Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miket esztek egy nap? Megoldha...

Miket esztek egy nap? Megoldható szénhidrát nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék vegetáriánus lenni, ennék sajtot, tojást, de húst nem. Olyan kommenteket nem szeretnék olvasni hogy hülyeség. :)

Mivel van rajtam felesleg is, így úgy szeretném ezt az egészet kivitelezni, hogy ne kenyéren és tésztán éljek.

Van esetleg valaki aki így csinálja? Esetleg letudnátok írni miket esztek? Egyenlőre fogalmam sincs mit főznék.



2016. jún. 19. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Rántott vagy sült zöldségek rizzsel

Saláták (esetleg sajttal vagy pirított kenyérkockákkal)

Zöldség- és magfasírtok

Rántotta

Rakott zöldségtál

Most ezek jutottak eszembe azon vega kaják közül, amelyek nem dúskálnak a szénhidrátban.

2016. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem oldható meg szénhidrát nélkül, ahogy semmilyen étkezés sem, de extrém szénhidrátszegényen azért lehet, még egyes vegánok is megcsinálják, na az hardcore. Vegaként pofonegyszerű, ha engem kérdezel.

Mennyi szénhidrátot akarsz enni? Én mint zöldségimádó (de szeretem a gyümölcsöket, néha eszem rizst, kölest s persze a szénhidrátdús zöldségeket is), 30-40 grammos szénhidrátkerettel rendelkezem, amit azért sokszor átlépek, de alatta tudok maradni, ha igazán akarom, még cseresznyeszezonban is (elég jó gyümölcsöskertem van).


Tojást, zöldségételeket, néha olajos magvas, maglisztes ropogósokat, sütiket eszem. De ez csak egy irány, ráadásul én majdnem teljesen kihagyom a tejtermékeket.


Ha nem akarsz kifejezetten ketogénezni, akkor még sokkal könnyebb dolgod van, lazán belefér némi gabona is, már olyan napon, ami nem "túl" zöldséges. Ráadásul bőven használhatod az összes zöldséget. Zöldségcurry rizzsel vagy kölessel, ez pl. remek étel. Most nem írok recepteket, igazán sok lehetőség van.

2016. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szénhidrátot olyan napi 50-60 gramm körül gondoltam.
2016. jún. 19. 14:16
 4/7 aperitif ***** válasza:
100%
Egyet azért érdemes tisztázni. A szénhidrát nem csak a kenyérben és a tortában fordul elő. Szénhidrátot tartalmaz az összes zöldség és gyümölcs is. Na most olyan étrendet, amiben se hús, se zöldség nincs, nehezen tudok elképzelni.
2016. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul fogalmaztam. Nem szeretnék húst enni, de nem szeretnék kenyéren és tésztán élni. :)
2016. jún. 19. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Van egy nagyon jó "húspótló" amiről kevesen tudnak: szejtán. :) Por állagú, én gyógynövény boltban rendelem, de megérdeklődheted bárhol, hogy valaki hozzá tud-e jutni. Por állagú, vízzel kell keverni, pontosan én sem tudom, anyukám szokta készíteni. (Nem tudom, mennyi a szénhidráttartalma, csak tippet adok a változatos étkezésre.) Ki lehet rántani, grillezni, hortobágyi palacsintába rakni, esetleg töltött káposztába, szinte mindenhova. Sok a fehérjetartalma. :)
2016. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csicseriborsókonzerv, lencsekonzerv. Persze, ha van időd és energiád főzhetsz is csicserit/lencsét.

Egy időben az üveges zöldborsóra/zöldbabra voltam rákattanva. Nagyon ingerszegény így magában,mégis laktató de nem kenyér/tészta.

Néha veszek egy zacskó salátát és összekeverem humusszal. Ezt tényleg csak néha, a bolti humusznak nekem mellékíze van, szerintem az adalékanyagok.


Tele az internet jobbnál jobb zöldségből készült recepttel is.

2016. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!