Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán túró, tejföl, kefír,...

Vegán túró, tejföl, kefír, tejszínhab alternatívák?

Figyelt kérdés

Tud valaki ilyeneket?

A tej nem probléma, annyi választék van. Az Alpro joghurtjai, pudingja isteniek, még a nem vegetáriánus férjem is imádja őket. Sajtból nálunk 2-3 félét lehet kapni. Vegán habtejszín,főzőtejszín is van.


Viszont a fentiekkel bajban vagyok. Létezik bármilyen alternatíva, akár készen (ha igen, milyen márka?), akár házilag (recept?). Éppen azon vagyok,hogy áttérjek lakto-ovo vegetáriánus étrendről, most pár hete nem fogyasztok ilyesmit, de azért jó lenne valami megoldást találni.

Esetleg ami még érdekelne az a "sajtkrém" illetve vajalternatíva - a margarinon kívül, mert azt gyűlölöm. Előre is köszi a válaszokat!



2016. jún. 10. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

Hasonló vegán verzióban nincs, de a szerepkört azért megpróbálják betölteni valamivel, legaláébbis a tejfölnél bizonyosan. Speciel én borzalmasnak találom a napraforgótejfölt (ha teszek bele kesut és agyonízesítem, akkor valahogy még ehető számomra - de én nem szeretem a napraforgót), s kesu és amit én alkalmazom, a kesu-kókusz már jobb, persze a tejfölhöz a világon semmi köze, de a tejtermékekre csak a tejtermékek hasonlítanak igazán. Nem bonyolítom el, fele kesu, fele kókuszreszelék, kis víz, citrom, totál nem tejföl és amúgyis csak picit használok belőle, sokkal kevsebbet, mint tejfölből, de egyes, alapból tejfölt igénylő főzelékeknél nekem valami nagyon alapfokon hozta a szerepkört. Annyira nem jól, hogy ne kopjon ki a táplálkozásomból elég hamar, de nem volt rossz, csak logikus volt nem csinálni tejterméket igénylő ételeket, amikor annyi más van.

Ha nem is tejszínhab, de kicsit hasonló szerepkörű édes krém készülhet kesuból. Fura módon a nyersvegánoknál dívik ez (azért fura, mert a kesu szinte sosem nyers).


Nehéz ügy, az ovo-vegáknak még ott van a tojás, ami némelyik tejterméket tudja pótolni, vegánként sokkal nehezebb. Bár a kókuszkrém elvileg felverhető (csak mert egyszer próbáltam eddig s nem ment, de sokak beszámoltak róla, szóval bizonyára igaz) s ha kókuszos is, tejszínhabpótléknak megteszi, én speciel szeretem a kókuszízt.

2016. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Biztos létezik valami megoldás :)


Pl. a rizstej, növényi tejszín, stb. ugyanúgy tökéletes krémlevesekbe, krémekbe, szószokba, semmit nem érezni. Az alpro joghurtok, pudingok isteniek, ember nem jön rá, hogy szójából készülnek.Van egy gyümölcsös túródesszertjük is, ami nagyon finom, de én inkább kenyérre kenném a túróféleséget vagy sós tölteléket készítenék, és ilyesmi alternatívát keresek.

2016. jún. 10. 23:28
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia :) Én még nem vagyok nagyon jártas a vegán témában, de örülök, hogy át szeretnél térni a vegán életmódra. Ajánlani tudom neked, hogyha fenn vagy a facebookon, feltétlenül csatlakozz a Vegan in Hungary csoportba, ha eddig nem tetted meg, mert ott nagyon sok segítőkész emberke van. Mindennel kapcsolatban választ találsz a kérdéseidre.

Én úgy tudom, a túrót tofuval, a tejfölt szója joghurttal lehet helyettesíteni, vegán tejszínhab meg létezik. A kefírt nem tudom.

2016. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress rá neten, nagyon sok vegán webáruházból be tudsz szerezni ilyesmiket. 1 hét alatt kiszállítják a cuccokat. :)
2016. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam utolsó, köszi!! :)
2016. jún. 11. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi Tesco extránkban lett most vegán tejfel :) a joya gyártja.
2016. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne akarj semmi féle alternatívát jó ?

Tehát ha egyszer ezt az életmódot választottad, akkor ne akarj olyat enni, mint egy normális ember .

Kimehetsz például a rétre rengeteg füvet tudnál ott legelni .

Nem kell neked a normális étel .

2016. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

#7: "Szerintem ne akarj semmi féle alternatívát jó ?

Tehát ha egyszer ezt az életmódot választottad, akkor ne akarj olyat enni, mint egy normális ember .

Kimehetsz például a rétre rengeteg füvet tudnál ott legelni .

Nem kell neked a normális étel ."


Ezzel egy érvelési hibát követsz el. Attól hogy valamit normálisnak nevezünk, még nem lesz jó, etikus vagy egészséges. A vegánok pedig nem füvet esznek.

2016. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Pedig azt kellene enniük ...

A rendes ételt meg nyugodtan meghagyhatják a normális embereknek .

Nincs baj a vegánsággal , ez is a természetes kiválasztódás része .

2016. nov. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!