Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Gyümölcscentrifugával növényi...

Gyümölcscentrifugával növényi tej készíthető?

Figyelt kérdés
Természetesen a beáztatott/megfőzött dolgokat szeretném pürésíteni, hogy majd átszűrjem "tejjé", mint pl. kókuszreszeléket, rizst, szójababot, zabpelyhet. Főleg emaitt venném a centrifugát
2016. szept. 22. 19:25
 1/3 atoumo válasza:
100%
Kókuszdióból készíthetsz kókusztejet, meg reszeléket is, de nagyon kevés lesz belőle. Viszont az jó sűrű és tömény. Kérdezz rá a boltban, hogy kókuszt lehet-e a géppel munkálni, mert nem mindegyik jó rá. Amúgy egy rúdmixerrel könnyen pürésíted a dolgokat, utána leszűröd.
2016. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, én mondjuk mandulával próbálkoznék, de nem a szárítottal,abból az életben nem lesz folyadék.

(Ne hívjátok már növényi tejnek, teje az állatnak van, kérem!)

2016. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

NEM!

Egyrészt a jó gyümölcscentrifugák 20ezertől kezdődnek, alatta csak olyat találsz, ami ha le is darálja neked a cuccot, egy csomó levet a hulladéktartályba nyom, ahonnan valahogy vissza kell nyerned, nem éri meg.

Másrészt a gyümölcscentrifuga totál nem erre való. Van az alján egy gyorsan forgó reszelő és (általában) körülötte egy finom szűrő. Ha a centrifugálandó matéria túl finom, akkor gyakorlatilag lepattan a reszelőről és kirepül a hulladékgyűjtőbe.

Erre egy jó turmixgép vagy rúdmixer jó, de a rúdmixer is úgy, hogy egy magas, keskeny mixtartály nem árt hozzá. A gépnek legyen gyors fordulatszáma és ÉLES pengéje. Ezt azért hangsúlyozom, mert alapvetően a mixereknek nem kell éles penge, sok mixernek nincs is, vagy nem annyira éles. Mert ugye a tojást felveréséhez sem kell él, csak egy gyorsan mozgó valami. És egyébként ha egy életlen cucc kellően gyorsan mozog, akkor tud vágni és ez elég az eperhez, banánhoz. De nem elég a növényi tejhez, ezért jó ha tényleg élezett az él! Pl. én máktejet szoktam készíteni, ehhez volt egy 450W-os moulinex mixerem, ami pillanatok alatt ripityomra darálta a pohárban a beáztatott mákot. Egyszer próbáltam egy ócsó-kínai mixerrel, hiába volt 600 wattos és pörgött mint az állat, nem volt élezve, totál nem ütötte szét a mákszemeket, nem lett tej. Szóval a mixer/turmixgép lesz a barátod növényi tej ügyben, a gyümölcscentri semmiképp!

2017. márc. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!