Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy ha valaki nem eszik húst, az egészségtelenül táplálkozik?

Figyelt kérdés

Én nem eszek, és soha nem volt semmi hiánybetegségem, jó a vérképem. Van aki gyerekkora óta nem eszik, mégsincs semmi baja.

Azt elismerem, hogy aki nem figyel oda, annk mindenféle hiánybetegségi lesznek, de ez érvényes a húsevőkre is: ha ők sem figyelnek oda, ugyanúgy megbetegszenek hiába esznek húst.


2018. jan. 17. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyetértek, összefoglaltad a véleményemet.


Az emberek általánosan azt szokták hinni, hogy az ő étrendjük a jó. Nemcsak a húsra vonatkozik ez. Nézett már idiótának egy vegán, mert nem eszem gabonát... Pedig az sem kell az egészséghez s nekem különösen jó, ha kihagyom. Mert még csak nem is mindenkinek pont ugyanaz az egészséges. Állítólag vannak emberek, akik nem bírják hús nélkül, jó étrenden sem. Az emberi test működését elnézve ez fura, hisz semmi nincs benne, amit másból ne lehetne könnyen bevinni, lehet, hogy náluk ilyen lelki dolog ez...? Passz. De rengeteg ember bizonyította már, hogy a vega étrenddel nincs baj, nem tudom, ezt hogyan lehet szemellenzősen kezelni. De igen sokan ezt teszik.

Sok tévhit van a táplálkozásban, az egyik az, hogy hús kell, a másik az, hogy tejtermék kell, a harmadik az, hogy sok szénhidrát kell... Pedig zöldség nélkül is lehet egészségesen élni (bár ez már durva), nemhogy hús nélkül.


Én semleges vagyok: az a véleményem, s mellesleg igazam van, hogy a húsos és a húsmentes étrend is lehet kiváló és egészségtelen is. Személy szerint nulla különbséget tapasztaltam (bár soha nem ettem naponta húst), de sok vega sokkal jobban érzi magát hús nélkül (lehet, hogy megváltozott az étrendje s ez mellékhatás? lelki dolog? egyéni érzékenység, bár akkor miért lennének ennyien az ilyenek? nem tudom), sok nem vega pedig jobban érzi magát hússal.

2018. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos sokan valóban nem vesznek magukhoz minden tápanyagot, ami a húsban van.


Én sem eszem húst évek óta - vagy csak minimálisat -, mégis tök rendben van a vérképem, mert eszek sok hüvelyes zöldséget, piros gyümölcsöt, túrót, emellett menstruáció alatt és után kétnaponta 1-2 deci bort.

2018. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Ennek két egymáshoz szorosan kapcsolódó oka van:


1: Hús és a tejipar marketing gépezetének nyilvánvalóan az a célja, hogy minél több terméküket eladhassák. Ezek a cégek iszonyat mennyiségű összegeket költenek reklámra, mindemellett jelentős állami támogatást is kapnak, mivel a vágóhidak jelenleg jószerivel a kormány partnercégeinek tulajdonában vannak.


2: Táplálkozás terén, a kádár korban lett olyan a társdalom hiedelemrendszere mint amilyen most: az ötvenes évek végén, és a hatvanas években lett az állattenyésztésből iparág, ekkor növekedett meg a tetemek iránti kereslet exponenciálisan. A vágóhidak állami tulajdonban voltak (és részben vannak ma is, lásd mészáros lőrincke húsüzemeit), így az akkori kádár, és a mostani fidesz sulikban sem érdeke senkinek, hogy megtanítsák, hogy ilyen termékek nélkül is lehet élni.


Tömörön ennyi az oka. Az erős állami támogatással társuló marketingnek köszönhetően a csordaszellem bevette, hogy csakis így lehet élni, csak is ez az egészséges, ebből pedig törvényszerűen következik, hogy aki veszi a fáradtságot és utána jár ezeknek a dolgoknak az konfrontálódni fog a hús és tejipar propagandahányásán nevelkedettekkel.

2018. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Mert hülyék :)

Pont minap szólt rám egy kedves kolléganőm jóindulatúan (minden irónia nélkül, ő tényleg jóindulatúnak szánta), hogy vigyázzak, nehogy túl egyoldalúan étkezzek vegánként, és arra is figyeljek oda, hogy ne igyak túl sok szójatejet, hiszen a növényi hormonok károsak.


Erre elmosolyodtam, és megérdeklődtem, hogy őt arról tájékoztatták-e, hogy ezek a káros növényi hormonok (izoflavonok) minden zöldségben, gabonában, gyümölcsben, hüvelyesben és főleg - olajos magban jelen vannak, pl. a lenmagban és szezámmagban nagyobb mennyiségben, mint a szójababban, a babfélékben pedig kb. a szójához hasonlatos mennyiségben, valamint hogy a gabonák miatt még a sörben is van belőlük.


Tátva maradt a szája.


Ezután azt is megkérdeztem, hogy arra gondolt-e már, hogy a tehéntej egy másik állat ANYATEJE, és mennyi hormon van természetes úton egy anyatejben (amire az adott állatfaj kicsinyeinek persze szüksége is van, az embernek kevésbé a tehén hormonjaira:).


Hát nem, igazából erre sem.


Mindezek után az utolsó kérdésem az volt, hogy mikor evett utoljára olyan főételt, amelyben nem hús/krumpli/rizs/tészta szerepelt, ill. mikor evett utoljára nyers zöldséget a paradicsomon/paprikán/uborkán túl.


Hát, erre csak azt kaptam, hogy miért, mit lehet ezen kívül még enni :)


És akkor ne étkezzen egyoldalúan az ember lánya, és ne fogyasszon hormonokat, ugye.


Mindent összevetve: mert FOGALMUK SINCS a táplálkozástudományról, és mindent elhisznek, amit a média/tej/húslobbi lenyom a torkukon.

2018. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Sok ember vegán, vagy vegetáriánus étrend alatt arra gondol, hogy az illető eszik egy kis répát, meg egy salátát, pedig nem tudják, hogy ennél sokkal színesebb, és nagyon sok problémára, pl. a pattanásos bőrre is gyógyír lehet. Mondjuk nem jön be mindenkinek, van, aki továbbra is akar húst fogyasztani, meg kívánja, én ezt vegetáriánusként is meg tudom érteni. A csőlátás viszont nagyon gáz, nekem van 3-4 ismerősöm, aki nagyon durván vashiányos, és ők esznek húst.
2018. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
a szója hulladék, a hulladék felvágottakban is az van. nem véletlenül
2018. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!