Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretném csökkenteni a...

Szeretném csökkenteni a húsfogyasztásomat, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szóval átlag napi 250 deka csirkemellet meg 50 dkg szalámit szoktam elfogyasztani. Ezt szeretném csökkenteni. Tudtok valamit ajánlani, amitől az ember nem éhezik? Illetve van olyan növény, ami fehérjét is sokat tartalmaz?

2014. máj. 7. 18:31
 1/10 A kérdező kommentje:
A csirkét rizzsel meg valamilyen salátával szoktam enni. A szalámit meg általában egy zsemlével meg pár főtt tojással. Ezen kívül estére szoktam még túrót enni. De a tejkészítmény "bevitelt" nem szeretném tovább növelni, szóval legfőképp zöldségekre vagyok kíváncsi, miből lehetne válogatni.
2014. máj. 7. 18:33
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

A szalámi a sok, de csirkemell helyett egyél más húsokat is

Ha egészséges akarsz maradni, akkor egyél mindent változatosan. Nem a hús az egészségtelen, hanem az egyoldalú táplálkozás.

2014. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rántott sajt, rántott gomba, gombapörkölt, karfiol, brokkoli, tojáspörkölt. Sok fehérje van a tojásban, túróban, halban, avokadoban is azt hiszem.
2014. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A csirkét a legegyszerűbb megsütni, a hal drága, a disznó meg túl zsíros. Szerintem ha más körettel eszem ugyanazt a húst, attól az még nem egyoldalú táplálkozás.


Második: Köszi az infót. Esetleg van olyan is, amit negyed órán belül el lehet készíteni? Szóval nem olyan, mint a pörkölt.

2014. máj. 7. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Rántott, olajban sült karfiol-gomba-sajtnál szerintem jobb a csirke. Hüvelyesek tartalmazzák a legtöbb fehérjét, bab, borsó, lencse.
2014. máj. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A vöröslencsét lenne érdemes kipróbálnod, az gyorsan megfő. Az a baj, hogy a hüvelyesek jó része elég lassan fő, hacsak nem konzervből dolgozol. Olyan recept esetleg nem érdekelne, ami nem gyors, de nem is kell folyamatosan mellette állni? (Pl. csillis bab, sóletek, sárgaborsó leves)


A gombapörkölt relatíve gyorsan megfő, a zöldborsópörkölt is, főleg, ha mirelitből dolgozol. Amit még érdemes lenne kipróbálnod az a zöldfűszerekkel töltött gombafej (betolod őket a sütőbe és annyi), karfiolból meg ez: [link]

2014. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De, olyan is szóba jöhet, ami sokáig tart, de nem kell mellette állni.
2014. máj. 8. 13:46
 8/10 anonim válasza:
Tényleg megeszel naponta fél kiló szalámit?
2014. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, dekát akartam. Jogos. :)
2014. máj. 10. 21:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Csicseriborsó- vagy sárgaborsólisztet sós palacsintába liszt egy része helyett: gyorsan kész, sok fehérje.
2014. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!