Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van még olyan ember rajtam...

Van még olyan ember rajtam kívül, aki "egészségtelenül" táplálkozik, de nincsenek egészségügyi problémái? Sőt.

Figyelt kérdés
Sőt talán szélsőségesen egészségtelen dolgokat eszem jobbára, és viszonylag sokat. A vérképemet orvosi szakkönyvekben lehetne mutogatni példaként. Talán az egyetlen problémám, hogy egy kicsit sovány vagyok, de nem nagyon, csak..., szóval 185 cm, és 70 kiló. Már régóta nem tudok felszedni egy dekát sem, de lejjebb sem megy. Ami persze nem baj, de talán nem ártana némi +.

2013. dec. 5. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha probléma lesz belőle (vastagbélrák, infarktus, stb..), az majd csak később fog kiderülni. Táplálkozz egészségesen.
2013. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem a genetikánk predesztinálja a betegségeket, amibe csak minimálisan szólhatunk bele az egészséges életmóddal. Mint mondtam, semmi sem utal problémára nálam. Épp ellenkezőleg "kicsattanok az egészségtő" :)
2013. dec. 5. 21:54
 3/17 anonim ***** válasza:

Soha nem hallgattam azokra, akik ezt vagy azt egészségtelennek mondták. Mindig ettem mindent, ahogy a szüleim is. Zsírral főzök, fehérkenyeret eszek, mindenfajta húst, tojást, iszok naponta legalább egy liter tejet. Eszek édességet stb.

A mai táplálkozástudósok szerint egészségtelenül étkezek.

A családom is így táplálkozik, és mindegyikünk egészséges.

Én 79 éves vagyok, orvosnál legalább 20 éve nem voltam. Legalábbis nem betegként. Csak a háziorvosom kérésére végeztek egy teljes körű kivizsgálást, és minden értékem rendben van. Gyógyszert is csak akkor szedek, ha megfáztam. Akkor is csak 1-2 Kalmopirint.

Súlyom 152 cm és 48 kg.

Ellátom a háztartást, nyáron dolgozgatok a kertemben.

Nem vagy egyedül, és ne is kövesd az "okosok" tanácsait.

2013. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mozogni annyit mozgok, amennyit csak feltétlenül muszáj. Csak a húst (főleg disznó) és az édességet szeretem. Zöldséget és gyümölcsöt nem szívesen eszek. Levesből is csak a húslevest szem meg. Főzeléket, joghurtot szinte soha. Minél egészségtelenebb, annál jobban esik. Tudom, hogy beteges, de így van. Rászoktam, hogy kétszer is vacsorázom, ráadásul zsíros kenyeret vagy pilóta kekszet.


172 cm és 50 kg vagyok. A vérképem tökéletes. A bél és gyomortükrözés teljesen negatív, mint ahogy a féregvizsgálat is.

2013. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a nagyapám gyomorrákban halt meg. Kicsit sem vagyok felelőtlen :)
2013. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezaz! Vannak még fasza gyerekek! Szerintem semmi értelme sanyargatni magunkat. Fun fact: Az ember szervezete a napi koleszterinszükséglet max. felét képes felvenni a bevitt tápanyagokból. A többit szintetizáljuk. Szóval értelmetlen csökkenteni a bevitelét. Ezt az egyetemen egy genetika prof. "mesélte" :)
2013. dec. 5. 22:23
 7/17 automatakoktel ***** válasza:
Igen a zsír az kell. Mit értessz egészségtelen alatt?
2013. dec. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az odaégett fekete részeket pl. a pirítóson, a vöröshúst, feldolgozott élelmiszereket, tartósítószerekkel és E számokkal teli ételeket.

Direkt eszek így és semmi bajom. A Schobert Norbi féle egészségmániásoktól pedig rosszul vagyok.

2013. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Julie S ***** válasza:
100%
18 éves koromig én is így voltam vele. Aztán jöttek a gondok szép lassan.
2013. dec. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Julie S: Valószínű, hogy hajlamod volt azokra a problémákra... Az én felmenőim rendkívül szívós képességeket hagyhattak rám :) Az egyik a nagyapám 82 éves korában hunyt el. Láncdohányos alkoholista volt. Zsírt zsírral evett, és mindig a desszerttel kezdte. Jómagam nem dohányzom, alkoholt is csak alkalmanként, mértékkel fogyasztok. Az étkezés az egyetlen, amiben nem ismerek kompromisszumot :) Még így is tovább fogok élni vélhetően, mint szeretnék. (hacsak nem üt el egy autó, vagy hasonló) :)
2013. dec. 6. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!