Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A tescoba lehet növényi vegán...

A tescoba lehet növényi vegán sajtot venni vagy növényi sajtot hol tudok veni edig netröl vetem vidéki lakos vagyok?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én a Sparban veszem a Chester pizzafeltét növényi sajtot. Tuti nincs köze semmiféle tehénhez.
2017. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2017. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2017. febr. 5. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet venni a tescoban is. A bio, egészséges soron nézd meg.
2017. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Yingtáó válasza:
100%
Helyi kis egészségbolt, nem tudom nálatok van- e vegán bolt. Vidéki kisvárosba kell, hogy legyen. Plusz ki kell használni az alkalmat, mikor nagy városban jársz. Ahol Tesco van, ott csak akad egy helyi bio vagy gyógy vagy egészségbolt.
2017. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link] termekek/?src=n%C3%B6v%C3%A9nyi%20sajt&skat=null<p=0

2017. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hú nagyon köszönöm a válaszokat örök hála
2017. febr. 7. 16:30
 8/8 p64 ***** válasza:

házilag jobb készíteni és olcsóbb is :)

Recept:

Ez a növényi sajt nem 100 %-ban trappista sajt ízű, de nagyon megközelíti azt, amin én is meglepődtem.


A sajtot különböző ízesítésekkel lehet készíteni: akár bazsalikomos, vagy medvehagymás, fokhagymás … stb. változatban is, csak a fantázia szab határt.


Hozzávalók:


fél teáskanál kurkuma, fél teáskanál piros fűszerpaprika, fél teáskanál őrölt mustármag, 1 teáskanál himalaya só, fél teáskanál vöröshagyma, fél teáskanál fokhagyma granulátum (nekem ez nem volt, így rendes fokhagymát használtam, egy kis gerezd kb. harmadát), kb. 75 gramm kesudió, kb. 75 gramm héjától megfosztott mandula, 1 teáskanál tahini, 1 evőkanál inaktív sörélesztő pehely (pl. Solstar márkájú, én azt használtam), másfél csésze víz, 2-3 teáskanál agar-agar por, kicsit kevesebb, mint fél citrom leve


Elkészítés:


Először is keresünk egy formát neki, amit nagyon enyhén kiolajozunk. Utána aprítóban vagy kávédarálóban porrá őröljük a kesudiót és a mandulát, és egy tálba tesszük. Hozzáadjuk a recept száraz és egyéb hozzávalóit (vöröshagyma, fokhagyma granulátum, tahini, sörélesztő pehely, citromlé, kurkuma por, mustármag por, fűszerpaprika, só) és összekeverjük.

A vízben elkeverjük az agar-agar port, és feltesszük gázra melegíteni. Addig forraljuk alacsony lángon, míg teljesen el nem olvad a por a vízben, majd a száraz masszához adjuk. Utána gyorsan összebotmixereljük és a formába öntjük. Kicsit gyorsan kell dolgozni, mert az agar-agar gyorsan köt.

A tálat a hűtőbe tesszük, és megvárjuk, míg az egész megszilárdul. Utána már szeletelhetjük is, és sajtként használhatjuk fel.

Megjegyzés:

Az agar-agar egy növényi anyagból (vörös alga) készült zselésítő anyag, pektinnel helyettesíthető és olcsóbb is...

2017. nov. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!