Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok olyan húspótló...

Tudnátok olyan húspótló készítményeket ajánlani, amiket hasonló szaftosan és jó erősen fűszeresen el lehet készíteni mint egy szelet húst és nincs fura mellékíze?

Figyelt kérdés
A tofut próbáltam, de akárhogy fűszereztem, sütöttem valami borzalmas volt :( (Vizes és fura ízű maradt mindig) Sajnos elég egészségtelen ízlésem van : irgalmatlan sok fűszer, kevés zöldség és még kevesebb gyümölcs, ezt az ízlést viszont hús nélkül borzasztó nehéz kielégíteni, pedig szeretnék vegetáriánus lenni. tuti, hogy csak én vagyok béna mert nem ismerek igazán ízes étel recepteket (amiket próbáltam már mind kudarcba fulladtak mert csak szakácskönyvben néztek ki jól..). Ha tudtok javasolni igazán finom, fűszeres élvezhető vegetáriánus ételeket azt is megköszönöm! Volt 3 évem amíg egyáltalán nem ettem húst (csak az állatok miatt) de végig olyan érzésem volt mint egy direkt szenvedős hosszútávú diétában, és ez lelkileg állandóan kikészített mivel imádom a zsíros fűszeres szaftos ételeket és az időtájt jobbára csak tejtermékeken, szendvicseken meg zöldségen éltem, ami baromi lehangoló tud lenni ha az ember imád falni :) Szóval kérlek ha van bevált recept/ termék egy magyaros ízlésre osszátok meg velem :)

2017. máj. 29. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Nincs ilyen. 100% osan nem lehet pótolni semmilyen formában. (íz, tápanyag stb) a különböző fasírtokban (bolti vackok) sok leginkább szója van, de nyomokban azokban is van hús.
2017. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a gombapörkölt stb, de az nem olyan. Vagy borsópörkölt nokedlivel
2017. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
84%
Én egyszer olyan finom szejtánt ettem, hogy ha nem tudom azt hiszem hús :)
2017. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
sarga gevagomba, porkoltnek, rantva barhogy es garantaltan nem mondod meg hogy nem husbol keszult a kaja, nincs semmi gombaize es tapertekileg jobb mint a hus
2017. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Semmi nem hasonlít a húsra. Ha nem szereted a zöldséget és gyümölcsöt, ne legyél vega, bár pl. ketogén diétánál pont előny az ilyesmi...

A zsíros, fűszeres ételhez nem kell hús, zöldség- és tojásételeket is ehetsz így. Zöldségcurry, tojáspörkölt... Én ma tandori masalás, jó zsíros zöldségpörkölttel és sajttal töltött muffint ebédeltem, többek között :)


Ha a tojást sem szereted, akkor nem tudom, valamit enned kell. Mit szeretsz?

2017. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert szeretünk egy ízt, még nem kell állatokat ölni. Rengeteg különböző húspótló létezik, és ugyan egyik sem ugyanaz, azért biztos találsz olyat, ami megfelel neked. Bioboltokban lehet kapni előpácolt szejtánt, vagy szója-gabona húspótlót, amiket érdemes kipróbálni vannak hamburgerpogácsák, kolbászok, virslik, felvágottak is. Menj el néhány vega/ vegán étterembe, próbálj ki új fogásokat, biztos lesz, ami bejön. Lépj be facebookon a kezdő és haladó vega állatbarátok csoportba, ott sokan fognak segíteni. Ha találsz olyat, ami ízlik, könnyebb lesz utánoznod, mintha nem is tudod pontosan, mit keresel. Én is szeretem a hús ízét, hidd el, van ami pótolja (és sajnos vannak nagyon rossz ízű cuccok is, ne add fel, ha egy-kettő nem jön be). Ezen kívül jók a babból, lencséből készült fasírtok, raguk is, simán hozzá a darált hússal készült ételek ízvilágát és tápanyagtartalmát is.
2017. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tofu jól fűszerezhető. Én már csináltam ízetlent és isteni fűszerezettet is. Meg van a titka. Például én jobban szeretem lefagyasztva aztán kiolvasztva. Mikor kiolvasztom a vizet ki lehet nyomni belőle mint egy szivacsból, így porózusabb lesz a kókuszolajat is jobban felveszi és a fűszereket, pácokat is. Ugyanaz a fogás nem lefagyasztott és kiolvasztott tofuból valóban vizesebb, íztelenebb marad.
2017. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Aminek finom, karakteres íze van, az a finom sós füstölt sajt paprikaporral megszórva.
2017. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nem is gondoltam volna hogy ilyen sok hasznos tanács érkezik ilyen kis idő alatt! Ki fogom próbálni őket!


A tojást és a tejtermékeket szeretem, azzal nincs gond, csak a zöldségekkel és a gyümölcsökkel nem vagyok kibékülve, illetve ez sem teljesen igaz - inkább csak azt mondanám nagyon válogatós vagyok (2-3 van amit nagyon de nagyon szeretek , a többit pedig ha lehet kerülöm - de ezeket is csak eddigi rossz étel tapasztalataim miatt.)


Most azon gondolkozom, hogy egy-két hét erejéig kipróbálom a Vegafutártól való ebéd rendelést, igyekezve minél többféle ismeretlen ételt megkóstolni,és feljegyezni azok nevét amik szimpatikusak voltak. PLusz amiket javasoltatok megfőzöm- sütöm a saját szám íze szerint.


Annak a válaszolónak aki felvetette hogy miért akarok hússzerű dolgokat enni ha egyszer vegetáriánus szeretnék lenni:

Szimplán elvi okai vannak nálam: egyszerűen csak nem szeretném, ha miattam állatokat ölnének meg, de sajnos a húsok ízét szeretem, hisz ezen nőttem fel. (Illetve nem is magát a húst hiányolom, hanem a vele készült, ízes fűszeres ételeket, Pl pácolt tofut kisütve össze sem lehet hasonlítani egy oldalassal szerintem ) Ezért érdekelt volna hogy ki mit tapasztalt, mi vált be neki ami finom, "magyaros" gyomornak élvezhető :)



3 -3,5 évig hirtelen fellángolásból ment is a húsmentesség, de az egy kín-szenvedés volt (kizárólag saját hibámból, mert nagyjából annyiból állt hogy szimplán mindenből elhagytam a húst). Most szeretnék újra belevágni , immár tudatosabban - ezért kértem a tippeket finom "húspótlókra" amikkel a megszokott ételeimet tudnám átalakítani, illetve új ízekre amit érdemes lenne kipróbálnom.


És még egyszer köszi mindenkinek aki válaszolt!

2017. máj. 29. 20:29
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Sokan gombát mondanak pedig a gomba nem is növény nem is hús de én mint vega nem pártolom se íze se állaga miatt .


Magamtól biztos nem csinálnék gombát de legfeljebb rántva eszem meg ritkán.

2017. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!