Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van vegetáriánus a családotokb...

Van vegetáriánus a családotokban? Milyen egy családi étkezés? A családtagok mit szólnak hozzá?

Figyelt kérdés

Remélem nem baj, hogy itt teszem fel a kérdést, mert ugyan van vegetarianizmus kategória is, de az az ételek-italok kategórián belül van és nem azzal kapcsolatos a kérdés, hanem a családdal.


Szóval: a családotokban ha van olyan aki nem eszik húst egyáltalán, hogyan viszonyulnak hozzá a többiek?

Milyen szokott lenni a közös étkezés?

Szokott ez gondot okozni?

Elfogadóak vagytok vagy próbáljátok lebeszélni a vegetarianizmusról?



2016. márc. 29. 13:03
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Apósom, kulon főzünk vagy rendelünk neki... Anyósom az elejen próbálta lebeszélni, de nem volt persze értelme...


Kb 3 eve van igy


Apósom vega, Tesom laktóz érzékeny, anyu cukorbeteg...


Mindenkit elfogadnunk es mindenkinek igy készítek ha egyutt eszunk...

😊

2016. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Nálunk van - én :D Nem várom el senkitől hogy hozzám viszonyuljon, így ha olyan menü van amiből nem eszek, akkor csinálok külön (nem feltétlen magamnak, nincs megszabva hogy más nem ehet belőle). Párom szülei elfogadóbbak voltak mint az én szüleim, ők még futottak pár kört az elején, hátha abba hagyom. Nagyszüleim esetében pedig a mamámnak eléggé felvilágosult gondolkozása van, nem rajongott érte, de nem is húzta a száját miatta, ellentétben papám már egészen más kategória, akár hányszor találkozunk általában mindig a fejemhez vágja :D - bár meg kell jegyezni hogy nehéz személyisége van :D , annak ellenére hogy már több mint 2 éve egyáltalán nem eszek húst.
2016. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

szerintem egyszerűen meg lehet oldani.én ugyan nem mondanám magam vegának. egyszerűen annyi,hogy nem szeretem a húst.

szóval ha van otthon pörkölt tésztával, akkor én csak tésztát szedek. teszek rá tejfölt . anyukámnak csak annyi teendője van, hogy a tésztát nem keveri össze a pörkölttel,hogy én is tudjak belőle enni.

de ugyanez igaz másra is. szóval kb mindig tudok enni a kajájukból,annyi,hogy a húsos részét nem szedem ki.

ha meg olyan kaja van, amiből nem lehet kiszedni a húst, vagy együtt főttek, akkor meg süt ki nekem rántott sajtot vagy rántott zöldséget.


ha meg én főzök, akkor azt is meg szoktam csinálni, hogy szedek ki a kajából magamnak, mielőtt hozzáadnám a húst.

nem egy agysebészet, sokkal nehezebb dolga van annak, aki mondjuk glutén vagy laktózérzékeny.és tényleg spéci kaja kell neki.

2016. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én vagyok a vega. Hosszú éveken át próbáltak nyomást gyakorolni rám, főleg anyukám, hogy ne "sértsem meg" azzal, hogy nem eszem meg a főztjét.

Ki kellett tartani, következetesnek lenni, főleg nem "visszasértődni" és még szítani a veszekedést, hanem mindig alternatív megoldásokat is javasolni. Pld. anyukám húslevest főzött, nem baj, megvárom a másodikat, addig a leves helyett eszek gyümölcsöt.

Aztán egy időben megpróbáltak "kitrükközni", rábeszélni hússal/húslével/zsírral készült dolgokra, mondván hogy az végül is nem is hús... :D igazából jóhiszeműen, mert ennyire nem ismerték a fogalmakat, de ilyenkor elmagyaráztam nekik, hogy vegának az se jó.

Egy idő után, ha akkor sem ettem husosat, ha éhen maradtam, elkezdtek tekintettel lenni rám, és maguk is utánaművelődtek a vega étrendnek...

Kb 10 év kellett, de most húsvétkor anyukám szó nélkül külön csinált nekem rántott gombát, sajtot, tiszta olajban készített (nekem először) kaját, amit külön tálban szolgált fel. :) Van remény :)

2016. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Az én korosztályom nem foglalkozik vele, értelmetlen dolog, de az magánügye, van éppen elég más baj is a fejében. Nagyszülők már inkább problémáznak, szegényt mindig traktálják, meg úgy csinálnak, mintha akkor esne le nekik mikor látják, hogy nem eszik, és gyorsan rántanának neki sajtot, mert ez a klasszik vega kaja.
2016. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

3# vagyok. most látom,hogy milyen hülyén fogalmaztam. szóval nem szeretem a húst, nem is eszek. de kb évi 1-2x viszont eszek húst. van amikor megkívánom.

azért nem sorolnám magám a vegák közé, mert a vega barátnőim tényleg nem esznek sosem húst, van aki még egyéb állati eredetű terméket sem fogyaszt(tej,tojás).

