Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A génmanipulált gyümölcsök...

A génmanipulált gyümölcsök vannak olyan egészségesek, mint a természetesek, vagy sem?

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 09:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani, tessék elolvasni az angol nyelvű cikkeket a témáról.


Az információhoz, hogy valami miből készült, egy termék honnan való, alapvető JOGA van a fogyasztóknak.

Vannak gyárak, amik önként megadják.


Nem érdekel, ki hogyan dönt, és miért, de a döntéshez szükséges információhoz jogom van.


Elég kommunista módszer, azért titokban tartani, mert butának tartanak, hogy tudjam. Pedig nyomják ezerrel, hogy mennyire jobb, mint a nem GMO, itt is.


Ki tudja, járhat ide olyan ember is, akinek részvénye van GMO-s cégekben.

2016. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

A génmódosítás nem más, mint a modern nemesítés. Élelmiszerek esetében az almáknál és a szőlőnél lehet a legjobban látni a nemesítést, mert természetes úton nem lenne ennyi almafajta. Elég csak elmennie az embernek egy zöldségeshez és látja, hogy legalább 30 féle almája van.

Jelenleg a génmódosítást arra használják fel, hogy a lehető legkevesebb munkával a lehető legtöbb terméshozamot elérjék. A nemesítőknek is ez a célja. Veszélyei vannak, de nem az emberre nézve.

2016. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Juliusz48 ***** válasza:
Miután a genetikai ártalom általában nem egy generáción tapasztalható eltérés, mert eleve az örökölt változik meg, olyan rövid idő alatt ami egy emberélet nem biztos, hogy felismerhető a jótékony vagy káros hatása. Az állatkísérleteket pont azért végzik, hogy rövidebb tenyészidejű egyedeken lássák a genetikai változást, de mint sok mást, ezt sem lehet egy az egyben áttenni az emberre. A GMO lehet, hogy rövidtávon hatásos módszer az emelkedő létszám ellátásában, de azért óvatosan kell bánni vele.
2016. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 13. 20:54
 15/20 Olaf88 ***** válasza:

# 13

Továbbra is fennáll a kérdés: mi a magyarázat arra, hogy a gmo gyümölcs majd jól megmódosítja a mi génjeinket is? Hogyan fogja ezt megtenni? (emésztőrendszer, gyomorsav, stb, ismét fel kell hoznom)


A másik: egy növény nemesítése nem más, mint génmódosítás. Ha kétfajta paprikát egymás mellé ültetsz, hogy keresztbe porzódjanak, mindkét paprikának a magjából egy-egy újfajta paprika fog létrejönni. A gmo-val ugyanezt csinálják, csak többé már nem bízzák a totál véletlenre, hanem pontosan a céloknak megfelelően változtatják meg a géneket, hogy biztos olyan paprikát kapjanak, amilyenre szükség van. Ennyi.


Ezen a gondolatmeneten tovább haladva: ha a gmo gyümölcsök majd jól megmódosítják a génjeinket, akkor a nemesített gyümölcsök és zöldségek miért nem teszik? Édes paprika pl. alapból nem létezik, borzasztó hosszú idő alatt sikerült belőle kinemesíteni a kapszaicint, de sikerült. Így lehetséges, hogy ma meg tudod venni a szép nagy kaliforniai paprikát, ami nem csíp. Hány generáció óta fogyasztják az emberek? Nem gyanús, hogy még senkinek nem lett tőle semmi baja?

2016. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

21.11.


Megértem én, hogy ha valakinek pénze fekszik ilyesmiben, az reklámozza.


Én nem vagyon misszionárius, és elég önző is vagyok ahhoz, hogy törődjek itt másoknak ingyen fordítgatni , amikor mindenki maga is elolvashatja.


Aki GMO-t eszik, manapság csak önként részt vesz egy kísérletben. Aminek a végét esetleg meg sem éri, de a gyereke igen. Aki különben éhenhalna, annak mindegy. De aki nem, az meg kell összehasonlításnak.


Tessék gondolkodni, olvasni, aztán megint gondolkodni,

és így tovább.

