Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Olcsón össze lehet hozni egy...

Olcsón össze lehet hozni egy vegán étrendet?

Figyelt kérdés
Van esetleg könyv vagy oldal ahol vannak TÉNYLEG olcsó receptek meg ötletek? Nagyon szeretnék áttérni vegán táplálkozásra csak nem igazán tudom hogyan. Húst már nem eszek egy ideje.

2016. máj. 15. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találtam ilyen könyvet. Lassan egy éve vegán vagyok, de én inkább saját ötletek alapján csinálok mindent, nagyrészt régi recepteket 'veganizálok'. Gyümölcs, zöldségfélék minden mennyiségben. (Ezeket a legeslegcélszerûbb piacon beszerezni, érdemes összehasonlitani a szupermarketesek áraival....a piacon majdnem fele áráért veszem) A növényi tejek viszonylag drágák, készits otthon ;) De szója tejet 400 Ft-ért tudsz venni DM-ben, Aldiban, meg érdemes figyelni az akciókat. Olajos magvakat ne elõre csomagoltakat vegyék hanem olyan helyen (szupermarket) ,ahol te magad szeded zacskóba. Rizs, krumpli, kuszkusz ,bulgur, tojás mentes tészta, tejpor és állati eredetû zsirsavak nélkül készült kenyérfélék (ajánlom a teljes kiõrlésût, tésztafélék közül szintén vagy durumlisztbõl készültet) ezek nem drágák és mindenütt kapsz. Hüvelyesek, babfélék szintúgy. Az ilyen húspótlókat (vegán virsli, kolbász, tofu) szintén szupermarketbe éri meg megvenni, szerintem bioboltokban jóval drágább. Én személy szerint ilyen sajtokat meg marhaságokat nem veszek. Ritkán van itthon natur szója joghurt, tofu, szójatej, zabtej. Itthon szoktam csinálni mogyorótejet.
2016. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen természetesen.


Zöldségek, gyümölcsök olcsók. Fehérjeforrás elsősorban: hüvelyesek szintén olcsóbb.


Ami nem olyan olcsó pl. olajos magvak azért érdemes befektetni.


Szintén nem annyira drágák a különféle gabonák pl. zab, köles, hajdina, stb.


Növényi tejeket, joghurtokat készíthetsz magadnak, úgy nagyon kedvező az áruk: rizstej, mandulatej és később ezekből joghurt.

2016. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe:

Sarah Taylor: Hogyan legyek vegán?

Steiner Kristóf: Kristóf konyhája,

Lénárt Gitta: Élő ételek könyve,

Stőhr Gréta: Gréta konyhája,

Egy éve nyers-vegán vagyok.:-)

2016. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a vegán kaják a legolcsóbbak
2016. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még ha drágállsz is egy-két dolgot, összevetve a hústermékekkel, még mindig olcsóbban jössz ki. Ha van fagyasztód, nyáron spájzolj be piaci zöldségből, gyümölcsből így télen sem kell drágán vásárolnod.
2016. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
a húsnál minden olcsóbb.
2016. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy tudom hogy nem drágák de nekem anya mindig azt mondja hogy most nem veszünk banánt mert drága, nem veszünk almát mert drága, nem veszünk semmi gyümölcsöt mert drága. :( Zöldséget szoktunk inkább de azt sem igazán. :/ De nem értem, mert ezek drágák, de simán vesz minden héten dobozos jégkrémet, chipset meg ilyeneket amik még csak nem is normális kaják, de erre van pénz... elég rosszul esik. Egyébként én alapból nem fogyaszthatok tejtermékeket egyáltalán mert érzékeny vagyok rájuk, húst nem bírok megenni mert bűntudatom, nem tudom mások hogy... az egyetlen ami "hiányzik" a tojás. Egyébként mióta kiírtam a kérdést vegán módon táplálkozok, csak sajnos nagyon ötlettelen vagyok receptek kapcsán, és az sem segít hogy ha elolvasom a hozzávalókat mindig van valami ami nincsen meg itthon/még nem is hallottam róla/valami drága cucc. :/ Na de azért próbálkozom. :) Jövőhéten szerintem elmegyek egy nagybevásárlásra. Ötletek , hogy mi kell FELTÉTLEN a vegán ételekhez? Szóval hogy milyen hozzávaló meg ilyesmi. Azt is tervezem hogy elmegyek akkor a könyvtárba és utána nézek ezeknek a könyveknek.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!

2016. máj. 21. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:

A fehérje nagyon fontos, szóval babféléket, borsót mindenképp szerezz be. Ezek nagyon jó kaják mert könnyű tárolni (fagyasztva/konzervben/szárazon) és rengeteg féle ételt lehet belőlük csinálni. Aztán szerezz be magvakat (dió, mogyoró, tökmag, kesudió stb) és gabonaféléket, mint a rizs, hajdina stb.

Kezdetnek főzelékeket ajánlanék valami vegán fasírttal.

Nem kell bonyolult dolgokra gondolni. Tej és liszt helyett sűrítheted önmagával is őket. A növényi tejek nem olcsók, de alap vegán italok, némelyik házilag is készíthető.

