Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségügyi okok miatt vegán...

Egészségügyi okok miatt vegán életmód. Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire fáradt?

Figyelt kérdés
Az orvosom javaslatára néhány hónapig vegán életmódot kell folytatnom. Van egy két dolog(túró,sajt,hal) amit néha azért meg fogok engedni magamnak,mert ezek nélkül nem bírnám. A problémám az,hogy rettenetesen fáradtnak érzem magam mióta így étkezem.(1 hete) Idővel lehet jobb a helyzet? Valakinek valami tipp esetleg?

2016. márc. 14. 17:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
tojás
2016. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet,szívesen ennék,de sajnos azt kell a legjobban kerülnöm.
2016. márc. 14. 18:05
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos elég kalóriát viszel be a szervezetedbe? Én azt ajánlom hogy próbálj meg több gyümölcsöt és zöldséget enni :)
2016. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Vegán fejérjeport javaslok, Abosrice vagy más bors és rizsfehérje kombó is kapható. Bár nem tudom, hogy nem-e pont a fehérjeszegény diéta a cél. ? Mert ha igen, akkor persze nem javaslom.


B12 vitamin pótlás, D-vitamin is nagyon fontos.


Ha termékeny korú nő vagy akkor feltétlen vaskiegészítés is kellene szerintem, férfiaknak nem szükséges.


Egyébként vannak akik egyszerűen nem bírják ezt az életmódot. pl. én se. Egyszerűen nincs megoldás. Én pl. legyengültem és folytonos felsőlégúti nyavalya gyötört, mikor nem ettem egyáltralán húst. Kipróbáltam, ez van. Hiába zabáltam a gyümölcsöt meg a zöldséget kilószámra.


Ez esetben ki kell bírni valahogy ezt az időt, vagy konzultálj az orvosoddal, hogy nincs-e más megoldás, mert így em érzed jól magad.

2016. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
* borsó és rizsfehérje por
2016. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit eszel s mennyit? S hogyan ettél eddig?

Nem akarok vaktában tanácsokat adni, de magamnak tudnék: sok-sok zsír :) Nekem az ad energiát, a szénhidrát lenyom. Nem muszáj szénhidrátra alapozni, csak mert vegán az ember, pláne, ha úgyis tesz engedményeket, mert ismeri magát s tudja, hogy az kell neki...


Nehéz így, hisz nem tudhatjuk, mi a gond... Lehet, hogy később megszokja a tested ezt az étrendet, drasztikus váltásnál nem csoda, ha gondja van. De lehet, hogy neked nagyon nem való az, amit csinálsz.

2016. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkit untatni hosszú szövegekkel de leírom már akkor. Szóval azért kell egy ideig a vegán életmódra áttérnem mert elméletileg kórosan magas a koleszterinszintem én pedig nem szeretnék rá gyógyszert szedni vagy mielőtt elkezdenék bármit szedni szeretnék meggyőződni hogy másképp nem megy. Tehát ezért javasolta az orvos az állati eredeű dolgok megvonását, legfőképpen azokat amik sok koleszterint tartalmaznak.

A fehérjepor az jó ötlet:) Azt eddig is ittam de abból be is szerzek egy olyat ami vegán.

Ma például reggelire ettem zabkását fehérjeporral(nem vegán) egy naranccsal

ebédre csicseriborsót főztem mellé zöldségeket ettem meg lenmagot szórtam a salátára

vacsorára meg egy kis túrót ettem amire fahéjat szórtam


Ezelőtt a reggeli ugyanez volt

ebédre csirkemell,tonhal vagy rák zöldségekkel, tojással

vacsorára is ilyesmi vagy esetleg puffasztott búza sonka, sajt zöldségek,joghurt ilyesmi


Nem tudom, hogy ez így kevés e mert meglepő, hogy mióta ilyeneket eszek nem vagyok éhes egyáltalán.Most a közérzetem is jobb csak még nem vagyok otthon ebben a témában annyira de majd remélhetőleg belejövök.

Akinek van valami jó receptje azt szívesen venném:)

Ezeket a vitaminokat is be fogom szerezni

2016. márc. 14. 21:01
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


A kórosan magas koleszterinnek oka van! Az önmagában nem betegség, hanem valami miatt jelentkezik, valaminek a tünete! Nem elég lenyomni a koleszterint így vagy úgy, hanem a kiváltó okot kell megkeresni! (Sőt árthat a koleszterin csökkentés a kiváltó ok megszüntetése nélkül.)

Az ok lehet a helytelen táplálkozás IS, de korántsem biztos, hogy a vegán életmód a megoldás.


Én a helyedben elmennék egy haladó szellemű természetgyógyászhoz is.


A "koleszterinmítoszról" pedig sok cikk van fent a neten, keress rá!

2016. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utána olvasok most ennek a koleszterinmíosznak.Elég sokat olvasgattam már a témában,hogy min kellene változtatnom.

Azért ezt a megoldást javasolta az orvos mert nálam leginkább örökletes dologról van szó.Nem azt mondom,hogy tökéletesen étkezem de nem szabadna ennyire magasnak lennie. 2 éve egyálalán nem figyeltam arra,hogy mit eszek akkor 4 volt a koleszterinszintem ami normális.Azóta jobban odafigyeltem mindenre és több mint a duplája már. Nagyon tanácstalan vagyok. Vékony vagyok, sportolok is...

2016. márc. 14. 21:39
 10/21 anonim ***** válasza:

Én akkor inkább ketogéneznék, de az majdnem olyan extrém, mint a vegán étrend... S akinek nem való, annak elég problémás is lehet.

A cikkek szerint a tojás jót tesz a koleszterinszintnek, mert a jó koleszterint növeli és a rossz koleszterin szemcseméretét is a jó irányba változtatja...

Persze ha érintene a dolog, akkor komolyabban utánanéznék, ami laikusként nehéz... Még jó, hogy a test általában egész gyorsan reagál a táplálkozás megváltoztatására s ha nem is ideális, jobb híján lehet vele kísérletezni - amíg nem megyünk túl messzire és nincs túl nagy baj a szervezetben. Nehéz dolgok ezek.

De a koleszterin körül nagy tévhitek vannak, az köztudott.

2016. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!