Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan legyek vegán? 15/l

Hogyan legyek vegán? 15/l

Figyelt kérdés
14,5 éves lány vagyok és vegán szeretnék lenni, de nem tudom, hogy nem lenne-e káros nekem, minden szükséges tápanyagot be tudnék-e vinni. Van itt valaki aki tini kora óta vegán vagy valaki aki segiteni tudna az étrend összeállitásában? Miket egyek? Nem fogok meghizni? Csak azért kérdem, mert hallottam, hogy volt aki áttért erre az étrendre és meghizott.

2016. máj. 3. 15:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%
mi a jó abban? ezt sose tudom megérteni. tejet, tejterméket, tojást miért nem lehet enni? az nem fáj az állatoknak se...
2016. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
14%
Mégis miért akarnál vegán lenni? Mi lenne abban neked a jó?
2016. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Legfõképp etikai okok miatt szeretnék vegán lenni :)

Egyes! Sajnos amit a tejiparban és a tojásiparban mûvelnek sem nevezhetõ sem etikusnak sem fájdalom mentesnek. ://

2016. máj. 3. 15:44
 4/31 anonim ***** válasza:
23%

Már bocsánat, de ez olyan mint a:

"-Kiöntöttél 1l tejet????? Pedig ezt éhező afrikaiak megihatták volna! >:("

Magadnak rossz, de senkinek soha sehol semmivel nem lesz jobb.

2016. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
26%
Szerintem ne legyel az, mert tönkreteszed a szervezeted. Az ember mindenvö, akar tetszik, akar nem. Szüksege van mindenfele tapanyagra a szervezetnek es ezt tisztan növenyi taplalekbol nem lehet biztositani.
2016. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
Nem tesz tönkre semmit, nem kellene hülyeségeket beszélni. Aki ellenzi, az ne kommentáljon ebben a kategóriában, és mindenki boldog lesz. Ez olyan, mintha egy homofób odamenne a homi kategóriába szidni a melegeket. Nem tetszik, továbblépsz, és kész.
2016. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%

Már bocsánat kedves utolsó, de ez nem így működik. Attól, hogy ellenezzük, még nyugodtan válaszolhatunk a kérdésre. Amúgy meg a te általad felhozott példa azért enyhén radikálisabb.

És alapból igenis rossz lenne. Rengeteg tápanyag menne ki az ablakon, minek nagy része kell eg fejlődő szervezetnek.

(ja és a többiek nevében is köszönöm a sok lepontozást, valóban így kell értelmes véleményt mondani :) )

2016. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%

#7: Senki nem a kérdésre válaszolt, hanem a saját véleményét írta le. Akkor meg mitől lenne hasznos a "válasz"?


Kérdező: olvasgass vegán blogokat, rengeteg anyag van a neten.

2016. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

Szia! 22 vagyok, nyolc hónapja vegán. Jó döntés, remélem a széleid felvilágosultabbak, mint az eddigi kommentelj többsége. Facebookon van egy vegan in hungary csoport, oda mindenképp lépj be, szívesen fognak ők is segíteni bármiben.

Ugyan a vegán étrend nem egészségtelen (az amerikai dietetikusok szövetségének hivatalos állásfoglalása szerint bármilyen korú és nemű embernek megfelelhet), van néhány alapvető tápanyag, amire oda kell figyelni. Ezt már összegyűjtötték előttem:

[link]

Ezekre odafigyelve javasolnák pár egyszerű és finom vegán ételt. Van néhány hozzávaló, amivel érdemes megismerkedned: tofu - szeletekben megpirítva, összemorzsolva és megsütve, vagy levesbe főzve is finom, gyors, egyszerű, fehérjedús

Szejtán: kicsit bonyi elkészíteni, de nagyon jó húshelyettesítő

Csicseri liszt- tojás helyett, főleg sós ételekbe, például panírozásnál tojás helyett vízzel összekeverve. Ugyanígy édes dolgokba tojás helyett banán vagy alma pépet, esetleg lenmagot lehet tenni.

Lehet kapni vegán sajtot (pl kókuszolajból készül)

Növényi tejeket, ha spórolsz, tudsz magadnak is csinálni.

A kedvenc kajáim: paradicsomleves, krumplis tészta, paprikás krumpli (akár szója virslivel), lencse főzelék, lencse fasírt, falafel, " bolognai/ milánói" / zöldséges-paradicsomos ragu durumtésztával, a tetején pirított hagymával, több gyorsfagyasztott kaja vegán, pl szilvás gombóc, rántott brokkoli egyes márkái, mindent bele leves lencsével, brokkolival, répával. Rizs és borsópörkölt, gomba, sült krumpli ezerféle szósszal.

Jó vegánkodást!

2016. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
24%
15évesen nem ajánlom mert így a legfontosabb csont erősítőt semm tudos bevinni a szervezetesbe. És a vörös hús is fontos a szervezetedbe . Csak magvakat tudsz enni mint a madarak:D Gondold meg.
2016. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!