Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok és vegetáriánusok, ti...

Vegánok és vegetáriánusok, ti ha lagzit tartotok, akkor hús is van a menüben a násznépnek?

Figyelt kérdés

Én szeretem a husikat, de a saját lakodalmunkon természetesen biztosítottunk vegetáriánus menüt is, mert volt rá igény.

Viszont már kétszer is "ráfaragtam", olyan lagzikkal, ahol a pár úgy döntött, hús nélküli menü lesz. De abból is "különlegességek", a nevüket sem tudtam egyes ételeknek, és hát enyhén szólva nem voltak finomak, főleg lakodalmi körülmények (sok tánc, alkohol) között. Erről mi a véleményetek?

Normális hangvételű véleményeket kérek, légyszi!



2016. jún. 15. 09:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem vendèglátásnál a vendèg igènyeit is figyelbe kell venni, elèg tahóság másra rákènyszerìteni az èletmódunk.
2016. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes kérdés, mivel a vegánok etnikai nézeteibe szerintem nem férne bele, mivel attól, hogy ők nem fogyasztják el, még megveszik, s ezzel támogatják a húsipart. Ha én vegán lennék és esküvőm lenne, nem erőlködnék, hogy nagyon flancos menü legyen, hiszen nagyon sok egyszerű ételünk valójában vegán. Kiválasztanék egy finomat és hajrá. De én egyébként is családias, kicsi lagzit szeretnék, finom, egyszerű ételekkel. Egy nagy, flancos esküvőre tényleg nehéz finom vegán ételt készíteni, így szerintem a páron múlik, hogy etnikailag mit engednek meg magunkak ezen a téren.


De szerintem ha esküvőre megy az ember, fogadja el a pár életmódját és vigyen egy szalámis szendvicset, amit hazafelé boldogan beteket, ha nem volt elég jó neki a növényi étel. :)

2016. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Hát bevallom, apukám hozott szalonnát és kolbászt. Sorbanállás volt érte a buszon. ;)
2016. jún. 15. 10:20
 4/37 anonim ***** válasza:
76%

Én biztosan a vendégek igényeit venném figyelembe. Hiszen azért hívom meg őket, hogy jól érezzék magukat, nem azért, hogy megtérítsem őket :)

Mondjuk nem vagyok vegán, szóval nem tudom, hogy ők hogyan gondolkodnak. De szerintem ez udvariassági kérdés.

Ha vendégként mennék olyan helyre, ahol tudom, hogy nem valószínű, hogy akad számomra megfelelő étel, akkor vinnék magammal szendvicset, csokit, kekszet, szóval valamit, hogy azért kibírjam, ha tényleg semmi sem ízlene.

2016. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

Ha elvárja valaki, hogy a vendég megtisztelje a "Nagy napját" azzal, hogy odamegy, kiöltözik, ajándékot visz, akkor a vendég is jogosan várja el, hogy megtisztelje a vendéglátó pár azzal, hogy olyan ételt-italt tesz elé, amit szeret.


Udvariatlan dolog az ifjú pár részéről az is, ha nem adnak húst, az is, ha nem adnak normális piákat ("örömapák bora", kerítésszaggató házi pálinka, és pancsolt rózsaszín likőr a választék, a sörhöz meg nem szereznek hűtőt).

2016. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
44%

1. Az esküvőkön biztosított vegán és vegetáriánus menükről inkább ne beszéljünk. 14 éve nen fogyasztok húst, pár éve tejterméket sem. Olyan pofátlan ételeket, amiket ilyen címen eléd tesznek ritkán látni bármely étteremben.


2. Egy vegán/vegetáriánus egy lagzin általában csak köretet ehet vagy esetleg egy főételt. Kicsit túlzás kijelemteni, hogy "figyelembe veszik" az igényeit.


3. Nem vásárolunk húst, mert a gyilkosság bűn. Nyilván vendégségbe sem készítünk soha döglött álattetemes ételeket, az esküvőnkön sem lesz. Nem való hulla az asztalra!


