Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért esznek...

A vegetáriánusok miért esznek halat?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már, hogy jaj ők nem esznek húst, csak....(???????????)


De a halnak is van húsa!!!!

Amit meg lehet sütni, ki lehet rántani, lehet pörköltet belőle készíteni, stb.


Tehát SEMMIVEL sem másabb, mint egy csirke egy malac vagy bármi.


Ez olyan mint amikor egy dohányos azt mondja, hogy ő nem dohányzik, csak XY cigit szívja.


2016. márc. 2. 22:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
A vegetáriánusok nem esznek halat. Akik esznek halat vagy más tengeri élőlényeket, de más állat húsát nem azok a pescatáriánusok. lehet, hogy vannak emberek akik azt mondják, hogy ők vegetáriánusok (vagy azt is gondolják), de közben esznek halat, de ők nem vegetáriánusok.
2016. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Hogy ki a vega és ki nem, az az egyik oldala a kérdésnek. A másik, hogy a hal az hús-e, vagy sem. Hétköznapi szempontból igen, hús. Az a szemlélet, hogy a hal nem hús, a jézusi / bibliai vonalról származik. Tehát vallásfilozófiai alapon a hal nem hús. Ezt sem árt figyelembe venni.
2016. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

A vegák nem esznek olyan ételt, amihez állat halála kell, tehát semmilyen húst és állati zsírt, vért, ésatöbbit sem.


Aki halat (vagyis húst) eszik, az nem vega.

2016. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó válaszolónak üzenném: Többféle vegetáriánus van. Amiről te beszélsz, az a VEGÁN.
2016. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként a csirke amit megeszel, az úgy nőtt fel, hogy 60 társával egy ketrecbe be volt zsúfolva. SOHA nem nyithatta ki a szárnyát. Tojni tartják őket egymás hátán, aztán meg megölik és eladják. A hal az nem ilyen.
2016. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

4es, tévedsz.

Vegetàriànus nem eszik halat, aki eszik, az nem vegetàriànus.

Olyat nem eszünk, amihez meg kellett halnia az àllatnak.

A vegàn semmi àllatit nem eszik, se tejtermék, tojàs, méz.

2016. márc. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

#4: Dehogyis, amiről én beszélek, az a vegetáriánus. A vegán semmiféle állatit nem eszik. Vagy szerinted az a vega, aki eszik zsírt, vért, bármit, épp csak húst nem? Ilyen nincs.


Nem értem én az embereket, annyira nagyon egyszerű, hogy mi a vega és a vegán. Sima ovo-lakto vega (ezt szokás vegetáriánusnak nevezni): nem eszik olyat, amihez állat halála kell. Vegán: nem eszik állatit, csak növényeket, gombát, algát, ásványt. Nem nehéz.

2016. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
Javítás: Úgy értem, ilyen külön csoportként és elnevezéssel nincs, bár ha már nemre és szexuális orientációra van több tucat valami, én már semmin sem csodálkoznék...
2016. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
#5: Azért a haltelepeken zsúfolt és ki tudja, mivel etetett meg az eladáskor összezsúfolt halak élete sem fenékig tejfel (mintha ez utóbbi ma már tiltva lenne a boltokban). Viszont NEM az életmódról van szó. Egy vega vadat vagy igazán jól tartott, árnyas fák alatt kapirgáló és hercig kakassal is ellátott udvaron élő csirkét sem eszik. Csigát sem. Sült cserebogarat sem. Ha meghal az állat hozzá, nem eszi. Nem is feltétlenül erkölcsi okokból vega, egyszerűen nem eszik húst és az állat halálával járó más ételt.
2016. márc. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
88%
Vegetáriánus vagyok nem eszek húst, se halat, aki eszik halat az nem vegetáriánus!
2016. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!