2016. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Anyukám nem vega, csak azt a húst eszi meg, ami háztól van és nem bolti. Viszont gluténérzékeny, így nem ehet rendesen panírozott ételeket például, de ezeket megcsinálja magának úgy, hogy megehesse.

Ha rokonoknál van ebéd, akkor általában késíztenek neki olyat, amit meg tud enni, pl. bunda nélkül a husit, nokedlit is meg lehet például csinálni gluténmentesen, és akkor mindenki ehet belőle, igazából nincs más íze. Ha rendelve van a kaja, akkor pedig szoktuk kérni, hogy rakjanak rá külön még ezt azt, általában grillezett zöldségeket eszik anyu. Szóval simán meg lehet oldani mindent

2016. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én vagyok vega. A szüleim nagyon nem akarták elfogadni ezt a dolgot, kb 13 éves voltam amikor utoljára ettem húst. Valahol megértem őket, biztosan féltettek hogy beteg leszek, de rengeteget veszekedtünk emiatt. Amikor rájöttek, hogy nem használ, ha nem adnak enni, mert kibírom 2 napig kaja nélkül, elkezdtek trükközni, hogy husit csempésztek a kajámba (nyilván észrevettem).

Kb egy év alatt beletörődtek, akkor azért már törekedtek arra, hogy olyan ételt is főzzenek, amiből én is tudok enni, de az esetek nagy többségében magamra főztem., de szerencsére nagyon szeretek főzni :) Már nem lakok velük, a férjem is vega, szóval nálunk ez nem okozott semmiféle fennakadást.

2016. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
44%
Elvileg én egy éve vega vagyok, de volt szituáció, amikor ettem husit. Pl amikor beteg voltam, vagy amikor nagyon másnapos. Nem vagyok rá büszke, de ez van. Anyósom is 3 évig vega volt, így tudott nekem mit készíteni, és megjegyzem, nagyon fincsin főz még vegásat is :) Anyumék meg beletanultak.
2016. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Sok évig voltam vega, de a húsfogyasztásom utána is eléggé elhanyagolható és speciális volt. Most megint kísértetiesen közel állok a vegasághoz, az életmódomba se fér és jó húst szinte lehetetlen szerezni, én pedig nem teszek érte lépéseket :D


Anyám jól kezelte, onnantól kizárólag húsmentes ételeket főzött, kivéve ünnepnapokon. A rokonok furcsállták, de mit tudtak tenni? :) Arra már nem emlékszem, náluk mit ettem.

A párom más családból jött, ahol nem 1, hanem 7 húsos ebéd volt hetente, de az ő anyja is megértő volt, maguknak ugyan nem, de a páromnak simán főzött húsmentesen. Gyakran meglátogatjuk s bár egyikünk sem vega, többnyire húsmentes étellel vár minket, maximum akkor nem, ha van házi hús (mivel a boltit nem esszük meg, de én már a házit sem, mivel általában ugyanolyan ízetlen, bármelyik zöldség veri, kivéve a bolti paradicsomot).

Vegának főzni pofonegyszerű, az nem lehet gond. Egy csomó pár is megvan úgy, hogy az egyik húsosan eszik, a másik nem. A vega ételek általában mindkettőnek jók, de különbözhet a feltét.


Én sokkal speckóbban eszem, miont egy vega, nincs az ismeretségi körömben olyan, aki tudná vagy akarná kezelni az erősen szénhidrátszegény, glutén-, hús- és lehetőleg tejtermékmentes étkezésemet. De bizonyos pontokon ki tudok lengeni s amúgyis viszek saját ételt. Nem nehéz velem. Csak nem kell megsértődni, ha nem eszem az ételből.


A párommal a közös étkezések egyszerűek, általában én főzök, olyat, amit megeszem s azt esszük (néha csak neki főzök, nekem úgyis a tojás a tökéletes ebéd, az pedig gyorsan megvan). Hús még akkor sincs, ha ő főz, maximum évi párszor, olyankor én nem eszem belőle. A párom anyjánál mindig van vega étel, s csak mi eszünk ketten a konyhában. Karácsony kivétel, akkor asztalnál eszünk, van húsmentes opció a rántott dolgok közt.


Soha senkit nem akartam még lebeszélni az étrendjéről. Már csak azért sem, mert én is utálnám, ha valaki beleszólna az enyémbe, amit gondosan személyre szabottan fejlesztettem ki és nagyon jó nekem. Ha valaki nem akar húst enni, miért erőltetném? Ez teljesen független attól is, hogy jó tápanyagforrásnak tekintem-e az adott fajta húst.

S tudom, nem mindenkinek jó ugyanaz az étrend... Ezt sokan nem fogják fel.


Némi toleranciával nem hinném, hogy gond lenne ilyen apróságból, hogy valaki eszik-e húst vagy sem.

2016. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!