Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok/ vegánok, ti...

Vegetáriánusok/ vegánok, ti anno miért váltottatok erre az életmódra?

Figyelt kérdés

2016. aug. 20. 20:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

#12: "10-es neharagudj de nem olvasom el mert nem érdekel a véleményed. :)

Szép Napot! :)"


Ez teljes mértékben rendben van, senki nem kötelez rá, hogy elolvasd. Azonban te jöttél ide a kérdés alá és te írtad le bármilyen kényszerítés nélkül a saját pozitív érveidet a saját pozíciód kinyilatkoztatásaként (ami abszolút nem a kérdésre volt válasz), így ne lepődj meg, ha választ kapsz rá. Ha úgy érzed, hogy az érveid védhetőek, akkor szükséges, hogy a feljövő kritikákra kielégítően tudj válaszolni. Ha erre nem vagy képes, akkor a pozíciód csupán a vélemény szintjén marad, ami irreleváns a vita szempontjából (amelyik vitát ráadásul te hoztad fel egy olyan kérdés alatt, ami egyáltalán nem erről szólt).

2016. aug. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy teremtsd meg a kapcsolatot. Velem ez történt. Úgy kezdődött, hogy elkezdtem jobban utánajárni az egészséges táplálkozásnak, és megtudtam, hogy nem kell hozzá húst enni, mint ahogy előtte hittem. Akkor komolyan el kellett gondolkoznom az ételválasztásaimon. Végül ránéztem a kutyámra és a macskámra (mindketten befogadott állatok), és megkérdeztem magamtól:mi a különbség egy nyúl/ csirke/ malac stb., és köztük. Rá kellett jönnöm, hogy nem olyan sok: az állatok is éreznek fájdalmat, nekik is vannak vágyaik, és én nem leszek az, aki elnyomja, kihasználja és megöli őket azért, mert így szokás. Egy éve vagyok vegán, most 23 éves.
2016. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
14 éves koromban láttam egy videót amiről mai napig nem beszélek senkinek, de azóta rá se bírok nézni a húsra...
2016. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korom óta vagyok vegetáriánus. Akkor váltam azzá, mikor megtudtam az oviba, hogy miből van a hús. Többet nem tudtam ránézni. Persze a szüleim nagyon aggódtak, hogy hamar meg fogok halni, mert a dietetikusoktól ezt hallották akkoriban. De ennek ellenére nem ettem. Nélküle nőttem fel, soha nem volt semmi bajom és magas, energikus vagyok. A húsevő tesóm többet volt beteg, mint én. 1 hónapja váltottam a vegán életmódra és sokkal több az erőm, nincs egyeltalán pattanásom..szóval csak pozitív tapasztalatom van. :) Szerintem sok húsevő nem tudná tartani mellettem az iramot.

Most 18 vagyok és élek, virulok :D

2016. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én semmilyen vitába nem tervezek itt beleszólni, mindenkinek magánügye, hogy mit gondol/tesz, viszont a kérdésre a válaszom ez és az ehhez hasonló videók: [link]

(Bár angolul beszélnek benne, nem kell feltétlenül értened, a lényeg csak a videóból is lejön..)

2016. dec. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!