Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki azért nem eszik húst,...

Aki azért nem eszik húst, mert sajnálja az állatokat, az a növényeket miért nem? Nem logikátlan?

Figyelt kérdés
Egy növényt miért lehet bűntudat nélkül megenni? Azért mert nem vérzik ha megölik,nem visít,nem szőrös attól még élőlény.
2010. jún. 7. 16:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A kérdésem cska ahhoz szól,aki ebből az okból nem ezsik húst,nem azért mert nem szereti az ízét,vallása miatt,betegség miatt stb. Kicsit álszentségnek tartom. A nagyüzemi húsfeldolgozás miatt az állatokat undoritó körülményke között tartják,szinte végig szenvednek amig nem kerülnek a vágóhídra,megértem ha sajnálja őket valaki,de akkor miért nem vásárol őstermelőtől? Ahol jó életük van az állatoknak.
2010. jún. 7. 16:06
 2/23 anonim válasza:
100%

Talán azért sajnáljuk jobban az állatokat,mert azok néha hűséges barátaink is,olykor többet adnak mint egy ember! És ez igaz is.Egy növény pedig nem tud odabújni hozzád,ha rossz kedved van pl.

Most abba gondolj bele,hogy az emberek az állatok,az állatok pedig emberek.Gondolj bele,hogy téged tartanak olyan körülmények közt,aztán levágnak és mehetsz a gyomorba mint finom étel...Ennyi az élete egy állatnak.Pedig ők is érző lények,és nekik is van lelkük.Ahogy egy növénynek is.Egy állat szenvedését jobban ellehet képzelni ,mint egy növény szenvedését.

A húsra pedig szüksége van az emberi szervezetnek.:S

2010. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyorítod a dologot, ez egyszerűen az érzelmekről szól.

Valóban, nem lehet kétségbe vonni, hogy a növény is élőlény, viszont ilyen alapon az a szúnyog is, amit mindenki lecsap, vagy batérium is, amit igyenkszünk fertőtleíntőszerekkel hűvösre tenni. A különbség köztük, hogy melyek iránt táplál az ember érzelmeket, illetve mivel tud azonosulni. Ha a szomszéd kutyája ugat, még akkor se csapja le az ember a fejét, ha nagyon bosszantja, míg egy zümmögő légy nem ilyen szerencsés. Tetszik vagy sem, az emberek másként viszonyulnak egyes fajokhoz, más értéket képviselnek szemükben.

Senki nem enne kutyát, meg macskát, hiszen azok "barátok". Hát más a malacot, tenet stb se eszi meg. ez ilyen egyszerű. Logikátlan? Lehet. De az érzelmek általában nélkülözik a logikát.

2010. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom maz előttem lévőkhöz!!
2010. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Azért növényt már ne hasonlíts az állathoz.

Pláne, ha tanultál biológiát. Egy növénynek nemhogy agya nincs, de idegrendszere sem. Nincsenek fájdalomérzékelő receptorai sem. Nem érez semmit.

2010. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
[link] Nézzétek meg 90 perc.
2010. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
53%
uu durva ez a film és szörnyű ahogy bánnak velük, de nem tudok mit tenni muszáj ennem nem tudok jól lakni hús nélkül.. próbáltam már kihagyni az étrendemből de állandóan éheztem és híztam is ezáltal..:/ kinek mi a véleménye és a hozzáállása...
2010. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
"mondd az oroszlannak hogy legeljen mert elfogyott a gnu"
2010. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
akkor az ilyen allatbarat vegak allatkertbe se jarnak mert utaljak a vadallatokat akik mas allatok husaval taplalkoznak? mellesleg ez a taplaleklanc lenyege, az egyik megeszi a masikat! es hat ugye az ember fogazata sem veletlenul mindenevo...
2010. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
76%
Kedves Kérdező! Én érzem a különbséget akközött, hogy leszedek egy tál cseresznyét, vagy elvágom a csirke nyakát... Belőlem ez a két dolog eltérő érzelmeket vált ki. Belőled nem?
2010. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!