Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miként magyaráznád el, emészté...

Miként magyaráznád el, emésztési gondok miatt táplálkozol egészségesen?

Figyelt kérdés

És emiatt folyton kapod a megjegyzéseket minden egyes alkalommal mikor evésről van szó, a legjobb(-nak hitt) barátaidtől


Ilyen dolgokról a legkevésbé sem szeret beszélni az ember, de úgy látszik, hogy másként meg nem fogadják el, és megjegyzéseket tesznek,


mi a teendő ilyenkor?


24f



2018. jan. 1. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

EGYSZER elmondanám annak aki nekem valamiért fontos és ha utána tovább nyaggat, elküldeném a búsba.

De ha te nem vagy ilyen radikális megoldások híve, akkor engedd el füled mellett. Ha szóvá teszi, megmondod, hogy egyszer már elmondtad.

2018. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
"Egészségügyi okokból kell ezt a diétát követnem" - ennyi. Ha meg kérdezgetnek róla, megmondod, hogy "ne haragudj, de ez nem rád tartozik".
2018. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"a legjobb(-nak hitt) barátaid"

OTT a megfejtés.

Én a sima kollégáimnál is figyelembe veszem, hogy az egyik lisztérzékeny, a másik meg nem iszik alkoholt (mert nem és kész)

2018. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%
Talán nekik van igazuk mert NEM eszel egészségesen. Csak hiszel a reklámoknak.
2018. jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A jó édes ***** válasza:
100%
Ha nagyon firtatják meg kell mondani, hogy xy ételtől 2 napig hígfosásod lesz és órákat fogsz a klotyón dekkolni. Én is kerültem olyan állapotba, mikor minden egyes összejövetelkor meg kellett bizonyosodni, hogy van szabad WC a közelben - nyugodtan meg lehet mondani a haveroknak, hogy most ez a szitu.
2018. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jutott eszedbe, hogy allergiára hivatkozz?

Vagy tényleg meséld el a hasmenést

2018. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de intolerancia, allergia az tényleg egy jó magyarázat
2018. jan. 1. 21:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha allergia miatt nem fogyasztasz valamit, azt valahogy jobban tolerálják, mint ha pusztán saját döntésből..
2018. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem, hogy az étkezési szokásaid miért tartoznak bárkire is?

Miért kell/kellene magyarázkodnod, vagy hazudoznod?


Nekem van kollégám, aki csak salátát ebédel, előtte iszik egy valamilyen teát, amit otthonról hoz.

Na és?

Az ő dolga!


A kérdésed, hogy "mi a teendő ilyenkor?"

Olyan kapcsolatot kellene kialakítanod az emberekkel, hogy ne érezhessék feljogosítva magukat, hogy mindenbe belepofázhatnak.

2018. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

utolsó, és ezt, hogyan tudnám gyakorlatilag megtenni?


9es, ez így van az ő dolga, és akkor ha a másik emberrel nincs munkahelyinél közelebbi viszonyod akkor érthető, hogy nem mászol bele az életébe, de mivel ő egy közeli barátom, aki nyilván érdeklődésből, meg gondolom, azért mert azt gondolja, hogy ítélkezek, elkezd kérdezősködni, az nem számít, hogy az én dolgom vagy az ő dolga


idézek egy szituációt mikor először felmerült a téma:

éppen a felesége főzött borsófőzeléket, kérdezi, hogy kérek e bele kolbászt, mondom én, köszi nem kérek..majd 1-2 perc múlva már ott tartottunk, hogy miért nem eszek húst, meg Isten azért teremtette az állatot, hogy megegyük..erre én úgy voltam vele, hogy OK, fogadd el, hogy én nem eszek húst és kész, de nem hagyott békén..

2018. jan. 1. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!