Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Annyira nehéz ez nekem, mit...

Annyira nehéz ez nekem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy tavaly májusban vegetariánus lettem.Mondhatni elveztem is,de igazából őszintén szólva gyakran kívántam a húst,leheg nem is az ízét ,hanem inkabb a fűszerezést.Aztán próbaltam mindent elkészíteni húsmentesen,de olyan fűszerezéssel és ugye megsem kaptam meg azt az ízt.Ez idő alatt voltam 2 hónapig vegán is,de az végképp nem jött be.Most el szeretném kezdeni komolyabban a szalkásítást és ez is szerintem könnyebben menne hússal. Meg az utóbbi pár hónapban szinte sajnálom hogy vega vagyok,sokszor ennék húst.Félek attól,hogy a környezetemben lévő emberek vajon mit gondolnának meg stb.Tényleg nagyon nagy dilemmában vagyok,nem tudom eldönteni,higy újra egyek-e húst?

Azt tudom,hogy a család nagyon örülne neki,de nem akarom,hogy a többiek azt gondolják hogy nem vagyok elég erős betartani még ezt sem.



2017. júl. 25. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te életed, te döntésed, ne foglalkozz mások véleményével, ne másokért élj, hanem magadért.
2017. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te döntésed. Lehet, hogy nekem könnyebb volt, hogy egyrészt nem érdekel mások véleménye,másrészt 8 évig voltam vega és bebizonyítottam a rokonoknak, hogy nem lesz nagyon rövidtávú a dolog, de simán elkezdtem újra húst enni, amikor nekem az érte meg jobban. Nem akármilyet (a nagyüzemi állattartást rühellem s nekem szinte minden hús ízetlen) és nem minden hónapban, de eszem húst. Néha tartok rövidke "vega" szakaszokat, idézőjel, mert 9 hónap húsmentesség nekem kevés ahhoz, hogy vegának nevezzem magam, pláne, hogy nem tervezem hosszútávra. Mindössze nem eszem húst, annyi.


Kipróbáltad, még poénos is volt, de a mostani céljaidat a hús szolgálja. Ha valóban így van, csináld úgy, ahogy neked jó. Bár akkor is jobbnak tartom, ha kevesebb húst eszel, mint sokat (nem egészség szempontjából, más okokból), de ez végülis a te életed, nem az enyém. Bár ha ritkán ennél húst vagy korlátozottan (pl. kizárólag házi nyulat. az pörköltnek nagyon jó, pedig én azt hittem, nem tudom megenni a sovány húst), akkor még mindig visszautasíthatod a vendégségben a húsokat s ha tudják is, hogy eszel valamilyet, mutathat valami fegyelmet. De ez csak kósza gondolat, én teljesen máshogy gondolkodom, tényleg nem érdekel, ki mit szól.


Komolyan vállalnál nehézségeket (nekem úőgy tűnik, határozottan nehéz neked ez) mások véleménye miatt? A saját életed legyen a legfontosabb, s ha nemes érzéseid vannak, az se mások a TE étrendeddel kapcsolatos véleménye miatt legyen, hanem az állatok, Föld, elvek meg tudomisén miatt :D Bár az állatok nem szólnak be, az igaz, de nekik durvább a dolog.

2017. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne könnyebb a szálkásítás ha ennél húst? Wtf?

Amúgy meg pontosan ezért vagyok flexitáriánus, mert az egészségemen látom, hogy jó dolog a növényi étrend, dehát az istenért... szeretem a húst.. így havi 1-2 alkalommal megadom a módját...

Napi kajámban nincs semmi unalmas húsétel, de 2-3hetente grillezek, bográcsozok, nyársazok egyet haverokkal.

Teljesen hülyeség csak azért vegának lenni, mert menő ha azt mondhatod, vega vagy...

Akinek rendíthetetlen etikai alapjai vannak, azt megértem, ha vega... de egy olyan ember mint te... aki azért vega mert mit szólnának az ismerősok ha mégse lenne az... ez csak értelmetlen önmarcangolás.

2017. júl. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából az első 10 hónapban azért voltam vega,mivel tényleg nagyon sajnáltam az állatokat,amikor anyumék húst ettek képes voltam elkezdeni a sírást :D Aztán ugyanilyen okból lettem vegán,mert láttam egy filmet. De ez a "motiváció" kezd elmúlni és igen.Régen én voltam az aki mindenkinek beszélt a vegaságról,még az orvosnak is,aki azért nyaggatott hogy legalább csirkét egyek 😀 És igaz,hogy ha emiatt szekálnának tudom magamról,hogy nekem ez megmaradna😁
2017. júl. 26. 07:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lépj be facebookon a kezdő és haladó vega állatbarátok csoportba, ott sokan vannak vegák vagy majdnem vegák, biztos lesz, aki tud valami tanácsot adni. Ezen kívül ha van lehetőséged, próbálj ki néhány kifejezetten vega éttermet, hátha megtalálod az ízvilágot, ami hiányzik. Amúgy szálasításhoz tojás, bab, lencse, tofu, csicseriborsó, olajos magvak a legmegfelelőbbek, eszel ezekből eleget? Vezeted valahol a makróidat? Van egy elég híres magyar vegán testépítő, Váli Tamás, neki lehet írni facebookon tanácsért, és videói is vannak youtubon a témában.
2017. júl. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Benne vagyok az összes,de tényleg az összes vega és vegán csoportban facebookon :D Sajnos 60 km-re vana legközelebbi vega étterem.Ha arra járok tuti kipróbálom.

Azért nehéz nekem a szálkásítás így,mivel nem nagyon szeretem sem a hüvelyeseket,tojást is csak ritkán eszek,tofu az mindig van itthon,azzal meg úgy elvagyok,de azt meg magammal nem tudnám elvinni.Már próbaltam de a nap végére ehetetlen lesz😀mivel reggel 6-tól este 6-ig nem vagyok otthon :'D

2017. júl. 26. 10:36
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Tehát amikor épp nem szálkásítasz, akkor tudsz megfelelően enni, mikor szálkásítasz, akkor meg olyan dolgokat kéne enned, amiket nem szeretsz???

Nem értelek.

2017. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kifogás kifogás hátán.

Szálkásítani pont elég egyszerűen lehet vegetáriánus étrenden, én most tömegelek, az már kicsit nehezebb (nekem legalábbis), de még az se lehetetlen.


De ha nem érzed jónak az étrended, változtass rajta nyekergés helyett, senkinek semmi köze hozzá, mit és miért eszel. Gondolom még kb. tini vagy, felnőtt ember már nem mások véleménye szerint él.

2017. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos egyre többen de...
2017. aug. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából ezt az ötletet el is vetettem.Teljesen hülye vagyok,hogy ez egyáltalán fel is merült bennem.Kb 1 hétig volt ilyen fitness mániám és csak ezért gondoltam ilyenekre.:D
2017. aug. 7. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!