Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy szeresem meg a zöldségeke...

Hogy szeresem meg a zöldségeket? Nem akarok vega lenni csak egészségesen táplálkozi főleg zöldséggel de utálom nagyrészüket!

Figyelt kérdés

alig van olyan zöldség amit szivesen ennék sajnos a családom a hagyományos magayros ételeket tömték belém kiskorom óta(ez meg is látszik 20kg felesleggel, húst-húsal és kenyérrel) és most szeretném ha atáplálkozásom alapjává válnának a zöldségek de a húst sem hagynám el

Amit szívesen eszek:Burgonya,Fokhagyma(mindenféle hagyma),Kukorica,Uborka,,bab,borsó,paprika(mindenféle)

és a legnagyobb baj hogy a keményítőben gazdag (burgony,kukorica)nem is ehetek a diétám miatt

és így nagyon kevés amiből választhatók van amit megbírok enni(saláta,répa,paradicsom) de naon rosszul leszek az ízüktől úgy hogy sokat nem tok egyszere enni

És abban szeretném kérni a segítségeteket hogy mivel ízesítjem vagy mivel egyem őket??

(szénhidrátok,cukrok, ezeket ne is írjatok),(sajtal anyi baj van h azt sem ehetek sokat szóval nagymértékben az is kizárva)

Szóval mivel tehetném "ehetőbbé" a zöldségeket???


2009. okt. 30. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a probléma csak a fejedben van. Probálkoz Párold vag fözd meg a zöldeket saját füszerekkel. A saláták isteniek én még nem találkoztam olyannal aki ne szeretné. Neten keres sok sali receptett és probáld öket elkésziteni. Szerintem téleg csak azért idegenkdsz ezektől az éttelektől mert nem ismered nem vagy hoozá szokva.
2009. okt. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Ha jól veszem ki az írásodból, akkor nem csak egyszerűen zöldségeket szeretnél enni, hanem erős fogyókúra miatt kellene a sok zöldséget enned!


Ajánlom neked a SPIRULINA tablettát, ami egy tengeri algából készül és fantasztikusan egészséges!!!

2 db tabletta elfogyasztása egyenértékű 1 kg zöldséggel!

Napi 4-6 db tablettát javasolt bevenni.


Fontos még tudni róla, hogy nem csak rendkívül egészséges, hanem erőteljes étvágycsökkentő hatása is van, ha félórával étkezés előtt veszed be a tablettát.

Immunerősítő hatása is van, mi például a családommal emiatt is szedjük.


Most nem tudok mindent leírni róla, de ahol szoktam venni, ott részletesen leírják :


[link]


Szóval, ha nem nagyon vagy oda a zöldségekért, de mégis szüksége lenne a szervezetednek rá és fogyni is akarsz, akkor próbáld meg a Spirulinát! :D

2009. okt. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Hát én személyszerint imádom a zöldségeket, úgy hogy nem teljesen tudok azonosulni a problémáddal, de a fogyókúrával már igen, mert rajtam is 17 kiló felesleg volt, addig a pillanatig amig el nem kezdtem a Testkontrollt!( most 57 kiló vagyok, persze azóta eltelt vagy kilenc hónap, és mellette sportolok is de igy tartós és szép eredmény lett a vége) Itt irta az elöző válaszoló ezt a tablettát (ezt a zöldség pótlót vagy mit) nem akarklak elkeseríteni, és nem akarom az elöző válaszoló tapasztalatait és szavait kétségbe vonni, de sajnos ez így nem igaz a zöldséget egyáltalán nem lehet pótolni tabletákkal, ez számodra a szomórú igazság. Ha tényleg ennyire utálod a zöldségeket akkor sincs mit tenni, ha igazán le akarszfogyni és egészséges szeretnél lenni akkor muszály zöldséget enni, és ez még mindig jobb annál mintha semmit se ehetnél, nem?! Főzés vagy párolás közben ízesítsed fűszerekkel, és a zöldséget simán megeheted hússal (az körülbelül 6 óra alatt emésztődik meg, mármint a zöldség és a hús párosítás) és arra is ügyelj hogy azért mert egészségesebb kaját ebédelsz az nem azt jelenti hogy jó sokat magadba tömhetsz :) egy tányérral bőven elég azzal jól laksz. Tehát mindenképpen keress rá szerintem a Testkontrollra és én személyszerint ezt ajánlanám neked! Ha kiváncsi vagy a személyes tapasztalataimra akkor irj ide és később válaszolok! Sok sikert
2009. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fejedben kell elhatározást tenned elsősorban.
2009. okt. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Készíts salátát! Pl. kígyóuborkát vágj karikákra és tejföllel, sóval, borssal meg egy kis pirosarannyal vegyítsd! Vagy paprika-aradicsom ugyanez, vagy kukoricát akár magában, akár francia salátát (borsó, kukorica, répa). Görög salátát egy kis feta sajttal. Rengeteg variáció van.
2009. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok recept van zöldségekkel.. ajánlom a mindmegette.hu-t. Amúgy a tálalás nagyon fontos,a salátáknál is minél többféle szinü zöldséget teszel a tálba,szépen izlésesen felvágod őket,egy lightos önteet raksz rá..máris jobban megkivánod mint natúran.
2009. nov. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én ugy szoktam h azt a fajta zöldséget amit kevésbé szeretek mindig "belopom" kis mennyiségbe a salikba ,párolt zöldségbe és imádom ha minél vegyesebb mert ugy sokkal finomabb mintha csak 2-3 félét vegyitenék.

szoktam csiráztatni is ,az naon egészséges és azt vagy magába (bár azt ugy nem mindenki szereti) vagy saliba keverve kicsit

de probálgatni kell ,neked kell kialakitani a lényeg h ne legyen egyhangu az étkzésed

2009. nov. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy meg lehet szokni,mint bármi mást,és utána már kívánni fogod.Először csak keveset egyél és koncentrálj az ízekre,fedezd fel,hogy milyen finom!Próbálj ki új fűszereket,löttyints hozzá egy kis ilyen-olyan ecetet!Sóska,csalán,galambbegy-saláta,torma,brokkoli és társaik!Hű az anyját,micsoda ízek!
2010. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!