Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán életmód tényleg...

A vegán életmód tényleg egészséges?

Figyelt kérdés

Évek óta vegetáriánus vagyok, és egy ideje gondolkodom rajta, hogy vegán legyek. Ami visszatart: bizonytalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy tényleg egészséges-e, nem okoz-e vitaminhiányt, gyenge közérzetet stb.

Nem szeretnék kötekedést vagy bunkó kommenteket olvasni, ezeket azonnal töröltetni fogom!

Kérem, elsősorban azok írjanak, akik tapasztalatból tudnak nyilatkozni, vagyis vagy vegánok, vagy próbálkoztak már ezzel az életmóddal.



2016. júl. 27. 18:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%

Most gondold végig logikusan:


Hogy a fenébe okozna vitaminhiányt és levertséget (ami a vitaminhiányból adódik...), ha egyszer az étrend csak gabonákból,zöldségekből és gyümölcsökből áll, amik az összes étel közül a legdúsabbak vitaminokban?


Az egyetlen, amire ügyelni kell az a B12, de mivel minden műzli, sok péktermék vagy tészta, az összes növényi tej, stb. B12-vel dúsított igazából nem gond, ha odafigyel az ember.

2016. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
Igen. (a kérdés eldöntendő, tehát egy szimpla igen / nem egyaránt korrekt válasz)
2016. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Igen, nagyon egészséges ha a b12-re odafigyel az ember
2016. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Hát én ennyire biztosra azért nem mondanám. A túlzott ch (gabona, krumpli, gyümölcs) fogyasztás szerintem egyáltalán nem jó. Ha többségében vannak a zöldségek, olajos magvak, akkor már mondható egészségesnek.
2016. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%

"A túlzott ch (gabona, krumpli, gyümölcs) fogyasztás szerintem egyáltalán nem jó. Ha többségében vannak a zöldségek, olajos magvak, akkor már mondható egészségesnek."


Ha figyelembe veszed az ember napi szükségletét, akkor pont, hogy a szénhidrátnak (természetesen nem a gyors felszívódásúnak) kell sokszoros többségben lennie a fehérjével, zsírral szemben.


Mivel ez az egyensúly a mai ember táplálkozásával felborult - az ajánlott napi kb. 50g húsnak akár a 10x-esét, és ezzel 10x-es fehérje és zsírtöbbletet is bevisznek sokan, ami pontosan táptalaja a legpusztítóbb betegségeknek: emésztőrendszeri rák, elhízás, szív-és érrendszeri betegségek, cukorbetegség, májbetegségek...


Az egészséges szénhidrát-fehérje-zsír arány kb. 45-65 /10-35 / 20-35 % a teljes napi étkezésre lebontva - ennek egy vegetáriánus, vegán étrend tökéletesen eleget tud tenni.

2016. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván lehet egészségtelenül, egyoldalúan, tápanyaghiányosan is csinálni, de lehet jól is. Max. B12-t szed az ember, másról nem tudok, amit ne lehetne bevinni normális, növényi alapanyokkal.


A szénhidrát ideális mennyisége nagyon emberfüggő, nem látom rossznak sem a szénhidrátszegény, sem a napi 1000 gramm ch-t tartalmazó vegán étrendet sem, ha az adott embernek erre van szüksége. Persze alacsonyra menni kihívás, de nem tudom, hol van az a pont, ahol problémássá válik a tápanyagbevitel. Igen alacsonyan, azt hiszem.


Engem mindössze nagyon érdekel a vegán étrend, főleg egészség szempontjából, de persze a tudásomban jócskán vannak lyukak. Elég komoly témakör ez.

A vitaminokat simán be lehet vinni s a vegánok nem szoktak kevés energiára vagy rossz közérzetre panaszkodni (ha mégis, rosszul csinálják vagy nekik durván nem való az a vegán étrend, amit követnek, még ha másnak jó is). Erőemberek is vannak vegánok, ott eléggé gond lenne, ha enerváltak lennének...

2016. júl. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Egy jól megtervezett vegán étrend optimális egészséget biztosít minden korcsoport számára. A legnagyobb egészségügyi szervezetek ezt mind elismerik, köztük: Academy of Nutrition and Dietetics, the American Diabetes Association, the American Heart Association, the British Dietetic Association, the British Nutritional Foundation, Dietician’s Association of Australia, Dieticians of Canada, Heart and Stroke Foundation; kutatási és oktatási intézmények, úgy mint: Mayo Clinic, UCLA Health Center, University of Pennsylvania School of Medicine, University of Pittsburgh School of Medicine; kormányhivatalok, pl. British National Health Service, U.S. National Institutes of Health, U.S. Department of Agriculture, U.S. Department of Health and Human Services, és a listát még folytathatnám. Hogy idézzek az ADA-tól: "It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Well-planned vegetarian diets are appropriate for individuals during all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes."
2016. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Én egészséges, energikus, rendszeresen sportoló vegán vagyok már több éve. Már a vegánság előtt szedtem multivitamin tablettákat, szóval a b12 nélkül nincs tapasztalatom, de a tényeket tekintve erre szerintem is figyelni kell.
2016. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2016. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Aki kételkedik a teljes értékű növényi étrenddel kapcsolatban, az olvassa el a China Study-t. Magyarul pdf-ben sok helyen elérhető, ingyen. Nem vegán ember írta, nem elfogult, egy csomó rendes amerikai egészségügyi szövetség elfogadta a kutatások eredményeit... Nagyon sok érdekes információ van benne.

4 éve vagyok vegán, sportolóként, a vérképem is tökéletes, 3 éve nem voltam beteg stb. A vegán étrend egészséges. (akkor is egészségesebb, mint a mindenevő étrend, ha nem teljes értékű táplálékokat eszel=chipset, csokit, hamburgert eszel)

2016. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!