Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szemi vega? Mit gondoltok...

Szemi vega? Mit gondoltok minderről? Hogyan kezdjem el? Hatásai?

Figyelt kérdés

Szeretnék változtatni az életmódomon és abban bízom, hogy ennek hatására sikerül leadnom jópár kilót. Az a helyezt, hogy imádom a húst. Mindennap eszek husit, de zöldséget és gyümit keveset.

Arra gondoltam, hogy ezentúl csak halat és csirkét fogok enni és az hátha jótékonyan fog rám hatni.


Mit gondoltok van e benne realitás? Sikerül e a tervem, ha áttérek rá? Mi a véleményetek róla? Jótékony és káros hatásai?


Köszönöm.


2010. ápr. 15. 21:26
1 2
 1/15 anonim válasza:

Szia!


Én évekig szemi vega voltam, nemrég tértem át, kb. 1 éve teljesen vegetáriánus vagyok.

Még egy ideig egyél vörös húst, csak egyre kevesebbet, mint eddig. Lassanként váltsd fel a vöröset fehérre, nem kell sietni =)


Nekem semmi "mellékhatás" nem volt sem a szemi vegától, sem a teljes vegától.

Arra figyelj, hogy azokat a tápanyagokat, amik a vörös húsban megtalálhatóak, pótold valami mással. Eleinte igyál inkább vizet, 100%-os rostosat, hogy "előkészítsd" a szervezeted a változásra.

2010. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha csak halat meg csirkét esszel az nem biztos hogy segít, egyél sok zöldséget, gyümit.

Próbálj ki a süliba salikat vinni, ebédre fözeléket, húst halat párolt zöldségekkel, fözelékeket, uzsira gyümit csinálhatsz turmixokat, vacsira joghurtott, salikat.

Mindenképp igyál meg napi 2-3 liter vizet.

2010. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szinte csak vizet iszom, néha előfordul, hogy rostoslevet vagy teát, ízesítés nélkül.
2010. ápr. 15. 22:06
 4/15 A kérdező kommentje:

Mivel tudom pótolni azokat a tápanyagokat, ami a vöröshúsban van?


Ennyire komolyan kell ezt venni, hogy "elő kell készíteni" rá a szervezetem?

2010. ápr. 15. 22:09
 5/15 anonim válasza:
én halan és csirkén kívül nem igazán eszem mást:) többit nem nagyon szerettem sosem:) nem hiszem, hogy gond lenne a szervezetednek ezzel:) mivel nem vonod meg a húst, nem kell annyira félni az átállástól sem, simán fog menni. Én most azt szeretném kipróbálni,hogy csak halat eszem, más féle húst nem.
2010. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem. : ) Köszönöm.
2010. ápr. 16. 00:48
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Jajj én úgy imádom a húst! Csak sajnálom az állatot,és vega lettem. Kb három hónapja nem ettem belőle egy grammot sem,már nem is kívánom. Ja és én csak egyből belevágtam: egyik napról a másikra lettem lakto-vega (csak tojást eszik,húst nem )

És sztem azért jótékony hatással lesz rád

12L

2010. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi : )
2010. ápr. 17. 00:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó, ha nem tömöd magad minden nap hússal, de óriási súlycsökkenésre ne számíts pusztán emiatt. Én jó ideje alig eszem egy kevés húsfélét, a súlyomat ez egyáltalán nem befolyásolta, de mondjuk nem is ez volt a cél.
2010. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Attól nem kell lemondanod a húsról! igen is enni kell csk menyiséggel és gyümölcsöd azt is enni kell kb mindennap egy alma vagy valami de attól ne mond le a húsról sem és attól ne legyél vega mert fogyni akarsz!
2010. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!