a Tórában van megírva nekik minden. De én már tényleg nem emlékszem sinte semmire, pedig szívesen segítenék. Vegetarianizmus úgy tudom több is van. Vannak akik fogyasztanak halat és tojást és tejtermékeket, illetve akik egyáltalán nem. Van aki azért űzi ezt az életmódot, mert úgy gondolja, hogy a hús és egyéb dolgok nem tesznek jót a szervezetnek, vannak akik szolidaritásból, mármint úgy gondolják, hogy megenni az állatokat felért a gyilkossággal és barbár dolog. Van aki divatból csinálja, pl. volt egy időszak, amikor divat volt a sápadt arcbőr, akkor voltak akik ezért voltak vegák. Én nem vagyok a híve, szerintem káros az egészségre, vagy legalábbis akkor ha nem pótoljuk a szervezet számára azokat a dolgokat, amelyeket a húsok fogyasztásával tudnánk bejuttatni a szervezetünkbe. A húsban rengeteg fehérje van, amit elvileg szójával lehet pótolni, de az nincs olyan finom. Ha nem juttatunk elegendő fehérjét a szervezetünkbe, rosszabb lesz a koncentrációs képességünk, legyengül a szervezetünk...stb. Viszont ha túl sok húst fogyasztunk, az sem jó, volt régen az egyik magyar király, sajnos már nem emlékszem a nevére, talán valamelyik Lajos? Szóval ő mindig kesztyűben lett lefestve, mert fekélyes volt a keze a sok hústól. Szerintem terhesen méginkább oda kell figyelni, hogy mindent megkapjon a szervezetünk, amire szüksége van, húst is, viszont a nyers hústól tartózkodni kell, inkább ne érjünk hozzá, mert az állítólag veszélyes a magzatra. Hirtelen ennyi jutott eszembe a témával kapcsolatban.


Viszont ez egy olyan általános, sokakat érdeklő téma, hogy biztosan nagyon izgalmas lesz megirni, a neten is nagyon sok forrást fogsz hozzá találni. Jó munkát hozzá!

2010. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vallási törvény szerint az alkalmas állat húsát fél óráig vízben, egy órát sóban kell áztatni, majd háromszor leöblíteni, hogy minden vérrög kioldódjék belőle. A májat főzés előtt alapos sütéssel kell vérteleníteni. Hajdan bárki levághatta az állatot, ma már azonban csak szakszerűen képzett, hivatásos mészáros (metsző, "akter", kizárólag éles késsel, s lehetőleg egyetlen mozdulattal végezheti el ezt a műveletet.
2010. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó molekuláig ki kell véreztetni, és csakis makkegészséges állatból lehet. Hogy milyen állatból, arról lásd Mózes III. könyve 11:1-31.
2010. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért hajdan sem vághatta le bárki. A "metsző" (aki nem akter, hanem sakter) nagyon régi hivatás.
2010. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de már beadtam. :)
2010. ápr. 8. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!