4. Egy zöldséges ételből etikai/morális/egészségügyi szempontból mindenki tud fogyasztani,ilyen értelemben sokkal nagyobb a választéka bárkinek, mint egy vegánnak egy normál lagzin. Ez így fair és kölcsönös, nem? Ha nem tetszik, lehet köretet enni, ahogy azt a mindenevők oly gyakran hangoztatják!


5. Egy normális embernek nem jelent morális konfliktust ha egy napig nem fogyaszt húst. Egy vegánnak ellenkezik az elveivel a hús elkészítése, felszolgálása! Egy muzulmántól sem várjuk el, hogy disznót szolgáljon fel, egy európaitól sem, hogy kutyát-macskát, egy indiaitól sem, hogy marhát készíttessen.

Akkor egy vegántól/vegetáriánustól hogy várhatják el, hogy húst szolgáljon fel?! Ilyen változó ez a tolerancia?

2016. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

Én ha vendégeket hívok, nekik főzök, nem magamnak - ez az alap. Igen is, tiszteletben tartom mások igényeit, ha valaki laktóz- vagy gluténérzékeny, szerzek neki olyan kaját, de ha lagzi van, és nem vegák jönnek, illik nekik rendes, húsos kaját felszolgálni.


Mi lesz a következő? Ha a pár nem iszik alkoholt, akkor a vendégek is bulizzanak kólával? Jó, lehet így is, de ne csodálkozz, ha az lesz rólad a vélemény, hogy rossz vendéglátó vagy, és az első fogás után lelépnek a vendégek.

2016. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
69%

64 %-os! Ez a kijelentésed messze mellőzi a toleranciát, amit annyira hirdetsz: "Nem vásárolunk húst, mert a gyilkosság bűn. Nyilván vendégségbe sem készítünk soha döglött álattetemes ételeket, az esküvőnkön sem lesz. Nem való hulla az asztalra!"


Itt senki nem részletezte, hogy mindenevőként számára esetlegesen mennyire ehetetlen és gusztustalan, amit te eszel. Egészségedre ! Mindenki azt eszik, amit bevesz a gyomra és amit a saját értékítélete szerint kialakított.


Szépen megfér mindenki egymás mellett még egy lakodalomban is. És itt nem arról van szó, hogy fél napot kibír mindenki, igen kibír, de a lakodalmadban vendégként van jelen, ahová gondolom elvárod az ajándékokat is. A vendéget azért hívják vendégnek, mert illik megvendégelni és nem lenyomni a torkán azt, amit csak pár ember kedvel nálatok. Teríttess nekik külön teremben, ha ennyire hányni van kedved. És lehet, hogy a rokonok elfogadják, hogy ti ilyenek vagytok és gondolom jólneveltségből senki nem fogja a fejetekhez vágni, hogy adjatok már számukra ehető kaját is, mert éhen halnak, de az tuti, hogy az első útjuk egy kajáldához fog vezetni és még évekig fogják emlegetni, hogy mennyire semmibe vették őket és milyen sz.r lakodalomban voltak.

2016. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként mi értelme a kérdésnek, ha mindenki csak győzköd hogy szolgáljunk fel húst?


EGYETLEN vegán, vegetáriánus - aki elvi okokból az- sem fog húst felszolgálni sehol, mert számunkra a gyilkosság bűn.


Nem vendégszeretet kérdése, hogy gyilkolok-e! A vitát befejeztem. A kérdést megválaszoltam, a kötekedésekre nem reagálok. Akármit is gondoltok, SENKI nem fog húst felszolgálni közülünk, mert az GYILKOSSÁG. Tessék elfogadni, felfogni.

2016. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Én egy felénk gyakori esetet mondok: szülőfalumban sok olyan vallású él, aki nem fogyaszt disznóhúst és alkoholt sem, sőt a "világi" zenét sem hallgatja. Minden "világi" esküvőn, tehát például a mienken is külön menü volt nekik, sőt, külön terem, ahol klasszikus zene ment!


Ehhez képest amikor ők hívnak lakodalomba, akkor nincs disznóhús, nincs alkohol és csak klasszikus zene van :P És elég sok ilyen esküvőre vagyunk hivatalosak...


Ez tényleg nem fair! :)

2016. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!