2016. máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Olaf88 ***** válasza:

"Tessék gondolkodni, olvasni, aztán megint gondolkodni,

és így tovább."


Ez igaz, de ameddig kizárólag a szabadonébredőket és a hasonló fasságokat vagy hajlandó olvasni, addig te ne gyere ezzel.


"Aki GMO-t eszik, manapság csak önként részt vesz egy kísérletben."

Mi az, hogy "A" kísérlet? Az eddigi több, mint 60 év alatt elkészült rengeteg kutatásra gondolsz, ami mind ellent mond neked? Vagy meddig tart szerinted "A" kísérlet? Harmadjára, vagy nem tudom hanyadjára is megkérdezem: mi a logikus magyarázat arra, hogy majd a mi génjeinket megmódosítják a gmo zöldségek? :D Hogyan képesek erre? :D


Az az "angol nyelvű cikkekre" való hivatkozás meg a lehető legszánalmasabb, amit egy vitában tehetsz. Egyáltalán honnan feltételezed, hogy itt bárki is magyar nyelvű cikkeket olvas? Magyar nyelven szinte egyáltalán nincs is anyag róla a neten, ne őrjíts már meg. Oké, nem vagy hajlandó fordítgatni, megértem, én sem vagyok. De egy linket akkor is beszúrhatnál ide, hogy vajon honnan szeded ezt a sok légből kapott sci-fi elméletet, amikkel bombázol minket. Majd mi lefordítjuk magunknak, hidd el, nem csak te vagy olyan szuper intelligens 2016-ban, hogy tudsz angolul. Ja, hogy csak akitaláltad az egészet?


Nem baj, akkor még mindig bedobhatod a zsidókártyát. Ha kifogysz az érvekből, fogd rám, hogy biztos pénzelnek, hogy ide irkáljak. :D Ki kell, hogy ábrándítsalak: a gyakorikérdésekre való irkálásom egyetlen oka, hogy egy picivel jobbá akarom tenni a világot. Felveszem a harcot az idiotizmussal szemben, a fegyvereim pedig a tények és a logikus érvek. Én idehánytam egy vagonnal, te pedig csak összeesküvés elméleteket szajkózol. Ezen az sem változtatna, ha pénzelnének, bár felmerül a kérdés, hgoy egy magyarnak ugyan ki fizetne ezért. :D

2016. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát én ilyen stílusra inkább nem is válaszolok.


Nem is írtam olyan dolgokat, mint amire hivatkozol.


De nagyon érdekes, hogy milyen agresszívan reagálsz, biztos okod van rá.

2016. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Most komolyan úgy teszünk mintha a génmódosítással olyan extrém durva változásokat tennénk amitől nem is tudom ,radioaktív lenne a paradicsom? Elárulom, a növények nemesítése is bizonyos szinten génmanipuláció, hiszen azért nemesítünk egy növényt hogy nagyobb legyen, több legyen a termése, ellenállóbb legyen, stb. A génmanipuláció nem ugynezt csinálja?

Anno olvastam hogy van egy pasi aki a kukoricát tette ellenállóbbá génmanipulációval ahol kizárólag az adott kukorica vad rokonának génjeit használta, gyakorlatilag több évnyi keresztezést rövidített le génmanipulációval, az eredmény ugyan az lett, de ahhoz képest hogy ezzel több ezer éhező embert etethetne, nem teheti mert a nyugat f*sik a génmanipulált kajától és inkkább hagynak ezreket, sőt milliókat éhezni mert "jaj nem tudjuk milyen hatása lesz" miközben ők meg koszos vizet isznak és olyan kaját esznek amiben a szükséges tápanyagok fele sincs meg de ez nyilvánvalóan jobb mint a csúnya gonosz GMO-t enni.

2016. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kína bizonyos területein génmódosított, A vitamint termelő rízzsel küzdenek a szegények A-vitaminhiánya ellen. Lehet ezt jóra is használni, aztán néha gáz dolog sül ki 1-1 fajta tákolásánál, mert a rovarölő, amit a növényke magának termel végülis a gyümölcsbe is bekerül, vagy túl sok rezisztens rovar szaporodik el a környéken és letarolnak mindent.
2016. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!