Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegán ételt csináljak...

Milyen vegán ételt csináljak anyukámnak a munkahelyére?

Figyelt kérdés

Gondoltam, hogy mostantól inkább én csinálnék valami ennivalót minden nap neki, hogy elvigye a munkahelyére, mert rossz látni, hogy virsliket, meg kolbászos szendvicseket visz magával.

Nem erőltetem rá a vegán életmódot, nincs is semmi problémája az ilyen ételekkel igazából, szóval ezért szeretnék valami egészségesebbet készíteni neki minden reggel. Így még egy kicsit tovább is pihenhet reggelente.

Természetesen tudok én is kitalálni ezt-azt, de azért jól jönnének ötletek. :)


2017. jan. 9. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

- diós/mogyorós/mandulás+kakaós/csokis/fahéjas forró zabkása (tupperes termosz dobozban meleg marad, igazán finom reggeli)

- zab+banán palacsinta friss gyümölcsökkel

- zabkeksz

- házi magvas vagy tk zsemle különböző zöldségekkel, magkrémekkel, stb.: uborka+kesukrém, aszalt vagy friss paradicsom+bazsalikom+olajbogyó, avokádó+kukorica, hummusz, padlizsánkrém, avokádókrém

- házi mandula/kesujoghurt + friss gyümölcsök

- smoothie (zöldségekből vagy gyümölcsökből)

- saláták

- tortilla wrap

- cukkinitekercs

- zöldségcsíkok mártogatóssal (répa, uborka, zellerszár, stb)

- apró kockákra vágott zöldfűszeres-szójaszószos nyers cékla+répa (isteni, mindenképp próbáld ki)

- selyemtofu+friss gyümölcsök (főleg málnával, bogyós gyümikkel szeretem)

- marinált gomba, paprika, olajbogyó


Ha melegíteni is tud ebédet az más kérdés, akkor szinte bármit lehet de én este szoktam frissen meleg ételt enni, munkába ilyesmiket viszek

2017. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

ÖSzintén szólva, ha neki a kolbászos meg virslis szendvicsek ízlenek, akkor a vegán ételek nem hiszem, hoyg jól lennének helyette.


Arról nem is szólva, hogy amiket az elsö írt, azok ugyan jók, de egyrészt aki a húsos szendvicseket szereti, annak az édes zabkása nem feltétlen ízlik, emellett a zöldségek mártogatóssal meg hasonlók nem laktatnak és nem adnak elég kalóriát a munkához.

2017. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Második, nem kötekedni szeretnék (mert te azt teszed éppen), de miért írsz egyáltalán, ha a kérdésre nem tudsz választ adni?


A kérdező azt írta, édesanyjának ízlenek ezek az ételek is.

Ezenkívül szerintem annak, hogy valaki szereti a kolbászos szenyát semmi köze ahhoz, hogy az édes zabkását kedveli-e szintén. Attól, hogy valaki a húsos ételeket szereti még ehet néha édeset reggelire nem? Ki ne szeretné a palacsintát, gofrit, műzlit pl.? Nem is értem a problémádat.


Harmadrészt mivel az ember fő energiaforrása a szénhidrát (lassú felszívódású előnyben), ezért a zöldségek valamilyen fehérje-és zsírban dús (pl. magvakból készült) mártogatóssal pontosan ideálisak a nap kezdésére.

A nehéz reggelit eleve nem javasolják a dietetikusok, mert felnyomja a vércukorszintet és megterheli az emésztést. Inkább fogyasszon kevesebb kalóriát, de azt a megfelelő tápanyagokból vigye be.

2017. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

A második vagyok és nem kötekedni akartam, csak a véleményemet írtam le, és az szerintem nem elítélendö. Elvileg nincs kifogásom a húsmentes ételek ellen, de nem feltétlen jó ennyire más jellegü ételt akarni etetni valakivel, mint amit megszokott (és valószínüleg szeret is)


Amiért írtam, az az, hogy én nem szeretek semmi édes ételt, és ha szendvics helyett - és itt a hangsúly a helyett szón van - édes valamit akarna akárki is etetni velem, az nem esne jól.

Attól, hogy valaki szereti esetleg az édes ételeket is, a legtöbb ember ezeket desszertnek, esetleg reggelire még megeszi, de uzsonnára/ebédre valami tartalmasabbat kíván.


A kérdezö is elöször megkérdezhetné az anyukáját, hogy ez tetszene-e neki, mert különben nagy csalódásban lesz része.

AZ ugyanis két különbözö dolog, hogy néha megeszi az ilyen ételeket, vagy minden nap ezt akarna enni amegszokott szendvicsek helyett.


Szóval nem kötözködésnek vedd, egyszerüen csak más oldalról is meg szerettem volna közelíteni a témát!

2017. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem kötözködni jöttél akkor kérlek a kérdésre válaszolj, amit 2 válasz után még mindig nem tettél meg (sorolj fel vegán ételeket, amiket el lehet csomagolni). Köszi.
2017. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Elöször is, itt TE vagy, aki kötözködik, nem én!


Másodszor miért nem tudod felfogni, hogy a kérdezöt szeretném megóvni egy kudarctól, ha az anyukája nem örül az ilyen kezdeményezésnek.


Mellékesen a kérdésben NEM reggeliröl van szó, hanem munkahelyi étkezésröl, ami nem ugyanaz a kategória.


Emellett ez sem stimmel:

"Attól, hogy valaki a húsos ételeket szereti még ehet néha édeset reggelire nem? Ki ne szeretné a palacsintát, gofrit, műzlit pl.?"


Pl én sem szeretem a palacsintát, gofrit, müzlit és elég sok ismerösöm van, akinek szintén nem ízlik.


Másrészt ha valaki a húsos ételeket szereti, az ehet néha édeset - és lehet, hogy NÉHA jól is esik neki, de ha a megszokott húsos étel HELYETT adnak neki édességet, az biztos nem fog neki tetszeni.


Az ilyen "meglepetések" igen sok esetben rosszul sülnek el, és a kérdezö EZÉRT tenné jól, ha ELÖSZÖR megbeszélné az anyukájával az ötletet. (Amit elvileg aranyosnak tartok, de ennek ellenére nem biztos, hogy sikeres lenne)

2017. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Még egyszer: itt van egy igen jó oldal, itt tudsz keresgélni:


[link]

2017. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

- natur joghurtot, turot osszekevered neki teszel bele gyümidarabokat

- joghurt es muzli

- tejfeles turo paprikaval

- tukortojas tk kenyerrel, zoldsegekkel

- muffinformaba toltott bacon amibe utsz tojast megszorod snidlinggel zoldsegek melle es hagyma

- spargat megparolod ra tukortojast utsz

- zabkasa

2017. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó ez így szép és jó de a zabkásán kívül egyik sem vegán :) Főleg a bacon ezt remélem te sem gondoltad komolyan..
2017. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!