A legtöbb vegetáriánus recept kis csavarral vegánná alakítható és ezekből millió van a neten (én a nosalty-t szoktam használni, de vannak kifejezetten vegetáriánus oldalak).

Anyukád elgondolkodhatna azon, hogy a gyerekétől megtagadja a gyümölcsöt, de chipsre nem sajnálja a pénzt, ami pedig köztudottan ártalmas kaja.

Ha van lehetőségetek, menjetek piacra, már rengeteg friss hazai zöldséget és gyümölcsöt kapni.

Itt van két vegán táplálékpiramis, ezek alapján állítsd össze az étrended.

[link]

[link]

2016. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Már egy ideje vegán vagyok szóval megpróbálok segíteni egy kicsit. :) Bontsuk fel az étkezéseket és akkor leírom, hogy én miket szoktam enni. :)


REGGELI: A legjobb dolog reggeli szerintem a zab. Minden mennyiségben. Imádom. Mi az Aldiban vesszük ahol 200Ft körül van. Ebből veszel 2-3 csomaggal és el leszel vele több hétig is. (Nyilván nem muszáj csak ezt enned :) ) Én vizet szoktam forralni és csak ráöntöm a zabra, nem szoktam edényt pazarolni, hogy megfőzzem. :D Fahéjat szoktam rá szórni és gyümölcsöt teszek bele. Fagyasztott gyümölcsöt vegyél, az Aldiban és a Tescoban szoktunk mi vásárolni, nem elérhetetlen árakon van, de persze nem a szedert kell megvenni állandóan ami nyilván drágább. A Tescoban még a vegánságom elején rátaláltam a datolyára. Mármint előtte is ettem datolyát de hát drága. Na már pedig a Tesconak van saját márkás datolyája,250g és 241Ft és ISTENI FINOM. Ezen kívül, a kenyerek 90% ugyebár vegán, mivel nem tartalmaz semmilyen állati eredetű dolgot. A Tescoban pedig van vegetáriánus "májkrém", megkened vele a kenyeret dobsz bele egy két cukkini vagy paradicsom szeletet és kész a szendvicsed. :) Nyár közeleg, így itt a dinnye szezon is. Nem mondom, hogy olcsó, de nyáron 150Ft-ért is van kilója. Ez is egy nagyon jó kis reggeli. A győri zabfalatok is vegán például, egy kis növényi tejjel és kész a reggeli ismét. :) Nem tudom mennyire vagy jártas a konyhában, a kertben, de érdemes fűszer növényeket tartani. Nagyon sok mindent feldobnak.

Lecsó sütve, természetesen tojás nélkül. Lehet anyudék szoktak is lecsós tojást készíteni reggelire, ilyenkor csak megkéred, hogy mielőtt belerakja a tojást rakjon neked félre.


EBÉD: Én általában főtt ételt szoktam enni. A kihagyhatatlan alapdarabok szerintem a konyhából az a : burgonya, rizs, bab, lencse, tészta (tojás nélküli, úgy is azaz al dente :) ) kukorica, csicseriborsó, vöröshagyma, lila hagyma, fokhagyma, sárgarépa, fehérrépa. Most ennyi jutott eszembe. Nálunk a bab, kukorica, csicseriborsó azok általában konzervek. Az Aldiban 200Ft körül vannak ezek és nagyon finomak. Én imádom a krumplit sütve főve, mindenhogyan.

Mai ebédem például főtt tészta gombás paradicsomos szószban. De még például, főtt rizs babbal cukkinivel. Ezeket az alapanyagokat végülis akárhogyan kombinálhatod, mindig finomat kapsz. Nem tudom mennyire vagy otthon a konyhában, de érdemes a fűszereket tanulmányozni. kipróbálgatni. Nagyon fel tudod turbózni a kajáidat. A krumplit sült krumpli gyanánt felvágod, sütőpapírra réteszed és be a sütőbe, egy csepp olaj sem kell hozzá. Veszel tortilla lapokat és burritot csinálsz. Rengeteg levest tudsz csinálni. Zöldséglevesek.


VACSORA: Hú hát itt szerintem nincs nagy különbség. Van amikor nem kívánok főtt ételt inkább csak zöldséget, gyümölcsöt. Mondjuk fejes saláta vagy jégsaláta azon bab, paradicsom meg sült tofu. A tofut nem tudom mennyire szereted, nem mindenhol olcsó. Az Aldiban 600Ft körül van de elég nagy darab a Tescoban pedig 300Ft körül, de kisebb és szerintem nem is olyan finom mint az Aldis. De én például nem is szoktam olyan gyakran tofut enni.


Dm-ben kapható rengeteg vegán félkész kaja. Egyszer kétszer simán lehet venni ott, elég finomak is. Aztán lépj be vegán oldalakra facebookon és rengeteg ötletet meríthetsz onnan. Pl: Ezt ettem ma vegán csoportba, vagy Vegan in hungary és hasonlók. Ha tudsz angolul, akkor a youtube nagyon jó barátod lesz és ott is rengeteg vegán csatorna van és videók, hogy mit esznek, hogy készítik el. :)


Most egyelőre ennyi jutott az eszembe, lehet kicsit zagyvatagul írtam, ne haragudj. Remélem azért tudtam segíteni valamennyit. :)

2016. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!