Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az otthon kapirgáló, boldog...

Az otthon kapirgáló, boldog életet élő tyúk tojta tojás miért nem vegán?

Figyelt kérdés

Boldog életet élnek, nem holmi ketrecben hanem az udvaron szabadon, kapirgálnak, jönnek, mennek, esznek, isznak és néha tojást tojnak.

Szóval élik az életüket, ha elveszem a tojást akkor kizsákmányolom őket? Ha otthagyom neki attól nem lesz sokkal boldogabb az életük, csak megromlik és dobhatom ki.

Mitévő legyek?



2018. jan. 24. 19:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
mert állati eredetű
2018. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
68%

Ezt neked kell eldöntened, már hogy neked belefér-e, függetlenül a veganizmustól.

Maga a tojástermelés nyilvánvalóan a hím egyedek valamikori elpusztítását is tartalmazza, persze ha te megveszed a jércéket és a fenti módon tartod őket, akkor távolabb vagy ettől a résztől. Én személy szerint elfogadhatónak tartom ezt, s persze nem vegánnak, az állatot igenis kihasználjuk s a hímek zömét elpusztítjuk egy ponton (ez alapján vega se lenne a dolog, ha az is olyan szigorúan nézne mindent, mint a veganizmus).

Viszont fennmarad a faj, védelmet is kap az embertől, annyira nem rossz biznisz ez a szerencsésebb életet élő tyúkoknak (az egyik szomszéd egészen szabadon is tartotta őket, na akkor elkapta őket a róka. most be vannak zárva egy hatalmas, fákkal teli kapirgálós kertbe, 2 hercig kakassal).

Igazi szabadság nemigen van, az embernek magának sem, a vadállatok élete pedig más veszélyeket s rövidebb életet jelent. Ezen el lehet tűnödni s meg lehet hozni egyéni döntéseinket.

A legügyesebb vegán is hozzájárul állatok pusztulásához, ez elkerülhetetlen dolog. Persze jó törekedni a humánusabb életmódra, nem azt mondom, hogy akkor ne foglalkozzunk eme dolgokkal, dehogyis.

De ha kevesebben tartanak tyúkot, kevesebb kiskakas pusztul el, ezt is elég logikusnak tartom. Nekem nincs gondom némi öléssel, illetve ha van is, eme bolygón élek, ennem is kell s a veganizmus nem opció számomra, sajna, bármilyen vonzó is néha. Az állatkínzást igyekszem támadni s nem támogatni, tőlem ennyi telik. Ez az én hozzáállásom, a vegánoké más, te pedig foglalj állást úgy, ahogy neked jónak tűnik.

2018. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%

1. Otthoni körülmények között nem tudhatod, hogy fias-e a tojás, és így csibét eszel-e meg.

2. Otthoni körülmények között ha kikelnek a tojások, a felük kakas. Azokkal mit csinálsz, tartasz 20 tojót 20 kakassal? Na azt megnézem...

3. A vegán életmód alapelve, hogy semmit nem veszünk el az állatoktól, semmilyen célból...

2018. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
28%
edd meg vagy add oda valakinek. ne pazarold el
2018. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
42%

"3. A vegán életmód alapelve, hogy semmit nem veszünk el az állatoktól, semmilyen célból..."


LOL. Ezek szerint minden vegán valahol a pusztában lakik, egy 1,5*2 méteres kunyhóban, amit olyan hulladékfából eszkábált, amire már semmilyen állatnak, még a szúnak sincs szüksége. Még véletlenül sem állatok valamikori élőhelyén épült városokban.:-) Növényt is csak olyat eszik, ami vadon termett, és fölöslegben van, ugye? Semmi gyárakban feldolgozott termék, állatok élőhelyén feltört szántóföld...:D

2018. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
14%
A termőföldön is van állati ürülék, trágya. Anélkül nem teremnek a novények sem.-
2018. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%

Mi lesz a tyúkokkal, ha megöregszenek vagy csak simán nem tojnak annyit amennyi a gazda számára kívánatos lenne?


A kikelt csibék fele kakas, velük mi lesz?

2018. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Nagyon jó válaszokat kaptam, segít kicsit tisztábban látni. Amúgy nincs kakas.


Én az arany középutat keresem ezért is kérdeztem ilyet.

Személy szerint leginkább nem az állatok elfogyasztása zavar rettentően hanem az élelmiszer pazarlása. Rengeteg étel meg a kukába, millió tonnákat dobnak ki az emberek évente.

2018. jan. 25. 07:34
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Azért tartod, hogy megedd a tojását... ezért aztán kihasználod őt, ez nem fér bele.
2018. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező nem csak vegan meg nem vegan létezik.

Azért ne legyél vegan, hogy elmondhasd vegan vagy...

Az én tányéromon 1-2havonta egyszer van álati eredetű...

Eleinte csak anyagi megfontolásból ettem csak növényi étrendet, később láttam milyen változásokat okozott az egészségemben így maradtam a növényinél... de ha pl vendégségbe megyek pl anyukámhoz, és ott pont pl vadas az ebéd, vagy most hétvégén kocsonya... minden lelkiismeret furdalás nélkül eszek belőle... 15 éve élek így, de csak most nemrég tudtam meg, hogy ez a flexitáriánus.

2018. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!