Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Titeket nem zavar, ha a...

Patricii kérdése:

Titeket nem zavar, ha a párotok egészségtelenül étkezik?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar az, hogy állandóan vagy csokit eszik, vagy gyorkajat, feher kenyeret, édességet stb. EZt persze nem viszi nagyon túlzásba, de kb. mindennap eszik ilyesmiket, persze ezt mondjuk ugy, hogy napi egy csokis croissant, vagy egy csoki. A fehér kenyér napi több adag is. A húsról nem is beszélve, az mindennap legalább 2x-3x is..... Engem nagyon zavar..

2016. ápr. 19. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Ilyesmi engem csak akkor zavar, ha épp kevés van itthon belőle. Van, 8-10 tábla mogyoróscsoki, akkor nem zavar, ha kettőt-hármat nasinak elfogyaszt.
2016. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
A hús nem egészségtelen, épp ellenkezőleg :)
2016. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés.
2016. ápr. 19. 20:44
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Az állítás sem volt helyes. Azon kívül minden stimmel.
2016. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem azért zavar engem sem, mert sajnálom töle vagy ilyenek, hanem inkább egészség szempontjából és abból, hogy én mindent megteszek annak érdekében, hogy ezeket kerüljem erre ő b.ik az egészre.
2016. ápr. 19. 20:46
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

De, zavarna, mivel még le akarok vele élni vagy 80 évet... Emiatt edzenie is kell majd (felvetettem, belement, sőt, amióta edzek, őt is vonzza. nyilván senkit nem lehet erőszakkal rávenni, aki nem lábtörlő, s ő nem az).


A minőségi hús pont jó étel, de örülök, hogy havi egy kiló jóféle húst eszik, nagyobb a kompatibilitás, kisebb az ökolábnyom meg ilyenek. Én nem eszem húst egy ideje, de sosem ettem sokat.


Édességet napi szinten sokszor eszik, nem ideális, de nincs vele gond, jó hozzávalókból van. Gyors ch-t sokat eszik, remélem, neki jó lesz hosszútávon is, a gének sokat számítanak, neki pedig máshogy nem megy.

A sok kenyér (nekem aztán majdnem tökmindegy, fehér vagy sem, ugyanaz van benne, csak a nem fehérben egy kis extra korpa és lassabb felszívódású, de ezerszer inkább egyen fehér rizst, mint tk tönkölykenyeret, bár most már ez utóbbi is van havi 1-2-szer, ő süti) az régen volt, nem is tetszett, de ennek vége.

Természetes, hogy az emberek, ha változnak is táplálkozás terén, azt lassan teszik. Csak mert szerinted más a jó, nem várhatod el, hogy ő is átálljon hirtelen. Mások a prioritásai, talán a véleménye is...

Nagyon sokszor olvastam ilyenekről s kvázi lehetetlen mások táplálkozási szokásait megváltoztatni, ha ők nem mutatnak rá nagyobbacska hajlandóságot. Beszélhetsz vele a témáról, van, aki egyszerűen nem érdeklődő, nincs meg a tudása, de ha megkapja az infót vagy megmutatják neki, hogy úgy is lehet, változik. De nem várhatod el.

2016. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

De zavarna, érthető is. Szerintem mindenki, akit kicsit is érdekel az egészséges életmód aggódik, ha a párja ennyire előnytelenül étkezik, mint amit leírtál. Nem a saját szemlélete, hanem elsősorban a másik jövője, egészsége, élete miatt - a gyorsételek, tartósítószeres dolgok, vörös húsok,túlzott húsfogyasztás, finomított cukrok egyenes út a szív-és érrendszeri betegségekhez, cukorbetegséghez, rosszabb esetben rákhoz...


Ami nem teljesen érthető az az, hogy miért élsz együtt egy olyan emberrel, akivel az értékrendetek egy ilyen fontos aspektusa egyáltalán nem egyezik?

Érdemes belegondolni, hogy ha gyermekeitek születnek, ő vajon mekkora hangsúlyt fektetne majd az ő egészséges életmódjuk, étkezésük kialakítására, ha a saját egészsége sem érdekli? Valóban értelme van egy ennyire különböző világnézetű emberrel egy hosszútávú kapcsolatnak?


Nálunk a férjem, amikor találkoztunk nem étkezett kimondottan egészségesen, de nem is volt ennyire rossz eset, mint az általad leírt ember. Idővel, ahogy általam, filmek, szaklapok által ő is egyre jobban megértette, hogy miért fontos az egészséges életmód, az ő gondolkodása is átalakult - nem erőltettem, de szívesen elmagyaráztam, ha érdekelte valami, illetve több filmet néztünk együtt és magától is érdeklődött a téma iránt. Kb. 2 év után szinte teljesen átállt az én étrendemre (lakto-ovo vegetáriánus vagyok 14 éve) - önmagától, mert belátta az előnyös oldalait.


Számára egyébként különösen motiváló volt az, hogy a váltás után egy évvel kiemelkedően jó eredményei voltak az üzemorvosi vizsgálaton vérvétel és minden egyéb terén, ami egyértelműen ennek volt betudható, és az orvos is megdícsérte, hogy ennyire egészségtudatos.


Remélem neked is sikerül türelemmel és megértéssel elérned valamit a párodnál, a saját érdekében.

2016. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Piszkosul irritálna, ha valaki bele akarna szólni, mit egyek. Nem az anyja vagy, hanem a párja.
2016. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Na és mi az egészséges? Annó, elátkozták, majdnem kiirtották a mangalicát, most épp az a menő, vagy az étolaj. Tojásról, tejről és még sok mindenről voltak már nagy viták. Olvastam már kimutatást, ahol bizonygatták, az egészség megtartásához kell napi 1 tábla csoki, 2 üveg sör.:) Nem beszélve arról, jó pár 30-40 éves ismerősöm meghalt már, akik, úgymond, egészségesen étkeztek, éltek. Nekem ez akkor lenne reális, ha két életem lenne. Egyiket csak élném, a másikat meg egészségtudatosan. A végén lenne látható, ténylegesen mi a különbség.
2016. ápr. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Persze utolsó, a trendek változnak, de a tények nem.


Ha megnézed a statisztikákat az átlagéletkor, emésztőrendszeri betegségek, szív-és érrendszeri betegségek tekintetében egyértelműen azok a népek élnek a legtovább, ahol a húsfogyasztás minimális és elsősorban halra, szárnyasra korlátozódik, ahol sok zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvat fogyasztanak, tejtermékből pedig keveset, valamint zsírszegényen étkeznek. Ez az alapfogalma annak, hogy "egészséges". Az, hogy ezt ki hogyan alakítja, mit hagy el belőle és mit csinál másképp egyéni dolog.

2016. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!