Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti milyen jótékony atásra...

Ti milyen jótékony atásra lettetek figyelmesek miután vegetáriánus étrendre tértetek? Illetve a GMO mentes Magyar szója szerintetek egészséges és biztonságos? 19f

Figyelt kérdés
én pár hónaőőja tértem át, igaz, a tejtermékeket megengedem és bizonyos ételekbe teszek bio tojást is. testermékeket termelőtől veszek, egy idős néni, aki készíti és a tehenek nincsenek antibiotikumon... én azt vettem észre, hogy sokkal energetikusabb lettem, ERŐSEBB lettem, és mostanában amikor ránézek egy húsdarabra, felfordul a gyomrom.... sőt már a szagában is van valami, amitől hányingerem van.... elötte nem volt ez.
2016. nov. 28. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
A hit hegyeket mozgat!
2016. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon eszek szóját, de a EU-n belül amúgy minden emberi fogyasztásra termesztett szója GMO mentes. Alapvetően semmi baj nincs vele, de én a szójatermékekből csak a tofut szeretem, azt szoktam havi 1-2x enni ázsiai ételekben.
2016. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

30 éves vagyok, 1 éve vagyok vegan.

Kíváncsiság miatt kezdtem el a 100%növényi étrendet,

Nos egész felnőtt életemben tele volt a hátam pattanásokkal, a fejbőrömön pedig seborreas dermatitisz.

Már 1 hónap után teljesen elmúlt mindkettő...

Az elején én is éreztem, hogy energikusabb vagyok, de mostanra már "normálisan"érzem magam, szóval nem tudom, hovy energikusabb vagyok e, mintha nem így ennék...

3hete véletlenül ettem egy tortából, amivel átvertek, azt mondták szójatej van benne... pedig tehén volt...

Másnapra 3db pattanásom is volt a hátamon + aznap este migrén kínzott...

Ja, amúgy migrénem sem volt 1 éve ezen kívül...

2016. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
A húst még a legmegáltalkodottabb húsimádók sem szeretik... a fűszerezést és az állagot szeretik... soha senkivel nem találkoztam, aki szívesen beleharapott volna egy nyers tarjába... vagy azt mondta volna nyers csirkehúsra, hogy de jó illata van...
2016. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Ja, szója, azt kifelejtettem... japánban a konyha egyik alapanyaga és mégis 10-20évvel magasabb az átlag életkoruk mint nekünk...

De ha félsz a szójától, akkor van egy marha egyszerű megoldás... ne edd :)

2016. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"A húst még a legmegáltalkodottabb húsimádók sem szeretik... a fűszerezést és az állagot szeretik... soha senkivel nem találkoztam, aki szívesen beleharapott volna egy nyers tarjába... vagy azt mondta volna nyers csirkehúsra, hogy de jó illata van..."


Bocs, hogy beleírok - nem szoktam vegetáriánus kérdésekhez olyan választ írni, amiben megemlítem, hoyg eszem húst is.


De - ellentétben az állításoddal - én kimondottan szivesen szagolom meg a húsokat, és a darált húst minden gond nélkül, jó ízüen megeszem (füszerezés NÉLKÜL). Ha húst készítek elö fözéshez, akkor igen sokszor eszembe jut, hogy szivesen beleharapnék, annyira étváyggerjetszö számomra. Ami visszatart, az az, hogy a nyers húst nem lehet rendesen megrágni, nagy darabokban meg nem nyelek le semmit.


Szóval az nem igaz, hogy nem szereti senki a hús ízét/illatát, mégha neked nem is tetszik.

2016. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Már mikor leírtam, tudtam, hogy majd jön egy de én eszem nyershúst ember :D
2016. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint már akkor tudtad, hogy nem igaz, amit írsz!
2016. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem puffadok föl étkezések után mióta nem eszem húst és sokkal több energiám van.Ráadásul sokkal jobban érzem magam abban a tudatban hogy legalább ennyit tudok tenni az àllatokért hogy nem eszem meg őket ha mást is tudok enni.

De a legnagyobb különbéget akkor vettem észre amikor abba hagytam a tehèn tejet ,sokkal szebb lett a bőröm. Egyébként jelenleg vegetáriánus vagyok de szeretnék fokozatosan áttérni a vegànságra mert eddig több pozitìvat vettem észre mint negatìvat az életformával kapcsolatba.

A szójától meg nem félnék a helyedbe sok ázsia konyha használja ráadásul minden ètel rákkeltő meg mit tudom én mostanában szóval tulajdonképpen mindegy hogy mit eszel mert mindenről mondanak rosszat a kedves tudósok

2016. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szójával a legnagyobb gond, hogy mivel gyakorlatilag mind génmanipulált - arra fejlesztettték ki, hogy a gyomírtó ne ártson neki -, ezért igen veszélyes a fogyasztóra. Ugyanis a termesztés során emiatt akár 10-szeresen túladagolt gyomírtóval is kezelhetik a területet, és a hatásos gyomírtók az ember örökítöanyagát is megtámadják, azaz vagy nem lehet gyereke az illetönek, vagy genetikailag sérült lehet a méreg miatt.
2016. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!