Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mik a kedvenc vegán receptjeitek?

Mik a kedvenc vegán receptjeitek?

Figyelt kérdés
Vegán vagyok elég rég óta,és most kicsit frissíteném a recepteket.Irjatok légyszi sok receptet/ételt amit szerettek.Előre is köszi!😊

2017. máj. 21. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

miso leves + sushi, imádom, minden nap tudnám enni...

teriyaki vegán burger [link]

Citromos fokhagymás sült padlizsán (kuszkussszal, bulgurral eszem) + növényi joghurt korianderrel keverve mártogatósnak

Füstölt tofu+borsó (hüvelyével együtt)pirítva, szójaszósszal, rizzsel

Török lencsekrémleves (vöröslencse, paprika, paradicsom, koriander)


most így hirtelen ennyi..

2017. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nagyon jók!!!
2017. máj. 21. 17:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


- zöldséges-paradicsomszószos rizottó, benne: gomba, angol zeller, oliva, kukorica, bazsalikom, meg persze a natúr paradicsomszósz, amiben fő a rizs


- cukkini főzelék növényi joghurttal készítve, hozzá röszti


- sárgaborsó fasírt kuszkusszal, kapros-joghurtos mártogatóssal (itt is növényi joghurt természetesen)


- édesburgonya alapú pizza

[link]


Én az utolsót sima liszttel csinálom, gluténérzékenyek szerencsére nem vagyunk, a recept zabliszttel javasolja. Tetejére mehet ami tetszik, isteni finom :)

2017. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötletek ezek is!Köszönöm!!!😊
2017. máj. 21. 18:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

bár nem vagyok vegán (még), csak vegetáriánus, de ezt a nyers vegán édességet rengetegszer elkészítem!!

https://www.youtube.com/watch?v=uCZRbvsdmUY

2017. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Sok van... Ma pl. zöldségcurryt főzött a párom (nálunk mindig cukkini az alapja, s erre jön mindenféle szimpatikus, karfiol, répa, zöldség mindenképpen), hozzá barnarizst. Kókusztejet is öntöttem rá, ma készítettem, jók együtt. S persze ott vannak a zöldséglevesek, nagyon bejönnek azok is, csak nem tartalmasak. A sárgaborsófőzeléket néha paradicsommal és curryvel dobom fel, ez a dahl egyik fajtája.


Édességből az egyszerű dió-mazsola vagy dió-mák bonbont szeretem (meg kell darálni mindkét alapanyagot és összeáll), a diós kakaózható is, s bele lehet forgatni őket ebbe-abba.


A kedvenc nyersvegán ételeim a szójaszószos nyers zöldség (főleg zöldborsó, de kevés répa, retek, miegymás is figyel benne, kis darált lenmaggal is megszórható) és a cukkinis vagy céklás fasírtok (receptet most nem keresek, mindenesetre lenmag és dió van a reszelt zöldségek mellett, fasírtfűszer, s jól áll neki az aszalás, anélkül inkább kenyérfélére kenhető krém).

2017. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Chili sin carne csicseriborsóval, esetleg előre megpirított szójapehellyel
2017. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus vegán fagyi

Hozzávalók (1 adag):

1.5-2 fagyasztott banán

Elkészítés:

A banánt hagyom kicsit felengedni, majd 1 pohár (bármilyen) gyümölcsöt felkockázok, és öszzeturmixszolom az egyészet.


Tofu rántotta

Hozzávalók (1 adag):

150-180g natúr tofu

2-3 paradicsom

1 kicsi cukkini

1 kicsi paprika

1 evőkanál kókuszzsír

Elkészítés:

A zöldségeket kis lángon hagyom puhulni a kókuszzsíron, majd ha puhák belemorzsolom a tofut. Utána ízlés szerint lehet még fűszerezni.


Müzli

Hozzávalók

4 bögre zabpehely

100g tökmag

200g szárított gyümölcs

100g chia mag


Elkészítés:

A tökmagot és a zabpehelyhet 180 fokon arany színűre pirítom, majd bekevezem a chia maggal és a gyümölcsökkel. Lehet még bele tenni minden féle magvat, fahéjjat, puffasztott gabonákat.

2017. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

1 nagy vöröshagyma aranysárgára dinsztelek

Ráteszek 1 konzerv babot

100-150gramm kukoricát

2-3evőkanál fácános sűrített paradicsom

1kiskanál piros paprika

Felöntöm vízzel, hogy épp ellepje

Felkockázott paradicsomot adok hozzá, méretfüggő 1-2db, 1-2gerezd felkarikázott fokhagyma.

Jó sok tárkonnyal, 1 kiskanál sóval, kis feketeborssal ízesítem, +3db babérlevél, 1kiskanál szerencsi kakaó.

Összerotyogtatom, kész.

2017. máj. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper mindegyik,köszönöm!
2017. máj. 22. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!