Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étrendet folytatók, ti...

Vegán étrendet folytatók, ti milyen ételekből visztek be elég fehérjét?

Figyelt kérdés

Az is érdekelne, miből kb. hány grammot esztek, amivel összejön egy minimális (mondjuk 50 g) napi fehérje. Neten próbálok összeállítani növényi élelmiszerekből egy napos étrendet, ezért kérdezem, nem kötözködésből.

Ha van olyan köztetek, aki nem eszik szóját, az ő étrendje érdekelne leginkább. Vagy ha esetleg tudtok szójamentes vegán mintaétrendet a neten, amiben minden fontos tápanyag megtalálható, azt is megköszönném.



2018. febr. 27. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Bab, lencse, brokkoli,csicseriborsó,spenót,quinoa, zab. Egyáltalán nem figyelek az arányokra,csak sok "teljes" ételt (friss alapanyagokból készített, nem gyorskaja) eszem, meg b12-t szedek. Négy éve vagyok vegán, kihordtam egy egészséges terhességet (a vérképem is rendben van mindig) semmi bajom.
2018. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
1000 g uborka 10g feherjet es 120 kaloriat tartalmaz...termeszetesen sok szenhidratot emelle, de egy opciot mondtam csak☺
2018. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Még a gomba, a tojás is
2018. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Egyszer abba kéne hagynom az e szekcióba irkálást nem vegánként... De némi fogalmam van róla, növényi napokon mindig számolom a fehérjét, mert azon nagyon tudok aggódni.


1 kiló zöldborsóban 50g fehérje van, de mindennap azért nem eszik ennyit az ember, OK, legyen fél kiló, az nagyon pici mennyiség, ha annyira szereted, mint én. Mellé gabona, nasinak olajos mag, már összejött, amennyi kell. Persze a legtöbb ember szeret változatosan enni, ez csak egy példa.

Más zöldségekkel is jön a fehérje, nem is olyan kevés, a kisebb fehérjetartalmat némileg ellensúlyozza a kisebb kalóriatartalom, egyszerűen többet eszel belőle, zöldségből könnyű (vagy csak nekem?).

Még a gyümölcsből is egész rendesen jön fehérje ilyen kis fehérjeigénynél, ha sokat eszel belőle, persze akkor eléggé gyümölcsre alapozott kalóriabeviteled lesz, ami nem mindig előnyös, de van, akinek igen. Nyilván kis kalóriakeretnél ne pakolj be túl sok gyümölcsöt, mert gond lesz a tápanyagbevitellel.


50g fehérje apró töredéke a kalóriabevitelnek, határozottan nehéz nem összehozni, ahogy belegondolok. De jó kis hüvelyes-zöldség-gabona ételekkel főleg könnyű.

2018. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Pl sárgaborsó: 21 g/100g

szejtán: fajtától függ akár 75!!!g/100g

2018. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Persze h nem hasznos az uborka, de csak megjegyzem hogy en imadom az uborkat es ipari mennyiseget kepes vagyok elragcsalni belole pl filmnezes kozben.....de pontozzatok csak le, hajraa
2018. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Már vagy 48456 alkalommal kiírták kb ugyanezt a kérdést.


Napi 50 g fehérjét, ha eszünk 2500 kcal-t szinte lehetetlen nem összehozni. Ha az étrendben szerepelnek hüvelyesek, magvak vagy gabonák akkor 100-150 g is simán meglehet.

2018. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Szia! Én mielőtt vegán lettem volna is rendszeresen sportoltam, edzettem és étrendet is követtem. Mikor a vegánságra adtam a fejemet először én is vakartam, hogy mi legyen de ne aggódj! Már ugyan nincs étrendem de nagyjából azért tudom mennyi szénhidrát/fehérje kell a szinten tartáshoz, ha már egyszer felépítettem a fizikumomat. Én nem igazán szeretem a szóját, a szejtán valamivel jobb szóval én azt nem eszek. Viszont pár példa miből viszek be elég fehérjét (és szénhidrátot is mivel ezek gyakorlatilag helyettesítik a csirke+rizst egyben):

[link]

[link]

[link]

De ez csak pár példa. Nagyon változatos és finom étrendet lehet összeállítani vegánként is.

2018. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az 1-es volt a leghasznosabb.

A szejtánt inkább kihagynám. Uborkából 1 kg? Télen? :O

Nos, nagyjából összeraktam a "menüt". 50 g fehérjéhez 80 dkg gabona, hüvelyes és párolt zöldség kellett, amit kiegészítettem kb. 40 dkg gyümölccsel meg 1-2 aprósággal (chia, alga). A kolin kivételével nagyjából megvan minden, bár a biotinban nem vagyok biztos. A D és B12-vitamin nyilván kiegészítésre szorul hosszabb távon.

A gondom a mennyiséggel van. A jelenlegi étrendemen 800-900 gramm közötti étellel bőven megvan minden tápanyag, 1600-1800 kcal-ból, ebben vannak alacsony kalóriatartalmú zöldségek, gyümölcsök is. Növényekből viszont sokkal több kell - 1,2 kg-nál járok, és ez még csak 1300 kcal! Ha nem eszek valami plusz zsiradékot vagy magot, félő, hogy nem jutok el az 1600 kcal-ig, annyi pedig kellene. Bár persze ki kell próbálni, akkor megtudom majd.

Ti mit ennétek még, vagy miből ennétek többet?

2018. febr. 28. 12:48
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi Cassius. A száraz hüvelyesek kb. 3x annyi vizet vesznek fel főzéskor, így a a bennük lévő fehérje aránya is kevesebb lesz a kész ételben. Ettől még persze fontosak, azt tudom. Te mennyit eszel meg belőlük egy nap (főzés utáni súlyra gondolok)?
2018. febr. 28. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!